TENISZ

Kazahsztánnal először

Szerbia válogatottja hazai pályán, Kazahsztán ellen kezdi március 4. és 6. között a Davis-kupa jövő évi sorozatát. A 2010-ben bajnok Szerbia először mérkőzik a kazah válogatottal, így sorsolással döntötték el a vendéglátó kérdését, a szerencse pedig Szerbiának kedvezett. Győzelem esetén a 2. fordulóban a Nagy-Britannia–Japán mérkőzés győztese következik, Szerbia mindkét esetben újra vendéglátó lenne.

A Világcsoport jövő évi 1. fordulója néhány érdekes összecsapást ígér. Az olaszok otthon próbálkozhatnak visszavágni Svájcnak a tavalyi elődöntős vereségért, ami sehogyan sem lesz könnyű feladat, ha a vendégek Federerrel és Wawrinkával érkeznek. Ausztrália a két legsikeresebb válogatott rangadóján az USA-t fogadja. Ausztrália 28, az USA 32 alkalommal volt bajnok, de az utóbbi esztendőkben egyikük sem különösebben sikeres. Az idén döntős belgák zsinórban ötödik hazai meccsüket vívják meg a horvátokkal, Lengyelország először játszhat a Világcsoportban és Argentína méltó ellenfélnek ígérkezik, s rangadó a németek és csehek, valamint a franciák és kanadaiak összecsapása is.

A belga szövetség közzétette, hogy az idei, november 27-e és 29-e közötti döntőt, amelyben a briteket fogadják Gentben a 13 ezer nézőt befogadó Flander Expo csarnokban rendezik meg salakon. Ebben a csarnokban tartották meg például a 2013-as tornász vb-t, a belgák pedig első diadalukat remélik.

Magyarország a jövő évi versenyzést otthon kezdi meg, első ellenfele az euro-afrikai zóna I. csoportjában a Világcsoportban is gyakran szereplő Izrael lesz, amely, ha teljes összeállításban érkezik, a meccs esélyese lesz.

Az 1. forduló párjai, Világcsoport: Nagy-Britannia–Japán, Szerbia–Kazahsztán, Olaszország–Svájc, Lengyelország–Argentína, Franciaország–Kanada, Németország–Csehország, Ausztrália–USA, Belgium–Horvátország, Euro-afrikai zóna I.: Magyarország–Izrael.

Ana Ivanovićnak 100 percre volt szüksége, hogy bejusson a tokiói negyeddöntőbe. A volt világelső a 12. játékban nyerte el az olasz Camila Giorgi adogatását, amivel megnyerte az első játszmát, s azután már nem volt különösebb gondja. Ana következő ellenfele a szlovák Dominika Cibulkova lesz, akinek visszavághatna a US Open 1. fordulójában elszenvedett vereségért. Jelena Janković már elődöntős Guangzhouban, hisz tegnap magabiztosan győzte le Szvetlana Kuznyecovát. A következő rivális a belga Yanine Wickmayer, aki ellen 2:0-ra vezet. Ugyanott nagy meglepetés született, hisz a cseh Denisa Allertova kiütötte a román Simona Halepet. Negyeddöntős a nagyszebeni challengeren Dušan Lajović, mivel a román Apostol három játék után feladta a küzdelmet. Lajović a következő körben a román Adrian Ungur és a francia Tristan Lamasine meccsének továbbjutójával találkozik.

TOKIÓ – A női torna 2. fordulójában: Ivanović–Giorgi 7:5, 6:2, Cibulkova–Suarez 6:4, 6:4, A. Radwanska–Szvitolina 6:4, 6:1, Ka. Pliškova–Nara 6:2, 6:4.

GUANGZHOU – A női torna 2. fordulójában: Halep–Babos 6:4, 6:0, negyeddöntő: Janković–Kuznyecova 6:2, 7:5, Wickmayer–Niculescu 6:2, 6:2, Allertova–Halep 6:4, 6:3, Errani–Zseng 6:1, 6:0.

SZÖUL – A női torna 2. fordulójában: Begu–Hercog 6:2, 6:7, 6:2, Kulicskova–Lepcsenko 6:0, 6:2, Szasznovics–Rybáriková 6:3, 6:3, Stephens–Date 6:3, 6:4.

SZENTPÉTERVÁR – A férfitorna 1. fordulójában: Bolelli–Rublev 4:6, 6:3, 6:1, Sousa–Albot 3:6, 7:5, 6:4, Isztomin–Kukuskin 7:6, 2:6, 6:2, 2. forduló: Thiem–Haider 6:2, 7:6, Bautista–Gabasvili 6:3, 5:7, 7:5, Pouille–Janowicz 7:6, 7:6.

METZ – A férfitorna 1. fordulójában: Lorenzi–Darcis 1:6, 6:3, 6:3, Herbert–Sztahovszkij 6:2, 7:5, Mahut–Delbonis 6:2, 7:5, 2. forduló: Müller–Verdasco 7:6, 7:6, Tsonga–M. Zverev 7:6, 6:7, 6:3, Kližan–Pospisil 6:4, 7:6.

NAGYSZEBEN – A challenger 2. fordulójában: Lajović–Apostol 3:0 – feladás.

MARKHAM – A futures 1. fordulójában: Tepavac–McCourt 6:4, 6:2.

ALBUQUERQUE – A női ITF-torna 1. fordulójában: Boserup–Jakšić 6:3, 7:5.

BOL – A futures 2. fordulójában: M. Janković–Radinski 7:6, 6:3, nők, 2. forduló: Szlavikovics–Ciobanu 6:2, 6:1.

BRNO – A női ITF-torna 2. fordulójában: Bukta–Stuchla 6:2, 6:2.