TENISZ

Györének az élvonalban a helye

Györe László nem jutott negyeddöntőbe a marrákesi ATP-tornán, a spanyol Albert Ramos ellen elveszített meccsén is igazolta azonban, hogy az élvonalban a helye. Györe csaknem 2,5 órás csatára kényszerítette a ranglistán 24. spanyolt, s állíthatjuk, hogy csak némi szerencse hiányzott az újabb meglepetéshez.

Nem az adogatás döntött, hisz e téren egyikük sem remekelt. Györe, miután 3:5-ről megfordította az első játszmát, a másodikban 1:1-nél öt break-alkalmat szerzett. Sajnos, egyiket sem használta ki, s állítható, hogy ezek voltak a találkozó kulcsfontosságú pillanatai. A döntő szettben 4:4-ig teljesen egyenrangú küzdelem folyt, a zentai ekkor engedett a nyomásnak, s több alkalmat már nem kapott.

Szép sikert jegyzett a 17 éves Miomir Kecmanović, aki a San Luis Potosiban folyó challenger rajtján legyőzte a csaknem 500 hellyel jobban rangsorolt, amerikai Stefan Kozlovot. Kecmanović újabb 35 helyet javít, a 2. fordulóban pedig az este a ranglistán 275., ecuadori Emilio Gomez következett.

Barlettában Nikola Milojević győzött az 1. fordulóban, a negyeddöntőben azonban 6:1, 6:3 arányú vereséget szenvedett az olasz Alessandro Giannessi ellen.

Aleksandra Krunić két játszmában nyert a spanyol Silvia Soler ellen, és bejutott a bogotai női torna negyeddöntőjébe. A szerbiai teniszezőnő, aki e győzelmével a naprakész listán feltört a 116. helyre, mindössze 21 perc alatt, ellenfelének csak hét pontot engedélyezve robogott át az első játszmán. A második szettben Krunić három break-labdát hagyott ki, de 6:5-ös vezetésnél 0:40-ről fordítva értékesítette a negyedik lehetőséget, és a negyeddöntőben a spanyol Lara Arruabarrenával találkozik.

A jövő hétvége a nőknél a Fed-kupára tartalékolt terminus. Szerbia válogatottja a zóna megnyerésével jutott a Világcsoport II. minősítőjébe, Nagybecskereken pedig Ausztrália vendégszerepel. Tatjana Ječmenica kapitány a Krunić, Stojanović, Jorović, Radanović négyest jelölte.

BIEL. – A női torna 2. fordulójában: Kontaveit–Rogyina 6:3, 6:2, Mertens–Barthel 6:2, 6:4, Kr. Plišková–Vekić 6:1, 6:2, Suarez–Boserup 6:1, 6:2, Golubić–Siegemund 6:2, 4:6, 7:6.

BOGOTA. – A női torna 2. fordulójában: Krunić–Soler 6:0, 7:5, Errani–Vickery 6:2, 6:3, Arruabarrena–Hromacseva 7:6, 6:0, Sorribes–Siniaková 6:2, 6:3, Linette–Kosztova 6:4, 6:4, Schiavone–Jakupović 6:1, 6:2.

MARRÁKES. – A férfitorna 1. fordulójában: Vesely–Vanni 6:2, 6:3, Chardy–Zsaziri 6:2, 4:6, 6:3, Lorenzi–G. Lopez 7:6, 7:5, Paire–Berlocq 6:7, 6:3, 6:2, 2. forduló: Ramos–Györe 6:7, 6:1, 6:4, Ćorić–El Amrani 6:2, 3:6, 7:6.

HOUSTON. – A férfitorna 1. fordulójában: Verdasco–Anderson 7:6, 7:6, Bellucci–Tiafoe 7:5, 1:6, 6:2, F. Lopez–Fratangelo 7:5, 6:4.

SAN LUIS POTOSI. – A challenger 1. fordulójában: Kecmanović–Kozlov 6:2, 7:5.

BARLETTA. – A challenger 1. fordulójában: Milojević–Lamasine 7:5, 6:1, 2. forduló: Giannesi–Milojević 6:1, 6:3, Cecchinato–Krajinović 4:6, 6:3, 6:4.