2024. április 20., szombat

Több százan futottak Zentán

Az előző évekhez hasonlóan az idén is több százan vettek részt a Vöröskereszt zentai szervezetének Futás a boldogabb gyermekkorért nevű sportrendezvényén szerda délután. A 3 éves életkorig terjedő kategóriában a lányok közül Dunja Isakov, a fiúknál Malčić Igor bizonyult a legjobbnak. A 4–5 évesek mezőnyében Király Teodóra, illetve Kis Jovák Zalán érdemelte ki az első helyet. A 6–7 éves gyermekek közül Kovács Sarolta és Hóli Mihály állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Az általános iskolák elsősei és másodikosai közül Badis Luca és Vas Natanel lett az első, a harmadik és negyedik osztályosok mezőnyében Borsi Orsolya és Fodor Marko, az ötödik és hatodik osztályosok közül Niković Enikő és Szép István lett az első. A hetedikesek és nyolcadikosok mezőnyében Rаdović Elena és Kaszás Szebasztián diadalmaskodott.

A középiskolák elsősei és másodikosai közül Sara Gojković és Hagymás Szabolcs érdemelte ki az első helyezést, a harmadikosok és negyedikesek közül Erős Júlia és Szabó Ádám került a dobogó legmagasabb fokára. Az 5000 méteres félmaratonon a nők kategóriájában Zörgő Csilla, a férfiak közül Papp Albert ért el első helyezést, a 10 ezer méteres maratonon Foki Alexandra és Nebojša Milenković bizonyult a legjobbnak. A rekreációs célból futók közül Barna Herédi Krisztina és Lipták Zoltán állhatott a dobogó legmagasabb fokára. A rendezvény legidősebb résztvevője a 72 éves Mucsi Ferenc volt.