Vereséggel zártak a szabadkaiak

SZUPERLIGA

Szabadka: Spartacus–Partizan 0:1 (0:0)

Városi stadion, 2500 néző, vezette: Grujić (Niš). Góllövő: Živković az 51. percben.

Spartacus: Janošević, Jočić, Kovačević, Torbica, Ivanović (Mrkela), Milošević, Antonić, Ilić (Božović), Farkas, Tumbasević (Makarić), Jondić.

Partizan: Kljajić, Bandalovski, Vulićević, Ćirković, Leković, Jevtović, Brašanac, Ilić, Živković (Trujić), Ninković (Petrović), Bojinov (Šaponjić).

Egyetlen szabadrúgásból szerzett gól döntötte el a Spartacus és a Partizan mérkőzését, amelyen a fekete-fehérek végig mezőnyfölényben játszottak, de a Spartacus előtt is adódott néhány lehetőség a gólszerzésre. Az első kapura lövés Ninković nevéhez fűződött, de Janošević a helyén volt. Négy perccel később szintén a hazai hálóőr jeleskedett, amikor Brašanac lövését hatástalanította. A 26. percben a hazaiak is eljutottak a vendégek kapujáig, előbb Tumbasević lőtt mellé, majd három perccel a félidő vége előtt Bandanovski mentett az utolsó pillanatban a gólhelyzetben lévő Ivanović elől. Az 51. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja, miután Živković szabadrúgásból hajszálpontosan csavart a Spartacus kapujának jobb felső sarkába. Tíz perccel később Janošević bravúrral védte Jevtović fejesét, majd Živković lapos lövését lábbal hárította. Tizenegy perccel a vége előtt egy tetszetős hazai támadás végén Božović fejelt mellé, majd a 93. percben Milošević lőtt távolról, a labda néhány védőn megpattant, de Kljajić vetődve hárította a lövést. @sz = T. T.

A 19. forduló: Radnički (N)–Metalac 2:1, Crvena zvezda–Voždovac 2:0, OFK Beograd–Čukarički 0:3, Borac–Radnik 4:2, Rad–Javor 1:1, Vojvodina–Mladost 3:0, Spartacus–Partizan 0:1, a Novi Pazar–Jagodina találkozót elhalasztották.