Újabb rangadó vár a harmadik Napolira, amely a negyedik Lazio otthonában vendégeskedik az olasz bajnokság 31. fordulójában. A nápolyiak sorra vívják a nehéz összecsapásokat, a múlt hétvégén döntetlent játszottak a címvédő és éllovas Juventusszal, majd szerdán ugyancsak a torinóiakkal csaptak össze az olasz kupában, s bár ezúttal nyertek, nem sikerült fináléba jutniuk.
Nem úgy, mint a fővárosiaknak, akik remek formában vannak: amellett, hogy kedden a városi rivális Romát kiejtve biztosították helyüket a kupadöntőben, a bajnokságban is nyolc mérkőzés óta veretlenek.
A találkozónak óriási a tétje, ugyanis a két csapatot négy pont választja el egymástól, azaz hazai sikerrel a Lazio megközelítené riválisát, amely még éppen a Bajnokok Ligája-indulást érő helyen áll, viszont a vendéggyőzelem tulajdonképpen végérvényesen eldönti, hogy mely három olasz csapat szerepelhet a következő idényben a legrangosabb európai kupasorozatban.
A hatpontos előnnyel listavezető Zebrák – akik 11 forduló óta nem találtak legyőzőre – ezúttal a Chievo ellen folytathatják menetelésüket, míg legfőbb üldözőjük, a Roma a Nagy Ádámot foglalkoztató Bologna vendége lesz.
SZOMBAT
11.50, Arena Sport 1: WS Wanderers–Melbourne Victory
12.00, Sportklub 2: Yokohama–Iwata
13.00, Sport 1, Sportklub 4: Espanyol–Alavés
13.30, Sportklub 1: Tottenham–Watford
13.35, Sportklub 3: Guangzhou Evergrande–Guangzhou R&F
15.00, Arena Sport 3: Hajduk–Slaven Belupo
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Empoli–Pescara
15.15, M4 Sport: Dunaszerdahely–Slovan Bratislava
15.30, Eurosport 2: Leipzig–Bayer Leverkusen
16.00, Sportklub 3: Nottingham Forest–Huddersfield
16.15, Sport 1, Sportklub 1: Real Madrid–Atlético Madrid
17.00, Digi Sport 1, Arena Sport 3: Angers–Monaco
17.00, Arena Sport 1: Partizan–Radnik
17.30, Eurosport 2: Bayern München–Borussia Dortmund
18.00, Digi Sport 3, Arena Sport 4: Atalanta–Sassuolo
18.00, Arena Sport 5: Club Brugge–Charleroi
18.00, M4 Sport: Videoton–Vasas
18.30, Sportklub 1: Bournemouth–Chelsea
18.30, Sportklub 3: Sheffield Wednesday–Newcastle
18.30, Sport 1, Sportklub 4: Sevilla–Deportivo
19.00, Arena Sport 1: Rijeka–Dinamo
19.15, Sportklub 6: Porto–Belenenses
19.45, Sportklub 5: NEC–Ajax
19.55, Digi Sport 3: Dijon–Bastia
20.00, Arena Sport 3: Bordeaux–Metz
20.15, M4 Sport: Ferencváros–DVTK
20.45, Sport 1, Sportklub 1: Málaga–Barcelona
20.45, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Juventus–Chievo
21.00, Arena Sport 1: São Paulo–Linense
21.30, Sportklub 6: Sporting–Boavista
22.00, Eurosport 2: DC United–New York City
VASÁRNAP
12.00, Sport 1, Sportklub 1: Granada–Valencia
12.30, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Sampdoria–Fiorentina
13.00, M4 Sport: ZTE–Soroksár
13.30, Sportklub 3: Aberdeen–Rangers
14.30, Sportklub 4: Zwolle–Feyenoord
14.30, Sportklub 1: Sunderland–Manchester United
15.00, Digi Sport 2, Arena Sport 3: Milan–Palermo
15.00, Digi Sport 3, Arena Sport 1: Crotone–Inter
15.00, Digi Sport 1, Arena Sport 4: Bologna–Roma
15.00, Arena Sport 5: Toulouse–Marseille
15.30, Eurosport 2: Hertha–Augsburg
15.30, Sportklub 3: Krasznodar–CSZKA
16.00, Sportklub 2: Basel–Young Boys
16.15, Sport 2, Sportklub 6: Celta–Eibar
16.30, Sportklub 4: Salzburg–Sturm
17.00, Sportklub 1: Everton–Leicester
17.00, Arena Sport 1: Rad–Crvena zvezda
17.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: St-Étienne–Nantes
17.30, Eurosport 2: Ingolstadt–Darmstadt
17.55, Digi Sport 2: Anderlecht–Gent
18.30, Sport 2, Sportklub 4: Osasuna–Leganés
19.00, Sportklub 6: Guimaraes–Tondela
19.00, Arena Sport 3: Eszék–Split
19.00, Arena Sport 1: Sarajevo–Zrinjski
20.45, Digi Sport 2, Arena Sport 4: Lazio–Napoli
20.45, Sportklub 3: Las Palmas–Betis
21.00, Digi Sport 3, Arena Sport 1: PSG–Guingamp
21.00, Arena Sport 3: Corinthians–Botafogo
21.15, Sportklub 4: Moreirense–Benfica
22.00, Eurosport 1: Orlando City–New York Red Bulls
23.00, Digi Sport 3, Arena Sport 3: River Plate–Quilmes
1.15, Arena Sport 3: Velez–Boca Juniors