LABDARÚGÁS

Lebőgött a Vojvodina és a Spartacus

A Szuperliga két vajdasági csapata egyaránt 2:0-s vereséget szenvedett otthon

SZUPERLIGA

A 14. forduló: Metalac–Mladost 0:0, Novi Pazar–Čukarički 0:0, Spartacus–Voždovac 0:2, Vojvodina–Radnički (N) 0:2, Rad–Crvena zvezda 0:3, Borac–OFK Beograd. 1:0, a Partizan–Javor és a Jagodina–Radnik találkozók lapzárta után értek véget.

7

A következő forduló (október 24-én): OFK Beograd–Metalac, Crvena zvezda–Borac, Radnički (N)–Rad, Voždovac–Vojvodina, Čukarički–Spartacus, Radnik–Novi Pazar, Javor–Jagodina, Mladost–Partizan.

I. LIGA

A 10. forduló: ČSK–BSK 0:1, Bežanija–Sinđelić 0:0, Dinamo–Sloga 1:1, Proleter–Zemun 3:3, Napredak–Kolubara 1:0, Sloboda–Bačka (P) 2:2, Loznica–Radnički 1923 1:0, Donji Srem–Inđija 1:1.

3

A következő forduló (október 24-én): Inđija–ČSK, Radnički 1923–Donji Srem, Bačka (P)–Loznica, Kolubara–Sloboda, Zemun–Napredak, Sloga–Proleter, Sinđelić–Dinamo, BSK–Bežanija.

VAJDASÁGI LIGA

Nagylajosfalva (Padina): Dolina–Zenta 0:0

Dolina-pálya, 300 néző, vezette: Milanović (Mačvanska Mitrovica).

Dolina: Trivunović, Subašić, Kis, Labović (Vasović), Brkić (Radivojević), Radosavljević (Mrđa), Čišić, Pajković, Mastilo, Atanasković, Stanimirović.

Zenta: Živkov, Terzin, Jelić, Đuranović, Lalević, Pronek, Josović (Misić), Rajkovača (Stepanov), Resanović, Vojvodić (Maksimović), Balabanović.

A nehéz talajú pályán kitűnő mérkőzés alakult ki, ahol végig a vendégek játszottak jobban. Az első félidőben már a 15. percben Balabanović egyéni akciója után Josović senkitől sem zavartatva a kapu fölé vágta a labdát. A 25. percben Resanović, majd a 37. percben Đuranović lövését védte bravúrosan a hazai kapus. A második félidőben Balabanović az 55. percben szembe találta magát a hazai kapussal, ám közeli lövése a kapufát érintve hagyta el a pályát. A mérkőzés legnagyobb helyzetét Rajkovača hagyta ki, amikor négy méterről az üres kapu fölé lőtt. A mutatott játék alapján a vendégcsapat többgólos győzelmet érdemelt volna.

A 10. forduló: Radnički (NP)–Borac 1:0, Radnički (Š)–Želežničar 2:0, Banat–Radnički (M) 3:3, Dunav–Vršac 1:1, Odžaci–Bácska 1901 0:0, Sloga–Omladinac 1:1, Cement–TSC 0:1, Dolina–Zenta 0:0.

4

A következő forduló (október 24-én és 25-én): Zenta–Radnički (NP), TSC–Dolina, Omladinac–Cement, Bácska 1901–Sloga, Vršac–Odžaci, Radnički (M)–Dunav, Želežničar–Banat, Borac–Radnički (Š).

BÁCSKAI LIGA

Verbász: OFK Vrbas–Tisza 3:2 (3:0)

Verbászi pálya, 50 néző, vezette: Bošković (Zombor). Góllövők: Stanić a 11., Suhajda a 21. és a 42., illetve Mandić a 48. és Radulović az 57. percben.

OFK Vrbas: Jovičić, Vasiljević, Tepavčević, Mandić (Marojević), Marković (Ivan), Perović, Jovanović, Stanić, Krajnović (Tančić), Mačiženski, Cunajko.

Tisza: Pešić, Radulović (Maslovara), Győri, Vojvodić, Mijatović, Kekezović (Baštovanov), Mandić, Živković, Damjanović (Rovčanin), Trbović, Babić.

A két csapat harmadik egymás elleni találkozóján a verbásziak jó képességű fiatalokból álló gárdája nagy küzdelemben egy kis szerencsével megszerezte első győzelmét a Tisza-parti kis falu csapata ellen. A hazaiak kezdettől fogva letámadták a vendégeket, ami láthatóan meglepte az adorjániakat, akik, úgy tűnt, az utóbbi mérkőzéseken nyújtott jó teljesítményük alapján el is bízták magukat. Ezt a hazaiak gyorsan kihasználtak, és Stanić góljával már a 11. percben vezetéshez jutottak. Tíz perccel később egy lesgyanús helyzetből Cunajko megduplázta csapata előnyét, majd a félidő utolsó perceiben ugyanez a játékos egy távoli szabadrúgásból gyönyörű gólt ragasztott Pešić kapujába, így a hazaiak háromgólos előnyével vonultak pihenőre a csapatok. A szünet utáni folytatásban mintha másik vendégcsapat futott volna ki a pályára. A Tisza-parti fiúk nagy lendülettel kezdtek, és Mandić góljával már a 48. percben szépítettek. Ezután a Tisza-partiak teljesen átvették a játék irányítását, sorozatban gyártották a jobbnál jobb gólhelyzeteket, de a verbásziak védelme jól látta el a feladatát, ezenkívül a Tisza csatárai is hadilábon álltak a szerencsével, többször is a kapufát találták el. Az 57. percben a vendégek védőjátékosának gólja szorossá tette a találkozót. A hajrában mindkét csapat nagyon igyekezett, a vendégek azért, hogy legalább az egyik pontot megszerezzék, a hazaiak pedig, hogy megőrizzék egygólos előnyüket, és ezzel megszerezzék első győzelmüket a Tisza-partiak ellen, ami végül sikerült is, ezt részben az oldalbíróknak köszönhetik, mivel mindent megtettek a hazaiak győzelme érdekében. Az őszi idény 11. fordulójában, október 25-én, vasárnap az adorjániak a tavasszal még II. ligás hódsági Tekstilacot fogadják. A találkozó 14 órakor kezdődik a Tisza-parti pályán.

Szabadka: Szabadka–Srbobran 1:1 (0:1).

Nikola Tesla pálya, 100 néző, vezette: Pančić (Bácsordas – Karavukovo). Góllövők: Panić a 64., illetve Marjanov 40. percben.

Szabadka: Kumozec, Dragić, T. Nikšić, Opančina, Ilovac, Tatalović, Jukić, Panić (Rajak), B. Nikšić, Stipančević, Drčelić.

Srbobran: Latinović, Bijekić, Tešanović, Popović, Ivanović, Ikrašev, Hodonicki, Marjanov (Manojlović), Kosović, Novaković, Bojović (Golubski).

A forduló rangadója nagy iramú mérkőzést hozott, amelyen igazságos pontosztozkodás született. Az első helyzet a 4. percben a hazaiak előtt adódott, de Bakir Nikšić közelről a kapu fölé lőtt. A 6. percben egy gyors vendégtámadás után Novaković épphogy lemaradt a labdáról. A vendégek aktívabbak voltak a mérkőzés e szakaszában, szélsőik beadásai pedig rendre veszélyt jelentettek a hazai kapura. Az egyik gyors akcióból meg is szerezték a vezetést, miután Bojović jobb oldali lapos beadására Marjanov érkezett kitűnő ütemben a hosszú saroknál, és a kapufa és Kumozec között a hálóba talált. A 42. percben Stipančević eresztett meg egy távoli lövést, de Latinović szögletre mentett. A második félidőben a szabadkaiak az egyenlítésre törekedtek, ami össze is jött nekik, miután Dragić jobb oldali beadásából Panić – megelőzve a szenttamási kapust – fejelt a vendégek kapujába. A mérkőzés végéig mindkét csapat a győztes gól megszerzésére törekedett, de a védelmek kitűnően működtek. A legnagyobb lehetőség Hodonicki előtt adódott, de a vendégek csapatkapitánya kilenc perccel a lefújás előtt közelről a jobb kapufa mellé lőtt.

A 10. forduló: Tekstilac–OFK Mladost 0:4, Becse–Sloga 2:0, Mladost (T)–ŽAK 1:0, Bratstvo–Tavankút 5:0, Bácska (P)–Polet 0:3, Radnički (Z)–Zadrugar 1:1, Szabadka–Srbobran 1:1, Vrbas–Tisza 3:2.

6

A következő forduló (október 24-én és 25-én): Tisza–Tekstilac, Srbobran–Vrbas, Zadrugar–Szabadka, Polet–Radnički (Z), Tavankút–Bácska (P), ŽAK–Bratstvo, Sloga–Mladost (T), OFK Mladost–Becse.

BÁNÁTI LIGA

A 10. forduló: ŽAK–Kozara 1:1, Budućnost–Radnički (S) 4:1, Slavia–Polet 2:1, Radnički (K)–Jedinstvo (BK) 1:2, Vršac United–Radnički (N) 2:3, Proleter–Crvena zvezda 3:1, Jedinstvo (TB)–Mladost 2:0, Sloboda–Sloga 4:1.

3

A következő forduló (október 24-én és 25-én): Sloga–ŽAK, Mladost–Sloboda, Crvena zvezda–Jedinstvo (TB), Radnički (N)–Proleter, Jedinstvo (BK)–Vršac United, Polet–Radnički (K), Radnički (S)–Slavia, Kozara–Budućnost.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI LIGA

A 10. forduló: Veternik–Borac 3:1, Crvena zvezda–Mladost 3:0, Sremac–ŽSK 1:1, Budućnost (SN)–Kabel 3:0, Kupinovo–Jugović 5:0, Sloga–Budućnost (G) 1:1, Laćarak–Jedinstvo 0:3, Hajduk–Slavija 1:0.

5

A következő forduló (október 24-én és 25-én): Slavija–Veternik, Jedinstvo–Hajduk, Budućnost–Laćarak, Jugović–Sloga, Kabel–Kupinovo, ŽSK–Budućnost (SN), Mladost–Sremac, Borac–Crvena zvezda.

SZABADKAI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Njegoš (Szeghegy) 1:2 (1:1)

Népkerti pálya, 110 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Nikutović a 11., illetve Đ. Radovanović a 40. és Žmukić a 73. percben.

Potisje: Csanádi, Teslić (Szögi), Rúzsa, N. Barjaktarević, S. Barjaktarević, Papdancsó, Tandari, Guberinić, Nikutović, Romić, Thaqi.

Njegoš: Nikolić, M. Kosović, Brezovac, Strugar, Lagator, Borilović (P. Kosović), Mrvaljević, Vučković (Milunović), Miljanović, Đ. Radovanović (Vukčević), Žmukić.

A táblázat középmezőnyébe tartozó csapatok közül ezúttal a szerencsésebb vendégcsapat szerezte meg a győzelmet. Hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, először Guberinić veszélyes lövését hárította a vendégek kapusa, majd Romić remek lövése szállt alig a kapu fölé. A hazaiak a 11. percben Nikutović révén megszerezték a vezetést, aki a tizenhatosról bombázott a jobb felső sarokba. A hazaiak újabb helyzetét a remekül kiugró Romić hagyta ki, aki egy szép összjáték után került szemtől szembe a vendégek kapusával, de nem sikerült a hálóba találnia. Kis idő múlva a vendégek kapusa a tizenhatoson belül szabálytalankodott Romićtyal szemben, de a játékvezető nem fújt tizenegyest a hazaiak javára. A vendégek az első félidő hajrájában veszélyeztették a hazaiak kapuját, de Miljanović a kapu fölé bombázott. A 40. percben egyenlítettek a vendégek Radovanović révén, aki kihasználva a hazai védők tétovázását az ötös vonal tájékáról az ellenkező sarokba talált. Ezután újabb hazai helyzet következett, de Nikutović lövését kivédte a vendégek kapusa, így döntetlen eredménnyel zárult az első félidő. A második félidőben is a hazaiak támadtak többet, de a vendégek eredményesen védekeztek, és veszélyes ellentámadásokat vezettek a hazaiak kapujára. Egy ilyen támadás után a 73. percben Žmukić huszonöt méterről bombázott a léc alá, megszerezve a vendégek vezetését és – mint később kiderült – a győzelmét is. A hajrában is a hazaiak kezdeményeztek többet, de nem sikerült egyenlíteniük, erre Romićnak volt a legjobb alkalma, de lövése a kapufát találta el. A játékvezető igen gyengén bíráskodott, mivel megengedte a vendégeknek, hogy különböző szimulálásokkal húzzák az időt, akik sportszerűtlen viselkedéssel és énekléssel ünnepelték győzelmüket. A mérkőzésen a játékvezető két hazai és négy vendégjátékosnak mutatott fel sárga lapot.

A 10. forduló: Potisje–Njegoš 1:2, Proleter–Bácska 2:3, Jadran–Bajsa 4:1, Tornyos–Vinogradar 2:4, Egység–Preporod 1:7, Sloga–Krivaja 0:3, Radnički 1905–Obilić 2:3, a Pannónia szabad volt.