2024. március 29., péntek

Hosszú Katinka aranyérmes 200 méter vegyesen és 50 méter háton is

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen és 50 méter háton is az izraeli Netánjában zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján. Ez volt az ötödik és hatodik elsősége az idei kontinensviadalon.

Az utolsó előtti versenynapon a vb- és Eb-győztes Hosszú sokáig saját világcsúcsa közelében tempózott 200 vegyesen, végül elmaradt a 2:01.86 perces rekordjától, ám így is remek, 2:02.53-as idővel csapott célba elsőként, hatalmas előnnyel a többiek előtt. Hosszú 50 méter háton sem engedett senkit maga elé, s 26.13 másodperccel nyert. Sikere azt is jelenti, hogy a három vegyesszám után mindhárom hátszámban is ő lett az Európa-bajnok Netánjában.
A 200 méteres mellúszás londoni olimpiai bajnoka, Gyurta Dániel, aki fő számában ezüstérmet nyert az Eb-n, a szombati 100-as döntőben ötödikként ért célba 57.45 másodperccel.
A magyar csapat változatlanul vezet az éremtáblázaton, az utolsó versenynap előtt 10 arannyal és 2 ezüsttel áll.