2024. április 20., szombat
LABDARÚGÁS

A Potisje és a Bajsa is fél tucatot lőtt

SZUPERLIGA

A 18. forduló: Metalac–Jagodina 1:4, Partizan–Novi Pazar 3:0, Mladost–Spartacus 0:0, Javor–Vojvodina 0:1, Radnik–Rad 1:1, Čukarički–Borac 1:0, Voždovac–OFK Beograd 2:3, Radnički (N)–Crvena zvezda 1:2.

9

A következő forduló (november 29-én): Radnički (N)–Metalac, Crvena zvezda–Voždovac, OFK Beograd–Čukarički, Borac–Radnik, Rad–Javor, Vojvodina–Mladost, Spartacus–Partizan, Novi Pazar–Jagodina.

I. LIGA

A 15. forduló: Bačka (P)–ČSK 1:0, Kolubara–Radnički 1923 1:0, Zemun–Inđija 1:0, Sloga–Donji Srem 3:2, Sinđelić–Loznica 3:0, BSK–Sloboda 1:0, Bežanija–Napredak 0:2, Dinamo–Proleter 1:0.

Versec: Vršac–Zenta 1:1 (0:1)

Verseci pálya, 150 néző, vezette: Malidžan (Újvidék). Góllövők: Belić a 93., illetve Manojlović a 40. percben.

Vršac: Ilkić, B. Milovac, Govedarica (Bogdanov), Bobić, Anović, Kojić, Drobnjak, S. Milovac, Ivljanin (Stankov), Pešterac, Belić.

Zenta: Živkov, Terzin, Stošić, Đuranović, Lalević, Pronek, Maksimović (Stojisavljević), Rajkovača, Manojlović, Vojvodić, Stapanov (Jelić).

Sérülések és sárga lapok miatt a vendégek hét első csapatbeli játékos nélkül álltak ki, mégis jól játszottak, és a szerencsén múlott csak, hogy nem tudták megszerezni a három pontot. A nagyon rossz talajú pályán nem alakult ki szép játék, így kevés helyzet is adódott a csapatok előtt. Az első félidőben a vendégek veszélyesebbek voltak, és a 40. percben Manojlović Vojvodić beadását öt méterről a hálóba fejelte. A kiesés ellen küzdő hazaiak a második félidőben támadóbban léptek fel, ám helyzetig nem tudtak eljutni egészen a 93. percig, amikor is Pešterac jobb oldali beadását Belić vetődve a hálóba fejelte.

A 15. forduló: Omladinac–Radnički (NP) 0:1, Bácska 1901–TSC 1:1, Vršac–Zenta 1:1, Radnički (M)–Dolina 3:0, Železničar–Cement 2:1, Borac–Sloga 1:2, Radnički (Š)–Odžaci 2:1, Banat–Dunav 1:1.

BÁCSKAI LIGA

A 15. forduló: Zadrugar–Tekstilac 1:0, Polet–Srbobran 0:1, Tavankút–Tisza 3:3, ŽAK–Vrbas 1:1, Sloga–Szabadka 1:0, OFK Mladost–Radnički (Z) 0:1, Becse–Bácska (P) 5:0, Mladost (T)–Bratstvo 0:2.

BÁNÁTI LIGA

A 15. forduló: Crvena zvezda–ŽAK 1:0, Radnički (N)–Mladost 8:0, Jedinstvo (BK)–Sloga 4:2, Polet–Sloboda 2:0, Radnički (S)–Jedinstvo (TB) 1:0, Kozara–Proleter 1:1, Budućnost–Vršac United 1:0, Slavia–Radnički (K) 0:0.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 15. forduló: Budućnost (G)–Veternik 5:3, Jugović–Jedinstvo 1:1, Kabel–Slavija 3:1, ŽSK–Hajduk 3:1, Mladost–Laćarak 1:1, Crvena zvezda–Kupinovo 3:1, Sremac–Budućnost (SN) 2:0, a Borac–Sloga találkozóról nem érkezett jelentés.

Mohol: Bácska–Pannónia 3:0 (1:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Pribaković (Topolya). Góllövők: Korać a 25., Simendić a 48. és Lovre a 90. percben (büntetőből).

Bácska: Đukić, Simendić (Božić), Prodanov, Pekó, Laták, Szél (Jelić), Korać, Morović, Lovre, Mihajlović (Stojanov).

Pannónia: Živko, Vislavski, Mezei, Cseh, Latinović (Begović), S. Vidarić, Resanović (Đurica), Cvetićanin, Tutić, Jovanić, Savić.

Az őszi szezon egyik legjobb teljesítményét nyújtotta a moholi csapat, és fölényes győzelmet aratott az élmezőnyhöz tartozó Pannónia felett. Az első félidőben főleg a mezőnyjáték folyt, inkább a vendégek nyerték a párharcokat, mégis a vendéglátó szerzett vezetést Lovre bal oldali szöglete után Korać fejes góljával a 25. percben. Hat perccel később a moholiak kijátszották a vendégek védelmét, de Mihajlović a kapusba lőtte a labdát. A szünet után a vendégek teljes erőbevetéssel kezdtek, de ezúttal is a moholiak lőttek gólt. Mihajlović lövése után a kapusról kipattanó labdát Simendić helyezte a kapu védtelen oldalába. A továbbiakban Mihajlović és Pekó távoli lövései kerülték el centiméterekkel a kapu felső sarkát. Az 56. percben Jovanić közeli lövését védte bravúrral Đukić, a 87. percben pedig ugyanez a játékos mintegy 40 méterről a felső kapufát találta el. A mérkőzés utolsó percében Morovićot buktatták a tizenhatosban, és a megítélt büntetőt Lovre értékesítette, megkoronázva ezzel csapata kitűnő teljesítményét.

Magyarkanizsa: Potisje–Sloga (Tiszaszentmiklós) 6:0 (3:0)

Népkerti pálya, 100 néző, vezette: Maja Šefčić (Szabadka). Góllövők: Nikutović az 5., a 65., a 69., Guberinić a 10., Tandari a 14. és Romić az 50. percben.

Potisje: Csanádi, Szögi, Rúzsa, S. Barjaktarović, N. Barjaktarović, Tandari (Törteli), Papdancsó, Guberinić, Romić (Vidović), Nikutović, Balgó (Teslić).

Sloga: Tomašev, Milanov, Fekete, Raffai, Radić, Györe, Dimić, Bauk, Banov, Čavić, Đuza.

Az őszi idény utolsó mérkőzésén a Potisje folytatta remek szereplését, és zsinórban harmadik győzelmét szerezte meg, ezúttal az alsóházhoz tartozó vendégcsapat ellen. A mérkőzés folyamán a hazaiak játszottak fölényben, számtalan gólhelyzetet teremtettek, és végül fél tucat góllal kísérték ki a vendégeket. Jól kezdett a hazai csapat, és már az első negyedórában háromszor bevették a tiszaszentmiklósiak kapuját, amivel el is döntötték a mérkőzés végeredményét. A Potisje már az 5. percben egy bal oldali beadás után Nikutović fejes góljával megszerezte a vezetést, hat perc múlva Guberinić remek cselsorozat után átkígyózott a vendégek védelmén, és a kapu közepébe bombázva megszerezte csapata második találatát. Négy perc múlva újabb hazai gól következett, ezúttal Romić remekül ugratta ki Tandarit, aki kissé jobbra kisodródva lőtt a hálóba. Az első félidő további részében is a hazaiak kezdeményeztek többet, veszélyes támadásokat vezettek, de a hazai csatároknak nem sikerült újabb találatot szerezniük. A második félidő elején a vendégek a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték Romićot, amiért a játékvezető tizenegyest ítélt a hazai csapat javára. A büntetőt a sértett Romić biztos lövéssel értékesítette. Több hazai támadás után negyedóra múlva egy remek összjáték végén Nikutović a tizenhatos tájékáról bombázott a bal felső sarokba. Négy perc múlva újabb hazai gólnak örülhetett a közönség, ezúttal bal oldalról érkezett a beadás, amelyet Romić csúsztatott a szabadon álló Nikutović elé, aki közelről lőtt a hálóba, megszerezve a hazaiak hatodik találatát, egyúttal beállította a mérkőzés végeredményét. A vendégcsapat ritkán jutott át a hazaiak térfelére, a néhány lövési kísérletüket biztosan hárította Csanádi, a hazaiak kapusa. A mérkőzésen külön kitűnt Nikutović, aki mesterhármast ért el. A játékvezető egy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot sportszerűtlen viselkedés miatt.

Bajsa: Bajsa–Radnički 1905 6:1 (1:1)

Bajsai pálya, 80 néző, vezette: Purić (Szikics). Góllövők: Dér a 11., Rahić a 61., a 81., a 84. és a 87., Grgić a 90., illetve Zarković a 32. percben.

Bajsa: Lackó, Tóth, Zsemberi, Drašković, Ocsenás, Latyák (Grgić), Rekecki, Rahić, Šušnjar, Dér, Barna, Pljevač (Nerac).

Radnički 1905: Merković, Stanar, Lazić, Janjić, Crnomarković, Marinković, Rajić, Lukić, Zarković, Ljubojčić, Malbaša.

Gólokban gazdag, jó mérkőzést láthatott a kisszámú szurkolótábor a bajsai pályán. Az első félidő elején a Bajsa többet támadott, jobban is játszott ellenfelénél, és már a 8. percben Dérnek volt egy gólszerzési lehetősége, de 10 méterről a kapu fölé lőtt. A 11. percben Dér ismét gólhelyzetbe került, ekkor már nem hibázott, vezetéshez juttatta csapatát. A 21. percben kis híján egyenlítettek a vendégek, amikor Rajić szemtől szembe találta magát Lackóval, aki bravúrosan kivédte lövését. Ezt követően a félidő végéig a vendégek többet támadtak, és a 32. percben egy kapu előtti kavarodásból Zarković egyenlített. A 40. percben Latyák fejese a jobb kapufa tövénél hagyta el a játékteret. A 43. percben 17 méterről Zarković lőtt kapura, a bal alsó sarokba tartó lövését Lackó szögletre ütötte. A szünet után a bajsaiak sokkal jobban játszottak, több helyzetet tudtak kialakítani. Az 51. percben Nerac lövését szögletre ütötte Merković kapuvédő, a szöglet elvégzése után az egyik vendégvédőről a jobb kapufára pattant a labda. A 61. percben vezetéshez jutott a Bajsa. A 70. percben Zarković lőtt kapura, lövése a bal kapufát súrolva hagyta el a játékteret. A 81. percben Barna beadását Rahić rúgta a kapuba. A 84. percben a hazai csapat egy gyors ellentámadást vezetett, amelynek végén Rahić újból betalált a kapuba. A 87. percben ismét Barna futott el a jobb oldalon, majd Rahićhoz játszott, aki belőtte negyedik gólját is ezen a találkozón. A 90. percben Grgić lépett a színre, és góljával beállította a végeredményt.

A 15. forduló: Krivaja–Njegoš 2:0, Vinogradar–Obilić 4:0, Bajsa–Radnički 6:1, Bácska–Pannónia 3:0, Potisje–Sloga 6:0, Proleter–Egység 7:0, Jadran–Tornyos 5:1, a Preporod szabad volt.

Szabadka: Spartacus–Mašinac 5:2 (2:2)

Városi stadion, 200 néző, vezette: Banjeglav (Topolya). Góllövők: Nikolić a 11., a 61., a 70., Ngaska a 28., Lazarević (öngól) a 48., illetve Krstić a 20. és Stanković a 31. percben.

Spartacus: Cetinja, Vajda, Krstić, Radanović, Malešević, Poljak, Filipović, Nikolić, Ilić, Messomo, Ngaska (Marenić).

Mašinac: Marinković, Šarac (Ćirić), Stevanović, Smiljković, Milivojević, Stanković, Ivanović, Krstić, Lazarević, Kozović, Vasiljković (Radulović).

Az őszi záróforduló rangadóját a hazaiak kezdték jobban, s a 11. percben már náluk volt az előny, Krstić bal oldali beívelése után Nikolić ügyesen lefordult a védőkről, és a jobb alsó sarokba lőtt. A második helyen tanyázó nišiek tíz perc múlva egy szerencsés góllal egyenlítettek, Krstić lövése ugyanis a sokat bizonytalankodó Cetinjáról a hálóba pattant. A szabadkai csapat egy perc múlva ismét vezethetett volna, Filipović közeli próbálkozását azonban Marinković egy bravúros mozdulattal hárítani tudta. A félidő derekán Nikolić remek átadása után Ngaska újból előnyhöz juttatta a Kék Galambokat, akik azonban csak három percig örülhettek a vezetésnek, mivel a mindössze tizenhat éves Cetinja újabb hibája után Stanković közelről a hálóba kotorta a labdát. A 34. percben előbb Poljak, majd Ngaska hagyott ki nagy helyzetet. A második félidő elején egy öngólt követően megszületett az észak-bácskaiak harmadik találata is. A végig jó teljesítményt nyújtó bosnyák válogatott Milena Nikolić a 61. és a 70. percben szerzett góljaival végleg eldöntötte a három pont sorsát, így a Spartacus együttese háromgólos sikerrel ünnepelhette meg az őszi bajnoki címet.