labdarúgás

Adorjáni siker Csókán

tisza menti liga

= Csóka: Csóka–Tisza B (Adorján) 3:4 (3:2)

Csókai pálya, 100 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Nagy Borsos a 8., Pozsár a 19. és Nikolin a 26., illetve Törteli D. a 21., a 47., a 72. és Préda a 36. percben.

Csóka: Militarov, Tóth, Vastag, Takács, Nikolin, Csanádi, Nagy Borsos, Süli, Pozsár, Dragoljević, Cinkul (Popić).

Tisza B: Törtei K., Kis Z., Kis A., Bagi, Vadász, Mišković, Faragó, Préda, Perpauer, Törteli D., Lakatos.

A Tisza utánpótláscsapata most játszott először Csókán a magasabb ligákat is megjárt hazai együttessel, a folyamatosan zajló elvándorlás miatt méghozzá tartalékosan, csere nélkül. Az adorjániak ennek ellenére méltó ellenfelei voltak a szebb napokat is megélt, sokkal tapasztaltabb hazai játékosoknak. A találkozó végig harcias és jó iramú volt, és a nyílt sisakos játék hét gólt hozott. A félidőben még a bánátiak vezettek, de a folytatásra elfáradtak, így az oromi fiúk szép támadásokat vezetve előbb kiegyenlítettek, majd a mérkőzés legjobbja, Törteli Dániel harmadik gólja révén el is vitték a pontokat.

Orom: Šampion–Horgos 1911 0:4 (0:2)

Oromi pálya, 50 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Huszár a 20., Balgó a 32., Hoksza a 62. és a 82. percben.

Šampion: Bicók, Körmöci D., Úri, Malagurski, Csoti, Faragó, Krajnović, Ajtai, Homolya, Bíró, Babičković.

Horgos 1911: Bende, ifj. Fujkin József, Bohata G., id. Fujkin József, Bohata E., Makra, Huszár (Lobozár), Fodor I., Hoksza, Balgó, Kolompár.

A községi rangadó nem sok izgalmat hozott, a nagyobb játékerőt képviselő vendégcsapat ugyanis sima győzelmet aratott a tartalékos oromiak felett. A találkozó elején Balgó szerezhetett volna gólt, a Šampion gárdájában is megfordult magyarkanizsai játékos azonban öt méterről fölé lőtt. Nem sokkal később Hoksza fejelt alig mellé, majd a 20. percben megszületett a mérkőzés első gólja, Huszár 18 méteres szabadrúgásból lőtt a jobb alsó sarokba. A horgosiak tíz perc múlva egy eléggé lesgyanús helyzetből megduplázták előnyüket, a második félidőben pedig Hoksza Zsolt találataival bebiztosították győzelmüket. A találkozó legszebb gólját a 82. percben láthatták a nézők, amikor Hoksza húsz méterről kilőtte Bicók kapujának bal felső sarkát. A hazai együttes erejéből mindössze egy kapufára tellett: a 65. percben Krajnović, a Šampion csapatkapitánya a felső lécet találta el. A 17. forduló: Graničar–Jedinstvo (M) 3:0, Slavija–Jedinstvo (SK) 6:0, Csóka–Tisza B 3:4, Jadran–Tisza (P) 2:0, Šampion–Horgos 1911 0:4, Tromeđa–Hajduk 3:4.

1. Hajduk                               17           13           3             1             41:18      42

2. Jadran                               17           11           4             2             38:14      37

3. Tisza (P)                             17           10           2             5             43:24      32

4. Tisza B                               17           10           2             5             32:24      32

5. Horgos 1911                       17           9             4             4             37:16      31

6. Slavija                                17           9             3             5             38:19      30

7. Graničar                            17           7             5             5             30:23      26

8. Jedinstvo (SK)                   17           7             4             6             29:31      25

9. Csóka (–1)                         17           8             0             9             32:32      23

10. Tromeđa                          17           2             1             14           24:55      7

11. Šampion                           17           1             2             14           14:47      5

12. Jedinstvo (M)                  17           0             0             17           14:69      0

A következő forduló: Jedinstvo–Tromeđa, Hajduk–Šampion, Horgos 1911–Jadran, Tisza (P)–Csóka, Tisza B–Slavija, Jedinstvo (SK)–Graničar.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

A 19. forduló: Bratstvo–Palics 0:3, Dušan Silni–Bikovo 2:3, a Lokomotiva–Đurđin, Solid–Hajduk és Elektrovojvodina–Žednik mérkőzésekről nincs jelentés, a Csantavér–Udarnik találkozót elhalasztották.

1. Elektrovojvodina              18           15           2             1             85:15      47

2. Udarnik                             18           14           2             2             51:14      44

3. Csanatavér                        18           14           1             3             43:9        43

4. Lokomotiva                       18           8             4             6             36:31      28

5. Đurđin                               18           8             3             7             29:25      27

6. Solid                                   18           8             1             9             38:45      25

7. Hajduk                               18           7             4             7             26:36      25

8. Žednik (–1)                        18           7             2             9             31:35      22

9. Bikovo                                19           6             3             10           31:36      21

10. Dušan Silni                      18           3             4             11           28:50      13

11. Palics                                18           3             0             15           21:75      9

12. Bratstvo                           19           2             2             15           15:63      8

A következő forduló: Đurđin–Csantavér, Udarnik–Solid, Hajduk–Elektrovojvodina, Žednik–Dušan Silni, Bikovo–Bratsvo, Palics–Lokomotiva.

VERBÁSZ–TITEL–ZSABLYA

Péterréve: Jedinstvo–Obilić 2:0 (2:0)

Jedinstvo-pálya, 100 néző, vezette: Pavličević (Verbász). Góllövők: Zlatić a 10. és Stanojev D. a 21. percben.

Jedinstvo: Miljević, Molnár, Stanojev A., Jovanović, Tóth, Némedi, Anđelković, Topdžić, Zlatić (Mandadžić), Stanojev D. (Lukács).

Obilić: Panić Mirko, Panić Njegoš, Đukić Cvetko, Panić Danilo, Panić Mitar (Panić Vlado), Panić Milovan (Panić Trivun), Panić Ilija, Đukić Milovan, ifj. Panić Trivun, Miladinović, Panić Aleksandar.

A hazai csapat az első félidőben néhány mesterien kidolgozott akcióból már a 6. és a 8. percben előnyhöz juthatott volna. A 10. percben Zlatić remekül kihasznált egy védelmi hibát, és megszerezte a vezetést a Tisza menti piros-fehéreknek. A gól után is a hazaiak támadtak többet, és a 21. percben Stanojev Danijel, a hazaiak csapatkapitánya belőtte a második találatot. A második félidőben is a hazaiak támadtak, majd a középhátvéd Molnár az 53. percben megkapta a második sárga lapot, így el kellett hagynia a pályát. A vendégek ezt kis híján ki is használták, kontrából jó támadásokat vezettek, de Tóth és Jovanović nagyon jól hárított.

Szombaton az Ada–Zenta–Kanizsa pionírliga keretében a Jedinstvo és a Csóka pionírjai 2:2-t játszottak.

A 18. fordulóból más eredményt nem közöltek.

1. Bácska                               16           15           0             1             45:12      45

2. Iskra                                   15           13           1             1             60:14      40

3. Obilić (Ó)                           16           11           3             2             35:17      36

4. Vojvodina                          15           9             3             3             33:15      30

5. Mladost                              16           7             1             8             32:30      22

6. Jedinstvo                            17           6             2             9             31:34      20

7. Obilić (Vilovo)                   16           4             3             9             23:33      15

8. Budućnost                         15           3             4             8             28:38      13

9. Hajduk (–1)                       16           3             3             10           18:52      11

10. Sloga                                15           1             2             12           10:39      5

11. Mladost Radost (–3)        15           1             4             10           16:47      4

A következő forduló: Obilić (V)–Mladost, Mladost Radost–Budućnost, Sloga–Vojvodina, Bácska–Iskra, Obilić (Ó)–Hajduk, a Jedinstvo szabad.