LABDARÚGÁS

Eldőlt a Premier League?

Kettős versenyfutás Spanyolországban

Folytatódtak a hétközi fordulók a legrangosabb európai bajnokságokban. Angliában a bajnoki cím esélyének megtartásáért utazott a Manchester City Londonba a Chelsea-hez, Spanyolországban pedig a Barcelona–Sevilla rangadón az volt a kérdés, nyílik-e a bajnoki olló, vagy zárul az első kettő és az üldözők versenyfutásában. Németországban a Lipcse használhatta ki a Bayern botlását – bár a Bundesliga-újoncok tízpontos hátrányban vannak –, a Lyon pedig elmaradt mérkőzését pótolva erősítette meg negyedik helyét a francia tabellán.

A Chelsea megverte egyik legnagyobb bajnoki kihívóját, a Manchester Cityt az angol bajnokság 30. fordulójában. Antonio Conte együttese az első félidőben vitte dűlőre a csatát, a főszereplő Hazard duplájával ugyanis már a szünet előtt kialakította a 2:1-es végeredményt – Sergio Agüero először még válaszolni tudott. A City végig dominált a mérkőzésen, Pep Guardiola azonban hiába próbálkozott változatos taktikával, a hazaiak betonkemény védelme csak egyszer hibázott. Védekezése mellett a Chelsea remek helyzetkihasználásának köszönheti győzelmét, hiszen a londoni Kékek négy kapura tartó lövésükből két gólt lőttek, miközben a manchesteriek 60%-os labdabirtoklás mellett, hét kaput talált helyzetükből csak egyszer voltak eredményesek.

Conte mester a csapata stabil bajnoki előnye ellenére nem bízta el magát a siker után: „Nagy győzelem volt, nem volt könnyű. Amikor a City ellen játszunk, természetes, hogy bizonyos szakaszokban szenvedünk. Az egyetlen üzenet, amit a csapatomnak mondtam, hogy a Tottenham nyolc győzelemre fog törekedni. Vagyis nekünk hatszor kell még nyernünk, és 18 pontot kell szereznünk. Ha ezt megcsináljuk, megszerezzük a bajnoki címet.”

Spanyolországban a papírformának megfelelően két csapat maradt talpon a bajnoki trófeáért futott versenyben, mivel a Barcelona Suárez góljával és Messi duplájával már az első félidőben térdre kényszerítette a Sevillát. A Real Madrid Ronaldo, Bale és Benzema nélkül, második felállásával is könnyedén, 4:2-re verte a Leganést. Nyolc fordulóval a vége előtt így a katalánok nyolc, a Blancók pedig tízpontos előnyt élveznek a harmadik Atlético előtt. La Coruñában nem született gól a Depor és a Granada meccsén, az Osasuna és a Málaga pedig minimális idegenbeli győzelmet szerzett az Alavés, illetve a Gijón otthonában.

Németországban pályára lépett az újonc Lipcse, idegenbeli győzelmével tíz pontra „közelítette meg” a Bayernt a bajorok botlása után. Ugyancsak vendégként nyert az Ingolstadt, a Freiburg és a Leverkusen, a Mönchengladbach viszont otthon tartotta a győzelmet a Hertha ellen, nyílttá téve a versenyfutást az utolsó európai pozíciókért.

Angol bajnokság, a 31. forduló: Arsenal–West Ham 3:0, Hull–Middlesbrough 4:2, Southampton–Crystal Palace 3:1, Swansea–Tottenham 1:3, Chelsea–Manchester City 2:1, Liverpool–Bournemouth 2:2. A sorrend: 1. Chelsea 72, 2. Tottenham 65, 3. Liverpool 60, 4. Manchester City 58, 5. Arsenal 54 (61:36), 6. Manchester Utd. 54 (43:24).

Francia bajnokság, a 16. forduló elmaradt mérkőzésének pótlása: Metz–Lyon 0:3. A sorrend (31 forduló után): 1. Monaco 71, 2. PSG 68, 3. Nice 67, 4. Lyon 54, 5. Marseille 47, 6. Bordeaux 46 stb.

Német bajnokság, a 27. forduló: Augsburg–Ingolstadt 2:3, Darmstadt–Leverkusen 0:2, Mainz–Leipzig 2:3, Mönchengladbach–Hertha 1:0, Wolfsburg–Freiburg 0:1. A sorrend: 1. Bayern 65, 2. Leipzig 55, 3. Hoffenheim 51, 4. Dortmund 50, 5. Köln 40 (39:31), 6. Hertha 40 (35:34) stb.

Spanyol bajnokság, a 30. forduló: Barcelona–Sevilla 3:0, Alavés–Osasuna 0:1, Gijón–Málaga 0:1, Deportivo–Granada 0:0, Leganés–Real Madrid 2:4. A sorrend: 1. Real Madrid 71, 2. Barcelona 69, 3. Atlético Madrid 61, 4. Sevilla 58, 5. Villarreal 51, 6. Athletic Bilbao 50 stb.

Francia kupa, negyeddöntő: Angers–Bordeaux 2:1, Avranches–PSG 0:4.

Olasz kupa, elődöntő, visszavágó: Napoli–Juventus 3:2 (az első mérkőzésen: 1:3, tj. a Juventus 5:4-gyel).

Magyar kupa, negyeddöntő, visszavágók: Sopron–Budafok 0:2 (az első mérkőzésen: 2:1, tj. a Budafok 3:2-vel), Szolnok–Mezőkövesd 3:4 (az első mérkőzésen: 1:3, tj. a Mezőkövesd 7:4-gyel), Vasas–Újpest 0:1 (az első mérkőzésen: 2:1, tj. a Vasas 2:2-vel, több idegenben lőtt góllal).

Szerb kupa, negyeddöntő: Voždovac–Partizan 1:2, Sloboda–Čukarički 0:3, Vojvodina–Borac 5:2, Crvena zvezda–Mladost 4:2.