SAKK

Roganović nyerte meg a tornát

Szombaton a bajsai Szegi Lajos Ifjúsági Sakk-klub rapid tornát rendezett a helyi tűzoltóotthon épületében. A versenyen hatvanan vettek részt, a játék tempója kétszer 15 perc volt, s 9 fordulót játszottak svájci rendszerben. A tornát Miloš Roganović nyerte meg, aki érme mellé kupát is kapott. A második helyen Solymosi András, a harmadikon Radislav Petković végzett. Jutalomban részesült még a 4. Milomir Tovilović, az 5. Tóth Mátyás és a 6. Dušan Mladenić is.

Külön jutalomban részesült a legfiatalabb fiú, Lakatos Miklós, valamint a legfiatalabb lány, Navratil Matilda. A 13. helyen végzett Jelena Milojević a legjobb női sakkozónak járó díjat vehette át. A legjobb helybéli versenyző Brindza Dezső lett. A szervezők dicséretet érdemelnek a verseny sikeres lebonyolításáért.