A Spartacus hat meccs után végre nem kapott ki – „Forró” pályán nyert a Zenta

Szabadka: Spartacus–Javor 0:0

Városi stadion, 300 néző, vezette: Popović (Belgrád).

Spartacus: Janošević, Uzoma, Jočić, Kovačević, Torbica (Jokić), Mrkela, Ivanović (Fedin), Farkas, Bogunović (Ilić), Jondić, Makarić.

Javor: Đogatović, Gajić, Josović, Miletić, Đokić, Ajuru, Švonja, Čečarić, Gafurov (Martusevics), Dražić, Zečević.

A Spartacus új vezetőedzője, az orosz Andrej Csernisov döntetlennel mutatkozott be a kék-fehérek kispadján. A csapat ezzel a döntetlennel egy hat meccsből álló vereségsorozatot szakított meg, mivel a legutóbbi pontot még szeptember 19-én, a Borac elleni találkozón szerezték. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, de Makarić közeli lövése Ajuruban akadt el. A 12. percben Janošević mentette meg a góltól a Spartacust, miután egy rosszul sikerült lescsapdát követően Zečević törhetett egyedül kapura, de a Spartacus kapusa az utolsó pillanatban hárította a veszélyt. Négy perccel később Dražić lőtt kapura, de a szabadkai védőkben elakadt a labda, a 28. percben Bogunović fejese szállt az ivanjicai kapu fölé. A második félidőben a hazaiak fokozták támadójátékukat, előbb Makarić lőtt, majd Kovačević fejelt fölé. A 65. percben a vendégvédőktől Ivanović kapott labdát, de nem találta fel magát a váratlan helyzetben. A 71. percben Čečarić lövése alig kerülte el a hazai kaput, majd öt perccel később Ilić lőtt kapura, de Đogatović könnyűszerrel védett. Ez volt a mérkőzés első olyan lövése, ami közvetlenül a kapura ment. Öt perccel a vége előtt Čečarić került a hazai tizenhatosba, Uzoma remek érzékkel szerelte, az ivanjicai játékos azonban büntetőt szeretett volna, heves reklamálásba kezdett, amiért piros lapot kapott. Az emberhátrány ellenére az utolsó helyzet a Javor előtt adódott, de Zečević lövése centikkel haladt el a jobb kapufa mellett.

A 17. forduló: Crvena zvezda–Metalac 2:0, OFK Beograd–Radnički (N) 0:2, Borac–Voždovac 1:1, Rad–Čukarički 0:1, Vojvodina–Radnik 2:3, Spartacus–Javor 0:0, Novi Pazar–Mladost 1:3, Jagodina–Partizan 2:2.

8

A következő forduló (november 21-én): Metalac–Jagodina, Partizan–Novi Pazar, Mladost–Spartacus, Javor–Vojvodina, Radnik–Rad, Čukarički–Borac, Voždovac–OFK Beograd, Radnički (N)–Crvena zvezda.

I. LIGA

A 13. forduló: Radnički 1923–ČSK 0:1, Bačka (P)–Inđija 2:1, Kolubara–Donji Srem 0:1, Zemun–Loznica 3:1, Sloga–Sloboda 2:0, Sinđelić–Napredak 0:2, BSK–Proleter 0:1, Bežanija–Dinamo 3:0.

3

A következő forduló (november 14-én): ČSK–Dinamo, Proleter–Bežanija, Napredak–BSK, Sloboda–Sinđelić, Loznica–Sloga, Donji Srem–Zemun, Inđija–Kolubara, Radnički 1923–Bačka (P).

VAJDASÁGI LIGA

Novi Banovci: Omladinac–Zenta 1:2 (0:1)

Omladinac-pálya, 400 néző, vezette: Momčilović (Topolya). Góllövők: Zogović a 49., illetve Terzin a 19. és Rajkovača a 70. percben.

Omladinac: Jagodić, Gajić (Beraković), Simić, Mandić, Ma. Živković, Mi. Živković, Zogović, Ležajić, Pavlović (Haska), Kokir (Jeftić), Pejčinović.

Zenta: Živkov, Misić, Jelić, Maksimović (Rajkovača), Lalević, Pronek, Terzin (Balabanović), Đuranović, Resanović, Vojvodić, Stošić (Kovačević).

Rossz talajú pályán harcias mérkőzést látott a közönség. A nagy küzdelemben a vendégek jobban feltalálták magukat, és teljesen megérdemelten nyertek. A 19. percben Vojvodić szöglete után Resanović Terzinhez fejelt, aki 5 méterről a hálóba vágta a labdát. A 49. percben egyenlítettek a hazaiak, Zogović beadása Misić válláról a hálóba került. A vendégek ezután sem adták fel, a 70. percben Rajkovača kihasználta Resanović kitűnő beadását, és közelről beállította a végeredményt. A 89. percben Kovačević és Ma. Živković összeütköztek a tizenhatosban, ekkor a hazai játékos megsérült, és kórházba kellett szállítani. Emiatt a felbőszült hazai játékosok megtámadták a zentaiakat, így több mint 10 percig tartó tömegverekedés alakult ki a pályán, amiben az időközben pályára tóduló ordítozó-szitkozódó nézők is részt vettek. Miután lecsitultak a kedélyek, a játékvezető két-két piros lapot osztott ki a csapatoknak.

Szabadka: Bácska 1901–Dolina (Nagylajosfalva) 1:0 (0:0)

Zombori úti stadion, 50 néző, vezette: Dragana Novaković (Mitrovica). Góllövő: Zlatković az 57. percben.

Bácska 1901: Tasić, Kiss, Jakovljević, Ćalasan, Ušumović, Nikić, Vojnić (Torbica), Radosavljev, Matić, Zlatković (Poljaković), Šveljo.

Dolina: Trivunović, Labović (Vasović), Subašić, Kiss, Čišić, Radivojević, Stanimirović, Pajković, Mastilo (Baić), Atanasković, Mačužić (Mrđa).

A hazai csapat volt a jobbik fél, és teljesen megérdemelten aratott minimális győzelmet a nagylajosfalvi (Padina) vendégek felett. Vojnić már a 8. Percben megszerezhette volna a vezetést a Bácska számára, de Trivunović hárított. Pár perccel később Ćalasan a gólvonalról mentett, megőrizve a hazaiak kapuját a góltól. A félidő közepén újra Vojnić került helyzetbe, de öt méterről Trivunovićot találta el. Az 57. percben született a mérkőzés egyetlen találata, amikor Nikić átadását Zlatković váltotta gólra, és ezzel megszerezte csapatának a három pontot.

Topolya: TSC–Radnički 0:0

Topolyai városi stadion, 250 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda).

TSC: Popin, Nastić, Cvetković, Todorović, Resanović, Radović, Boros Cs., Nedić (Rahić), Milić, Šicar (Boros T.), Đokić (Milovanović).

Radnički: Trifunović, Krkobabić, Punišić, Đurić (Cvetinović), Babić, Ivančević, Žeželj, Hajdin, Vuljašin, Šavija (Milošević), Malešević.

A topolyaiak többet támadtak, helyzetük is szép számmal adódott, de a csatáraik nem tudták őket kihasználni. A vendégek a kezdeti megilletődöttségük után szintén vezettek néhány veszélyes támadást. Mindkét csapat jól játszott, és mindent elkövetett annak érdekében, hogy győzedelmeskedjen, de gól ezen a találkozón nem esett.

A 13. forduló: TSC–Radnički (NP) 0:0, Omladinac–Zenta 1:2, Bácska 1901–Dolina 1:0, Vršac–Cement 0:0, Radnički (M)–Sloga 1:0, Želežničar–Odžaci 1:0, Borac–Dunav 0:1, Radnički (Š)–Banat 0:0.

5

A következő forduló (november 14-én, és 15-én): Radnički (NP)–Banat, Dunav–Radnički (Š), Odžaci–Borac, Sloga–Železničar, Cement–Radnički (M), Dolina–Vršac, Zenta–Bácska 1901, TSC–Omladinac.

BÁCSKAI LIGA

A 13. forduló: Srbobran–Tekstilac 7:2, Zadrugar–Tisza 1:1, Polet–Vrbas 2:0, Tavankút–Szabadka 2:2, ŽAK–Radnički (Z) 2:1, Sloga–Bácska (P) 3:0, OFK Mladost–Bratstvo 1:2, Becse–Mladost (T) 2:1.

7

A következő forduló  (november 14-én és 15-én): Tekstilac–Mladost (T), Bratstvo–Becse, Bácska (P)–OFK Mladost, Radnički (Z)–Sloga, Szabadka–ŽAK, Vrbas–Tavankút, Tisza–Polet, Srbobran–Zadrugar

BÁNÁTI LIGA

A 13. forduló: Mladost–ŽAK 1:1, Crvena zvezda–Sloga 3:1, Radnički (N)–Sloboda 5:0, Jedinstvo (BK)–Jedinstvo (TB) 0:4, Polet–Proleter 0:2, Radnički (S)–Vršac United 4:2, Kozara–Radnički (K) találkozót később játsszák le, a Budućnost–Slavia találkozóról nem érkezett jelentés.

11

A következő forduló (november 14-én és 15-én): ŽAK–Slavia, Radnički (K)–Budućnost, Vršac United–Kozara, Proleter–Radnički (S), Jedinstvo (TB)–Polet, Sloboda–Jedinstvo (BK), Sloga–Radnički (N), Mladost–Crvena zvezda.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 13. forduló: Jedinstvo–Veternik 3:0, Budućnost (G)–Slavija 2:0, Jugović–Hajduk 2:1, Kabel–Laćarak 1:0, ŽSK–Sloga 2:0, Mladost–Kupinovo 0:2, Borac–Budućnost (SN) 1:1, Crvena zvezda–Sremac 3:2.

9

A következő forduló (november 14-én és 15-én): Veternik–Sremac, Budućnost (SN)–Crvena zvezda, Kupinovo–Borac, Sloga–Mladost, Laćarak–ŽSK, Hajduk–Kabel, Slavija–Jugović, Jedinstvo–Budućnost (G).

SZABADKAI LIGA

Hajdújárás: Vinogradar–Pannónia 3:1 (2:0)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Veselinov a 30., Guljaš a 45., Jagodić a 64., illetve Jovanić az 51. percben.

Vinogradar: Dragosavljević, Zobenica, Nágel Cs., Ruski, Radics (Engi Sz.), Kmec, Nágel Zs., Vesnić, Guljaš (Pletikosić), Veselinov (Lazić), Jagodić.

Pannónia: Živko, Vislavski, Mezei, Latinović, Dražić, S. Vidarić (Cseh), Resanović, Savić, Jovanić (M. Vidarić), Pejović, Tutić (Đurica).

A forduló rangadóján a néhány kulcsjátékosa nélkül pályára lépő hazai zöld-fehérek kétgólos győzelmet arattak a jó képességű Pannónia felett. Jobban kezdtek a vendégek, Pejović már az 1. percben helyzetbe került, de emelését fogta Dragosavljević. Két perccel később Guljaš lövése kipattant a vendégkapusról, Veselinov próbálkozását pedig védte Živko. A mérkőzés e részében a vendégek játszottak veszélyesebben, de előbb Latinović lőtt fölé, majd Pejović és Dražić lövését is védte a hajdújárási kapus. A 30. percben a hazaiak megszerezték a vezetést: Guljaš–Jagodić–Veselinov volt a labda útja, és utóbbi lapos lövése a jobb kapufáról a hálóban kötött ki. Hét perc múlva a gólszerző Veselinov megsérült, és nem folytathatta a mérkőzést. A félidő utolsó percében a csereként beállt Lazić beadását a vendégkapus Jagodić elé tenyerelte, aki visszapasszolt Guljaš elé, ő pedig fordulásból bombagólt ragasztott a kapuba. A második félidő elején a hazai védők nem figyeltek kellőképpen Jovanićra, aki szépített az eredményen. A végeredményt Jagodić állította be, miután Nágel Csaba előreívelésére kitűnő ütemben érkezett a hosszú saroknál, és védhetetlenül lőtt Živko hálójába.

Mohol: Bácska–Egység 7:0 (5:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Martinović (Szabadka). Góllövők: Morović a 4., a 17. és a 32., Lovre a 14. (11-esből), a 41. és a 83., valamint Prodanov a 70. percben.

Bácska: Đukić, Stojanov, Prodanov, Jelić, Laták, Szél (Mihajlović), Pekó, Korać, Morović (Popeskov), Simendić (Božić).

Egység: Kaluđerović, Oláh, Belada, Vujović, Pejović, Sekicki, D. Malecki, S. Malecki, Krivokapić (Barović), Kustudić, Zeljić.

Egyenlőtlen küzdelemben a moholi csapat fölényes győzelmet aratott a kishegyesi gárda felett. A moholiak gyorsan háromgólos előnyt szereztek, és a folytatásban is könnyedén lőtték a gólokat az igencsak gyenge teljesítményt nyújtó, de végig lelkesen és sportszerűen küzdő vendégeknek. Morović és Lovre is mesterhármast ért el. A szünet után a vendéglátó visszavett a tempóból, a kishegyesiek pedig egyre többet támadtak, de a becsületgólt nem tudták megszerezni.

Magyarkanizsa: Potisje–Tornyos 5:0 (4:0)

Népkerti pálya, 80 néző, vezette: Subotić (Visnyevác). Góllövők: Romić a 25., a 42. (tizenegyesből), Guberinić a 40., Tandari a 44. és N. Barjaktarović a 48. percben.

Potisje: Csanádi, Szögi, Teslić, N. Barjaktarović, Papdancsó, Muhi, Tandari, Nikutović, Guberinić (Balgó), Romić, Nikičić (Törteli).

Tornyos: Vass, Szokola, Kovács (Erdélyi), Homolya, Tóthbagi, Tóth Horgosi, Branković, Tóth, Vajda (Jakus), Olajos, Horváth.

Igazi őszi nyirkos-ködös időben a hazaiak remek játékkal megszerezték ötödik győzelmüket az őszi idényben, az alsóházban tanyázó vendégek ellen. Az első félidő eleje egyenrangú játékkal telt el, mindkét oldalon kimaradt gólszerzési lehetőségekkel. Az első félidő második részében a hazaiak fokozták támadásaikat, és a 25. percben egy remek akció után a jobb oldalon kiugró Romić lapos lövéssel a hosszú sarokba bombázva megszerezte a vezetést. Továbbra is hazai támadások következtek, és a 35. percben Romić növelhette volna a vezetést, de lövése a felső lécen csattant. Ezután teljesen kidomborodott a hazai csapat fölénye, hat perc alatt négyszer találtak be a vendégek kapujába. A 40. percben egy bal oldali hazai támadás után Guberinić félmagas lövéssel talált a rövid sarokba, és két gólra növelte a hazaiak vezetését. Két perc múlva a vendégek védői a tizenhatoson belül szabálytalanul szerelték Nikutovićot, és a játékvezető tizenegyest ítélt a Potisje javára. A büntetőt Romić biztos lövéssel értékesítette, és megszerezte csapata harmadik gólját. Az első félidő hajrájában a csapatkapitány Tandari lövése talált utat a vendégek hálójába. A második félidő is hazai támadásokkal kezdődött, és egy jobb oldalról beívelt szabadrúgás után a felfutó N. Barjaktarović fejelt a bal felső sarokba, megszerezve csapata ötödik gólját, ezzel beállította a mérkőzés végeredményét. A második félidő további részében kimaradt néhány hazai helyzet, de a csapat inkább az eredmény megtartására törekedett, a vendégeknek minden igyekezetük ellenére sem sikerült szépíteniük az eredményen. Erre a hajrában a legjobb alkalma Horváthnak volt, akinek bal oldali félmagas lövését remek védéssel szögletre hárította Csanádi, a hazaiak kapusa. Sportszerű mérkőzésen a játékvezető egyetlen sárga lapot sem mutatott fel.

Bajsa: Bajsa–Sloga 3:2 (1:2)

Bajsai pálya, 90 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Drašković a 44., az 56. és az 59., illetve Bauk a 16. és Raffai a 45. percben.

Bajsa: Lackó, Zsemberi, Tóth, Budai, Ocsenás, Šušnjar, Rekecki, Drašković (Pjevač), Dér (Grgić), Rahić, Barna (Nerac).

Sloga: Radić, Budovarčev (Čavić), Dimić, Rudics, Đurđev, Kolić, Đuza, Raffai, Banov, Višnjić (Györe), Bauk.

A vendégcsapat a mérkőzés kezdetén jobban játszott, s Bauk a 16. percben vezetéshez juttatta a Slogát. A mérkőzés első félidejének hajrájában Raffai lépett színre, és szép góljával növelni tudta a vendégek előnyét. A félidő vége előtt Drašković szépíteni tudott. Ugyanő az 56. percben egyenlített szabadrúgásból, majd az 59. percben beállította a végeredményt.

A 13. forduló: Krivaja–Obilić 2:0, Preporod–Radnički 10:0, Vinogradar–Pannónia 3:1, Bajsa–Sloga 3:2, Bácska–Egység 7:0, Potisje–Tornyos 5:0, Jadran–Proleter 3:0, a Njegoš szabad volt