TEKE-VB, DETTENHEIM

Szerbia megvédte a címét!

Az utóbbi nyolc év alatt negyedik alkalommal szerzett világbajnoki titulust Szerbia férfi-tekeválogatottja, miután a Dettenheimben befejeződött vb döntőjében 6:2 (3982:3861) arányban legyőzte Magyarország legjobbjait. A szerbiai csapat teljesen megérdemelten jutott az újabb aranyhoz, hiszen az elődöntőben meg a másik nagy riválist, Németországot múlta felül szintén 6:2 (4003:3888) arányban, s eredményük e csapat eddigi legjobbja.

A nőknél Horvátország elveszítette a titulust, miután a döntőben egy végsőkig kiélezett meccsen 4:4 (3680:3723) született Németországgal szemben, szettekben 12:12, így a „hirtelen győzelem” döntött, s ebben a németek 41:38 arányban jobbak voltak. A bronzérmeket Szlovénia és Csehország szerezte meg. Az eseményről valamivel bővebben holnap számolunk be.