A Partizan megünnepelte titulusát

SZUPERLIGA

A 29. forduló: Mladost–Radnički (N) 1:0, OFK Beograd–Crvena zvezda 2:4, Radnički 1923–Jagodina 0:0, Čukarički–Vojvodina 0:1, Rad–Spartacus 0:1, Donji Srem–Napredak 1:2, Partizan–Novi Pazar 1:1, Voždovac–Borac 1:0.

19

A következő, utolsó forduló (május 24-én): Radnički (N)–Voždovac, Borac–Partizan, Novi Pazar–Donji Srem, Napredak–Rad, Spartacus–Čukarički, Vojvodina–Radnički 1923, Jagodina–OFK Beograd, Crvena zvezda–Mladost.

I. LIGA

A 29. forduló:Sloga (PM)–Radnik 1:1, Bežanija–Proleter 3:1, BSK–Jedinstvo 1:3, Sloga (K)–Sinđelić 1:4, Moravac–Mačva 4:2, Sloboda–Javor 0:0, Kolubara–Bačka (BP) 3:1, Metalac–Inđija 2:0.

22

A következő, utolsó forduló (május 23-án): Radnik–Metalac, Inđija–Kolubara, Bačka (BP)–Sloboda, Javor–Moravac, Mačva–Sloga (K), Sinđelić–BSK, Jedinstvo–Bežanija, Proleter–Sloga (PM).

II. LIGA

A 26. forduló: Dinamo–Vršac 1:0, Tekstilac–Prigrevica 0:3, Zenta–Radnički (NP) 1:1, Radnički (Z)–Bácska 1901 0:4, Dolina–Radnički (Š) 2:1, Radnički (M)–Cement 4:1, Dunav–Banat 0:1, ČSK–Sloga 5:1.

6

A következő forduló (május 20-án): ČSK–Dinamo, Sloga–Dunav, Banat–Radnički (SM), Cement–Dolina, Radnički (Š)–Radnički (Z), Bácska 1901–Zenta, Radnički (NP)–Tekstilac, Prigrevica–Vršac

BÁCSKAI ZÓNA

Adorján: Tisza–Szabadka 3:0 (2:0)

Adorjáni pálya, 200 néző, vezette: Simendić Đ. (Mohol). Góllövők: Vojvodić a 30., Milenković a 45. és Plavšić a 82. percben.

Tisza: Tripković, Győri, Vojvodić, Tandari, Trbović, Mandić (Lackó), Baštovanov (Mišković), Živković, Milenković (Velez), Plavšić, Nagy Z.

Szabadka: Komazec, Vukov T. (Kazi), Nikšić T. (Opačina M.), Jukić, Đuranović, Vojnić N., Vojnić D., Mirkov, Nikšić B., Stipančević, Benjak (Dragić).

Az adorjáni szurkolók kedvenceik múlt heti, turiai nagyon gyenge teljesítménye és eddigi legsúlyosabb veresége után kissé szorongva várták a táblázat harmadik helyén tanyázó régi rivális, Szabadka elleni találkozót. Ezúttal azonban a Tisza-parti fiúk egyenrangú küzdelemben kitűnő teljesítményt nyújtottak, és megszerezték 13. győzelmüket a bajnoki idényben, és az újabb három értékes ponttal megerősítették helyezésüket az élvonalban. A Tisza-partiak ezúttal semmit sem bíztak a véletlenre, kezdettől fogva nagy iramot diktáltak, nagy mezőnyfölényben játszottak, de a kínálkozó gólhelyzeteket az első fél órában nem sikerült értékesíteni, ugyanakkor a vendégek ritka ellentámadásaikból többször is veszélybe hozták a hazaiak kapuját. Az első félórai egyenrangú küzdelem után a 30. percben Baštovanov futott fel a jobb oldalon, és a kiválóan kapu elé ívelt labdájára Vojvodić emelkedett a legmagasabbra, és a hálóba fejelt, a szurkolók nagy örömére megszerezvén a hazaiak vezetését. Ezután a hazaiak még inkább fokozták az iramot, fölénybe kerültek, és a szünet előtti percben Živković futott fel a jobb oldalon, kapu elé ívelt labdáját Plavšić juttatta a hálóba, és a hazaiak kétgólos előnnyel tértek pihenőre. A szünet után a hazaiak biztonságos játékra rendezkedtek be, de időnként veszélyes ellentámadásokat vezettek, ugyanakkor a vendégek is nagyon igyekeztek, de igazi gólhelyzetet ezen a mérkőzésen nem tudtak kialakítani, mert a Tisza védelme nagyszerűen végezte feladatát. A hajrában a Tisza-partiak újra fokozták az iramot, és az utolsó negyedórában 3-4 kiváló gólhelyzetet kihagytak, míg végül a 82. percben egy gyönyörű összjáték után Plavšić beállította a találkozó végeredményét.

Szenttamás: Srbobran–TSC 1:1 (1:1)

Kiserdei pálya, 100 néző, vezette: Tanović (Szabadka). Góllövők: Ivanović a 15., illetve Milovanović a 23. percben.

Srbobran: Ristić, Ivić (Vinković), B. Bijekić, Hodonicki, Ivanović, Vilotijević, Kosović, Đukanović, Tešanović, Ilić (Marjanov), Jovanović.

TSC: Jorgić, Boros T., Resanović, Todorović, Nastić, Rahić (Krivokapić), Boros Cs., Nedić, Kekezović, Milovanović, Šicar (Martinović).

A csapatok forró hangulatban, de sportszerű keretek között játszották le a mérkőzést. A hazaiak a 15. percben Ivanović találatával előnyhöz jutottak. A 23. percben Milovanović talált be Ristić hálójába. A játék folytatásában a szenttamásiak gólt értek el, de Tanović szabadkai játékvezető az oldalbíró beintésére les címén nem ismerte el. A 75. percben Kekezović távoli lövése csak néhány centiméterrel kerülte el Ristić kapuját. Öt perccel később Kosović küldte a labdát a kapu fölé.

Bácsfeketehegy: Jadran–Mladost (Turia) 0:2 (0:1)

Motel melletti pálya, 150 néző, vezette: Jeknić (Palics). Góllövők: Kozomora a 12. és Filipović a 66. percben.

Jadran: Maravić, Zec, Stanišić, Bracanović, Matković (N. Martinović), Borilović, Kalenić, M. Mrvaljević, Balać (Rovčanin), Š. Martinović, N. Mrvaljević.

Mladost: Baljić, R. Krivokapić, B. Krivokapić (Filipović), Stankov, Šijačić, Mrđan, Brankov, Kozomora, Vasić, Ćuk (Lazarac), Srdanov (Bojović).

Mindkét csapat több jó helyzetet teremtett, de nem használták ki. A 12. percben Kozomora ügyesen továbbította a labdát a hálóba. A hazaiak igyekeztek, de a 66. percben a cserejátékos Filipović belőtte a vendégek második gólját, és eldöntötte a mérkőzés sorsát. @sz = R. D.

A 26. forduló: ŽAK–OFK Mladost 5:0, Zadrugar–Bácska (P) 6:1, Borac–Polet 0:1, Jadran–Mladost (T) 0:2, Tisza–Szabadka 3:0, Srbobran–TSC 1:1, Vrbas–Tavankut 3:1, Preporod–Odžaci 1:1.

11

A következő forduló (május 20-án): Preporod–ŽAK, Odžaci–Vrbas, Tavankut–Srbobran, TSC–Tisza, Szabadka–Jadran, Mladost (T)–Borac, Polet–Zadrugar, Bácska (P)–OFK Mladost.

BÁNÁTI ZÓNA

A 26. forduló:Radnički (S)–Crvena zvezda 7:2, Sloga–Proleter 2:1, Mladost–Kikinda 1:2, Sloboda–Železničar 3:2, Jedinstvo (BK)–Budućnost 2:1, Radnički (K)–Kozara 1:0, Borac (Torontálsziget – Sakule)–Borac (Tárcsó – Starčevo) 4:1, Vršac United–Jedinstvo (TB) 1:0.

30

A következő forduló (május 20-án): Vršac United–Radnički (S), Jedinstvo (TB)–Borac (Sakule), Borac (Starčevo)–Radnički (K), Kozara–Jedinstvo (BK), Budućnost–Sloboda, Železničar–Mladost (L), Kikinda–Sloga, Proleter–Crvena zvezda.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 26. forduló: Budućnost–Crvena zvezda 4:2, Sremac–Sloga 2:0, Kabel–Kupinovo 1:2, Mladost–ŽSK 2:4, Omladinac–Jedinstvo 5:3, Ljukovo–Hajduk 3:2, Jugović–Index 4:1, Laćarak–Borac 3:0.

23

A következő forduló (május 20-án): Laćarak–Budućnost, Borac–Jugović, Index–Ljukovo, Hajduk–Omladinac, Jedinstvo–Mladost, ŽSK–Kabel, Kupinovo–Sremac, Sloga–Crvena zvezda.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Sloga 3:2 (1:1)

Obilić-stadion 250 néző, vezette J. Lazarević (Pacsér). Góllövők: Radulović a 37., Sarapa a 46. és S. Janković a 94., illetve Simić a 3. és a 82. percben.

Obilić: M. Đukić, Miroslav Mijić (Brkljač), Terzin, S. Janković, Marko Mijić, Jevtić, Sarapa, Božanin (Lj. Đukić), T. Tabevski, Radulović, N. Janković.

Sloga: Tomašev, Bošnjakov, Dimić, Martinović, Simić, Živković (Vašrag), N. Bauk, D. Bauk, Savić, Davidov, Bularović (Keleua, Đurđev).

Végig bizonytalan kimenetelű volt a törökkanizsai rangadó. A tiszaszentmiklósi vendégek a 3. percben egy jobb oldali szögletet követően jutottak vezetéshez. A hazaiak a 37. percben egyenlítettek, amikor is Radulović közelről a hálóba lőtte a játékszert. Alig kezdődött el a második félidő, Sarapának köszönhetően már a törökkanizsaiak kerültek előnybe. Ugyanez a játékos a 74. percben büntetőből akár el is dönthette volna a találkozót, a vendégek kapusa azonban jó reflexekkel kivédte a lövést. A 82. percben Simić másodszor is kihasználta a hazai védelem hibáját, és kiegyenlített. A hajrában egymást követték a vendéglátók helyzetei, amelyek eredményeként S. Janković a bírói ráadás 4. percében megszerezte csapatának a győztes gólt.

Gunaras: Olimpia–Potisje 2:1 (1:0)

Gunarasi pálya, 80 néző, vezette: Milosavljević (Szabadka). Góllövők: Horváth a 6., Szél a 81., illetve Apró az 59. percben.

Olimpia: Laković, Vuković (Kis), Zeljić, Roganović, Tanka, Kalinić, Dér, Szél, Fenyvesi (Jović), Kovács (Firic), Horváth.

Potisje: Lepes (Tešić), Ágoston, Raffai, Sarnyai, Gavrić, Papdancsó, Apró, Muhi, Balgó, Nikičić, Loncsár (Szegi).

Alsóházi rangadót játszottak a gunarasi pályán. A hazai csapat nagy rohamba kezdett, és ezt az előnyt a 6. percben Horváth elfutása után a kifutó kapust átemelve gólra váltotta. A vendégcsapat is nyílt sisakkal küzdött. Sok szép helyzetet dolgoztak ki, de találatot nem tudtak elérni. A félidő után a vendégek továbbra is jól játszottak, és az 59. percben Apró, kihasználva a hazai csapat védelmi hibáját, egyenlített. A hazaiak ezután újra nagy erődobással játszottak, és a mérkőzés hajrájában, a 81. percben Horváth lerázta védőit, kitűnő helyzetbe került, de önzetlenül Szél elé passzolt, aki védhetetlenül bombázott a vendégek kapujába. Így nagy nehezen, de Gunarason maradt a három bajnoki pont.

A 26. forduló: Csóka–Njegoš 2:3, Olimpia–Potisje 2:1, Palics–Bácska 0:5, Krivaja–Bajsa 0:3, Pannónia–Radnički 1905 2:2, Egység–Proleter 3:4, Obilič–Sloga 3:2, a Vinogradar szabad volt.