Đoković kikapott a római döntőben

A német Alexander Zverev (képünkön) nyerte meg a római salakpályás tenisztornát, miután a döntőben két szettben diadalmaskodott a volt világelső Novak Đoković felett.

A 83 perces finálé első szettjének nyitányán a német játékos rögtön elvette szerb ellenfele szervajátékát, amelynek köszönhetően a folytatásban szettelőnyhöz jutott. A második játszmában Zverevnek 1:1 után jött össze az újabb brék, majd 5:3-as előnyénél a következő. Utóbbi egyben a mérkőzés végét is jelentette.

A 20 éves német teniszező - aki mostani pozícióján várhatóan hét helyet javítva hétfőtől a tizedik lesz az ATP-világranglistán - pályafutása negyedik tornagyőzelmét aratta, idén München és Montpellier után a harmadikat.

Đoković a hétfői világranglistán marad a második helyen. A következő verseny, amelyen indul, a párizsi Roland Garros lesz.