2024. április 24., szerda
TENISZ

Györe második negyeddöntője!

Györe László újabb bravúros győzelmet aratott. A zentai játékos tegnap Isztambulban 77 perc alatt, két játszmában győzte le a ranglistán 35. helyezett, 35 éves olasz Paolo Lorenzit, amivel a budapesti torna után újabb negyeddöntőbe jutást harcolt ki. Az új 25 ponttal Györe tovább javít a ranglistán, és ha ezzel az eredménnyel zárja a tornát, hétfőn akkor is a 130. és a 135. hely között találhatjuk a nevét, az ATP-tornákon pedig már pozitív, 6:5-ös a mérlege.

A mérkőzés nem indult jól, hisz Györe 1:2-nél elveszítette az adogatást, s az olasz röviddel azután már 4:1-re vezetett. Györe ekkor olyasmit tett, mint Budapesten Troicki ellen. Nagy sorozattal fordított, megnyerte az első játszmát, majd a másodikban 3:3 után még kétszer elvette Lorenzi adogatását. Következő ellenfele ma 18 órától a már egyszer legyőzött honfitársa, Viktor Troicki, vagy pedig a 21 éves és a ranglistán 42. orosz Karen Hacsanov.

Dušan Lajović újra háromjátszmás meccset vívott, ám az orosz veterán Mihail Juzsnyijt sokkal könnyebben győzte le, mint Borna Ćorićot. Az első játszmában Juzsnyijnak egy break is elegendő volt, a következő kettőben viszont Lajović ötször nyerte el ellenfele adogatását, és fölényes módon jutott a negyeddöntőbe, amelyben ma a két évvel fiatalabb, de a ranglistán előkelőbb helyezésű argentin Diego Sebastian Schwartzman következik. Egyszer már játszottak, s a tét nélküli 2015-ös Buenos Aires-i Davis-kupa-mérkőzést a szerb simán nyerte.

Jól szerepel az oroszországi Himkiben az újvidéki Dejana Radanović, aki már elődöntős a 25 ezres ITF-tornán, míg a charlestoni tornán Jovana Jakšić az idén ritkaságnak számító győzelmet aratott.

Amíg az e heti férfitornák különösebb izgalmak nélkül folynak, a prágai és a rabati női tornán drámai meccsek is adódtak. A horvát Ana Konjuh kétjátszmás komoly csatában verte a cseh tehetséget, Markéta Vondroušovát. Konjuh a második játszmában 5:2-es vezetést engedett ki a kezéből, végül rövidítésben mégis nyert. Bacsinszky Tímea több mint háromórás breakparádéban kapott ki az amerikai Catherine Bellistől, a volt világelső Caroline Wozniacki pedig kilencszer adta le az adogatást, és csaknem háromórás meccsen kikapott a lett tinitől, Jelena Osztapenkótól.

ISZTAMBUL. – A férfitorna 2. fordulójában: Györe–Lorenzi 6:4, 6:3, Lajović–Juzsnyij 3:6, 6:0, 6:3, Tomić–Silva 7:5, 6:3, Čilić–Džumhur 6:3, 6:2, Schwartzman–Thompson 6:1, 6:3, Raonić–Bedene 6:7, 6:3, 7:6.

MÜNCHEN. – A férfitorna 2. fordulójában: Hanfmann–Bellucci 7:6, 4:6, 7:5, Struff–Haas 6:4, 7:5, Bautista–Copil 4:6, 7:6, 7:5, A. Zverev–Chardy 6:4, 6:4.

ESTORIL. – A férfitorna 2. fordulójában: Carreno–Robredo 7:6, 7:5, Almagro–Elias 6:1, 6:2, Gasquet–Berlocq 6:1, 6:4, Anderson–Domingues 5:7, 6:3, 7:5.

PRÁGA. – A női torna 2. fordulójában: Giorgi–Vang 4:6, 6:3, 6:2, Osztapenko–Wozniacki 5:7, 6:3, 7:6, Konjuh–Vondroušová 6:4, 7:6, Strýcová–Hradecká 6:3, 7:5, Haddad–Stosur 6:3, 6:2.

RABAT. – A női torna 2. fordulójában: Lepcsenko–Putinceva 1:6, 6:4, 6:1, Pavljucsenkova–Makarova 6:2, 7:5, Bellis–Bacsinszky 6:7, 7:5, 7:5, Maria–Svedova 6:3, 6:4, negyeddöntő: Errani–Gavrilova 7:6, 6:4.

OSTRAVA. – A challenger 2. fordulójában: Balázs–Rosol 6:3, 6:3.

CHARLESTON. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jakšić–Zarazua 5:7, 7:5, 7:5.

HIMKI. – A női ITF-torna negyeddöntőjében: Radanović–Morozova 6:1, 6:1.

GYŐR. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Nagymihály–Sosina 6:0, 6:3, Pantučková–Békefi 6:4, 6:1.