TENISZ

Györe a negyeddöntőben

Györe László bejutott a torinói challenger negyeddöntőjébe. A zentai teniszező tegnap két játszmában győzte le a szívós ellenfélnek bizonyuló horvát Nikola Mektićet. Györe az 5. játékban nyerte el Mektić adogatását, majd a 10. játékban három breaklabdát mentett, végül a 3. játszmalabdát váltotta vezetésre. A második szett három breakkel indult, majd Györe három játékot nyert zsinórban, és 5:1-re elhúzott. 5:2 és 40:0 volt az eredmény, amikor a zentai játékos rövid időre megingott. Három meccslabdát hagyott ki, végül azonban egy nagy erejű tenyeres keresztlabdával és egy szép rövid nyesett labdával zárta a találkozót. Györe ma a negyeddöntőben az olasz Edoardo Ereminnel találkozik. Györe e héten már 17 helyet javított, az eldöntő pedig további 10 helynyi haladást ér.

Viktor Troicki a nyolcaddöntőig jutott Barcelonában. Nem volt szerencséje, hisz ellenfelének, az olasz Fabio Fognininek éppen jó napja volt, szépen játszott, nem ajándékozta a pontokat, mint azt gyakran teszi, így Troicki sima vereséget szenvedett. Fognini ma a negyeddöntőben az első kiemelt spanyol Rafael Nadallal mérkőzik, akit már háromszor is le tudott győzni.

Stuttgartban, ahol az este Ana Ivanović egyik mumusával, a cseh Karolína Plíškovával mérkőzött, Babos Tímea a 2. fordulóban esett ki. A magyar teniszezőt a világranglista 4. helyezettje, a spanyol Garbiñe Muguruza győzte le.

Isztambulban megszakadt a magyar Jani Réka Luca szép sorozata. A siófoki lány megnyerte az első játszmát a japán Nao Hibino ellen, a folytatásban azonban a 6. kiemelt távol-keleti játékos akarata érvényesült.

A simkenti futures tornán Miki Jankovićnak a negyeddöntőben nem volt különösebb gondja az argentin Zukasszal, és ma a torna első kiemeltje, az orosz születésű kazah Dmitrij Popko következik. Sikerrel vette az első akadályt a floridai Orange Park futures tornáján a 16 éves Miomir Kecmanović, aki a ranglista egykori 46. helyezettjét, az orosz Jevgenyij Korolevet győzte le, a 2. fordulóban pedig az éjjel a 26 éves amerikai Dennis Nevolóval mérkőzött.

BARCELONA. – A férfitorna 1. fordulójában: Nadal–Granollers 6:3, 6:2, Štepanek–Roger-Vasselin 6:7, 6:1, 6:4, F. López–Dodig 7:6, 6:4, Cuevas–Ramos 6:4, 7:5, Montanes–Sousa 6:1, 6:3, nyolcaddöntő: Fognini–Troicki 6:3, 6:2, Nadal–Montanes 6:2, 6:2.

BUKAREST. – A férfitorna 2. fordulójában: Pouille–Karlović 6:3, 6:4, Cecchinato–Džumhur 6:3, 7:6.

STUTTGART. – A női torna 1. fordulójában: Petković–Mladenović 6:2, 6:4, Muguruza–Babos 6:2, 6:2, Kerber–Beck 4:6, 6:3, 6:1, Ka. Plíšková–Šafářová 7:6, 4:6, 7:5, 2. forduló: Kvitová–Niculescu 2:6, 7:6, 6:2.

ISZTAMBUL. – A női torna 1. fordulójában: Flipkens–Vekić 7:6, 6:4, Mitu–Wickmayer 7:5, 6:4, Kozlova–Dulgheru 6:7, 7:6, 6:1, 2. forduló: Hibino–Jani 2:6, 6:2, 6:3.

TORINO. – A challenger 1. fordulójában: Györe–Mektić 6:4, 6:2.

SIMKENT. – A futures negyeddöntőjében: M. Janković–Zukas 6:1, 6:2.

ORANGE PARK. – A futures 1. fordulójában: Kecmanović–Korolev 6:1, 6:4.

DOTHAN. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Peterson–Jakšić 6:3, 6:1.

SARM ES-SEJK. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Cascino–Totka 4:6, 6:3, 7:5.

HAMMAMET. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Lukács–Mahorkina 6:7, 6:4, 7:5.