2024. április 16., kedd

Kikapott a magyar vízilabda-válogatott

Montenegróé az olimpiai kvóta
Bátori Bence (középen) és Aleksandar Radović (balra) a belgrádi vízilabda Európa-bajnokság elődöntőjében a Montenegró - Magyarország mérkőzésen (Fotó: MTI)

Magyarország-Montenegró 5-8 (2-2, 1-2, 1-1, 1-3). Ezzel az eredménnyel kapott ki Belgrádban a magyar válogatott, ami azt jelenti, hogy egyelőre az olimpiai kvótát sem sikerült megszereznie.

Benedek Tibor szövetségi kapitány együttese - amely szombaton 16.15-től a görögökkel játszik a bronzéremért a Kombank Arénában - áprilisban harcolhatja ki az olimpia részvételt a Triesztben sorra kerülő, 12 csapatos tornán, amelyen további négy csapat szerez riói indulási jogot.

- Még a negyedik negyed elején is biztos voltam benne, hogy győzünk. Jó volt a védekezésünk, az ellenfelünk sokszor képtelen volt feltörni a zónánkat, de sajnos kihagytunk egy kettős emberelőnyt, majd kaptunk egy gólt lefordulásból - elevenítette fel a hajrában történteket a mérkőzést közvetítő M4 Sportnak Benedek Tibor, a magyarok szövetségi kapitánya.

A magyar vereség és montenegrói győzelem egyben azt is jelenti, hogy hazánk szombaton Montenegró csapatávalé küzd majd meg az Európa-bajnokság aranyérméért.