XII. NŐI KÉZILABDA-EB

Tisztes helytállás a címvédő ellen

A magyarok az esélytelenség nyugalmával kezdték meg a norvégok elleni mérkőzést, ami esetükben nem a kishitűség jele volt, hanem az északiak erejének teljes ismerete, az, hogy a skandináv lányok címvédők ezen az Eb-n, s ha nem is látványosan, de eddig minden ellenfelet legyűrtek a svédországi kontinensviadalon. A felszabadultabb játék aztán azt eredményezte, hogy a norvégok csak a 9. percben tudták megfordítani az eredményt (5:4), de több elpuskázott magyar ziccer után előnyüket könnyen növelték, köszönhetően főleg annak, hogy az emberelőnyből kiharcolt heteseket Görbicz sorra rontotta el. Kár volt mindezért, mert a magyar csapat egyébként taktikailag szépen tartotta a norvégokat, akik a félidő végéig csak 11 gólt tudtak dobni, s azért, hogy nem ők vezettek, csak magukat okolhatták a magyarok, mert sokkal bátrabban kellett volna bombázni Grimsbø kapuját.

Az öltözőben ezen nyilván alaposan elgondolkodtak a magyarok, s a kezdeti pontatlanság után a 39. percben átvették a vezetést (14:13), s innentől kezdve az 56. percig játékban voltak a meglepetésre, ám négy perccel a vége előtt a norvégoknak sikerült elhúzniuk (23:20), s innen már nem volt visszaút. Összességében felvállalható mérkőzés volt ez a magyaroknak, akik végre megmutattak valamit abból, amit tudnak, de szükség is lesz erre a tudásra, mert az utolsó mérkőzésen a friss olimpiai bajnok Oroszország vár rájuk.

Helsingborg: Norvégia–Magyarország 24:23 (11:9)

Helsingborg Aréna, 1402 néző, vezették: Jurinović és Mrvica (Horvátország).

Norvégia: Grimsbø 1, Solberg, Arntzen 5, Kristiansen 1, Skogrand, Ingstad, Mørk 6, Oftedal 1, Aune 1, Frafjord 3, Waade 2, Solås, Kurtović 4, Herrem, Solberg, Tomac.

Magyarország: Szikora, Kiss, Schatzl, Görbicz 5, Kisfaludy 2, Klivinyi 3, Bódi 1, Szekeres, Kovács 5, Planéta 2, Hornyák 2, Mészáros, Erdősi 3, Lukács.

Eredmények, I. csoport, 2. forduló: Franciaország–Svédország 21:19. A sorrend: Hollandia 6 (113:104), Franciaország 6 (83:79), Németország 5, Svédország 3 (104:103), Szerbia 3 (101:114), Spanyolország 1 pont. Ma: Hollandia–Spanyolország (16.15), Svédország–Németország (18.30), Szerbia–Franciaország (20.45, RTS2). II. csoport, 2. forduló: Románia–Csehország 30:28, Norvégia–Magyarország 24:23, Oroszország–Dánia 26:26. A sorrend: Norvégia 8, Románia 6, Dánia 5, Oroszország 3, Csehország 2, Magyarország 0 pont. Ma: Magyarország–Oroszország (16.15, M4), Románia–Dánia (18.30), Norvégia–Csehország (20.45).