2024. április 20., szombat
29. NŐI RÖPLABDA-EB

Bronzérem Szerbiának

A kontinensviadalt Oroszország nyerte meg

Nem sikerült döntőbe jutni és az aranyért harcolni, a szerbiai röplabdázónők mégis elégedettek lehetnek, hisz a dobogón zárták a belga és holland közös rendezésű Európa-bajnokságot. A szombati elődöntőben ugyanis Zoran Terzić kapitány csapata a kívánt szint alatt teljesített, mégis csaknem egyenrangú ellenfele volt a címvédő orosz válogatottnak, tegnap pedig a bronzmeccsen minden tekintetben felülmúlta Törökország választottait, és megérdemelten kaparintotta meg a harmadik helyet.

A bronzérmes szerb csapat (Fotó: Beta/AP)

Az oroszok elleni elődöntő első két játszmáját a rivális némi szerencsével nyerte meg. Az elsőben volt alkalom a 24:24-es egyenlítésre, a másodikban pedig Szerbia 23:22-re vezetett, majd az orosz sánc döntött az eredményről. A harmadik játszmában Szerbia jobb volt, nagy arányban vezetett, majd egy kisebb rövidzárlat után megengedte az orosz csapatnak, hogy feljöjjön. A negyedik játékrészben Oroszország végig vezetett, Szerbia 23:21-nél még reménykedhetett, de a továbbiakban már csak egyetlen pontot nyert. Az elődöntő másik meccsén Hollandia jó játékkal múlta felül a török válogatottat, amely végül nem jutott dobogóra, hisz tegnap a szerb csapat kimondottan jobb volt. Az esti döntőben az orosz csapat – beszámítva a Szovjetunió érmeit is – a 19. Eb-elsőségért játszott, míg Hollandia csak 1995-ben nyerte meg a kontinensviadalt. Végül az oroszok a várnál könnyebben, 3:0-ra győztek a vendéglátók ellen.

Eredmények, elődöntő: Oroszország–Szerbia 3:1 (25:23, 25:23, 21:23, 25:22), Hollandia–Törökország 3:0, a 3. helyért: Szerbia–Törökország 3:0 (25:19, 25:17, 25:18), döntő: Oroszország–Hollandia 3:0 (25:14, 25:20, 25:20).

Nyitókép: A bronzérmes szerb csapat (Fotó: Beta/AP)