KÉZILABDA – FINAL FOUR, KÖLN

A Kielce nyert, de inkább a Veszprém veszített

A BL-döntőben a magyar csapat kilencgólos vezetést puskázott el a második félidőben – Triller a hosszabbításban, hibák a heteseknél

Egy szinte hihetetlen döntő után a lengyel Kielce története során először emelhette a magasba a legértékesebb klubserleget. Talant Dujsebajev tanítványai megérdemelték a győzelmet, az általános tapasztalat azonban az, hogy ezt a finálét nem ők nyerték meg, hanem a Veszprém veszítette el.

A döntőben a Kielce kezdett idegesebben, s ezt szépen kihasználta a Veszprém, amely végig tartotta a vezetést, s a pihenőre tisztes előnnyel 17:13-mal vonult. Fordulás után sem tudtak újítani a lengyelek, a magyar csapat teljesen a kezében tartotta a meccset, s a 39. percben már hét volt a különbség (23:16). Itt már az sejlett, hogy történelmi magyar siker születik, ahogy azonban az lenni szokott, csak visszaesett a vezető csapat, teljesen elbizonytalanodott támadásban, s az 55. percben egy gólra feljött a Kielce (28:27), ráadásul Terzićet kiállították. Bielecki ezt ki is használta, s kilenc gól mínuszból egyenlített ki a lengyel bajnok, sőt Szmal újabb nagy védése után a vezetést is átvehette volna, de Alilovićkét hetest védett, Ilićpedig ismét megszerezte a vezetést (29:28). Nem egész egy perc volt a végéig, a magyarok támadtak, majd időt kértek, de végül Palmarssont lesáncolták. Tíz másodperccel a vége előtt Dujsebajevkért időt, Lijewski pedig kegyetlenül bevágta. Következett a hosszabbítás, amelyben Jurecki és Ugalde váltogatta egymást a gólszerzésben, majd Nagy és Ilić is betalált, de a szerb válogatott hetes-lövését kivédte Szmal. Ezt követően kapus nélkül támadott a Kielce, s ezt Nagy büntette meg, de a lengyelek oroszlánként küzdöttek, s az utolsó percben előnyre tettek szert. Az utolsó másodpercben Ugalde még ezt is tudta egalizálni, s következtek a hetesek. Előbb Alilović védett ki egyet, de utána a lengyel kapusok kettőt, és Aguinagalde eldöntötte a finálét...

Az elődöntőkre visszatérve, igaz lett a jóslat, hogy mindkét mérkőzés pokolian nehéz lesz. Különösen az önkívületben küzdő Kiel volt a kemény dió a magyaroknak, hiszen nem egész másfél perccel a vége előtt kettővel mentek, de Nagyés Margučgóljaival visszajött a Veszprém, s a hosszabbításban már okosan kihasználta a hosszabb kispadját (Slišković és Ugalde), és parádés végjátékkal nyert.

A bronzmeccsen a Kiel ugyanúgy járt, mint a Veszprém ellen: a végére kifáradtak, s ezt tapasztaltan kihasználta a PSG. A párizsiak sorában Hansen 10 gólig jutott, ugyanaddig, mint a Kielce ellen...

Eredmények, elődöntők: Veszprém–Kiel 25:25 – hosszabítással 31:28, Kielce–PSG 28:26. A 3. helyért: PSG–Kiel 29:27. Döntő: Veszprém–Kielce 29:29 – hosszabítással 35:35 – hetesekkel 3:4.