2024. április 24., szerda
MOTOKROSSZ

Felsőhegyen bőgtek a motorok

A király új ruhája: Saghmeister Gábor a veteránok futamára készül

Az idén is sokan voltak kíváncsiak a szerbiai freestyle motokrosszbajnokság Felsőhegyen megrendezett fordulójára. Az ország és a tartományunk minden tájáról érkező versenyzők közül a következők bizonyultak a legjobbnak: a quadosok kategóriájában az első Stanišić Dávid, a második Nikola Šejin lett. A Tomos motorkerékpárok mezőnyének a futamát Kósa János nyerte, a második Vastag Gábor, a harmadik pedig Kaszás Tamás lett. Az amatőrök ifi kategóriájában az első Šefer Aleksandar, a második Provodoski Vlatko, a harmadik Čimbović Zoran lett. A felnőttek mezőnyében az első helyet Stipan Kujundžić érdemelte ki. Az MX 65 kategóriában Kuzman Relja állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára, az MX 85-ös kategóriában pedig Kasamković Janko aratta le a babérokat. Az MX B mezőnyben Filip Vujković, az MX 3-as kategóriában pedig Láng Viktor győzedelmeskedett. Az MX 2-es kategóriában Veđelev David, az MX 1-es mezőnyben pedig Saghmeister Richárd bizonyult a legjobbnak. A bajnokság következő futamát két hét múlva Temerinben rendezik meg.