Döntetlen a törökkanizsai rangadón

Az Obilić előnye továbbra is egy pont a Vinogradar előtt

SZUPERLIGA

A 26. forduló: Radnički (N)–Novi Pazar 3:1, Spartacus–Voždovac 0:1, Jagodina–Donji Srem 0:0, Crvena zvezda–Rad 2:0, Mladost–Čukarički 2:2, OFK Beograd–Radnički 1923 2:0, Napredak–Borac 2:1, Vojvodina–Partizan 0:4.

15

A következő forduló (május 6-án): OFK Beograd–Radnički (N), Radnički 1923–Mladost, Čukarički–Crvena zvezda, Rad–Jagodina, Donji Srem–Vojvodina, Partizan–Spartacus, Voždovac–Napredak, Borac–Novi Pazar.

I. LIGA

A 26. forduló: Radnik–Bačka (BP) 0:0, Javor–Inđija 2:0, Mačva–Metalac 1:1, Sinđelić–Kolubara 0:0, Jedinstvo–Sloboda 0:0, Proleter–Moravac 4:1, Sloga (PM)–Sloga (K) 3:2, Bežanija–BSK 2:1.

22

A következő forduló (május 9-én): Bežanija–Radnik, BSK–Sloga (PM), Sloga (K)–Proleter, Moravac–Jedinstvo, Sloboda–Sinđelić, Kolubara–Mačva, Metalac–Javor, Inđija–Bačka (BP).

II. LIGA

A 24. forduló: Dinamo–Tekstilac 7:1, Zenta–Vršac 1:0, Radnički (Z)–Prigrevica 0:3, Dolina–Radnički (NP) 2:1, Radnički (M)–Bácska 1901 1:0, Dunav–Radnički (Š) 2:2, ČSK–Cement 3:0, Sloga–Banat 3:1.

6

A következő forduló (május 9-én és 10-én): Sloga–Dinamo, Banat–ČSK, Cement–Dunav, Radnički (Š)–Radnički (M), Bácska 1901–Dolina, Radnički (NP)–Radnički (Z), Prigrevica–Zenta, Vršac–Tekstilac.

BÁCSKAI ZÓNA

Szenttamás: Srbobran–Mladost (Turia) 2:3 (0:2)

Kiserdei pálya, 120 néző, vezette: Reljić (Verbász). Góllövők: Marjanov az 57., Kozomora a 20., B. Bijekić a 85., Filipović a 40. (11-esből) és a 90. percben.

Srbobran: P. Bijekić, Golubski, Ivić, Ilić (Hodonicki), Ivanović, Vilotijević, G. Tesanović, Ikrašev (B. Bijekić), Marjanov, D. Tesanović, Jovanović.

Mladost: Bajić, P. Krivokapić (Ikrašev), Lazarac, Stankov, Šijačić (B. Krivokapić), Jojkić, Brankov, Kozomora, Filipović, Bojović, Vasić.

Ez a győzelem további esélyt ad a vendégeknek, hogy jövőre is a Vajdasági Liga tagjai maradjanak. Az első és a legszebb gólt Kozomora lőtte a 20. percben, amikor több mint 22 méterről a szemöldökfát találta el, onnan pedig a labda Bijekić hálójába pattant be.

Bácsfeketehegy: Jadran–Bácska (Pacsér) 0:1 (0:0)

Motel melletti pálya, 250 néző, vezette: Đumić (Topolya). Góllövők: Prole a 47. percben.

Jadran: Plavjanić, Balać, Stanišić, Bracanović (Matković), Borilović (Vučković), Đurović, Kajgo, A. Mrvaljević, Rovčanin (Kalinić), M. Martinović, M. Mrvaljević.

Bácska: Gorjanac, Grbić, Todorović, Balunović, Popović (Tomašković), Lazarević (Nilesjoshua), Godar, Rajić (Vuković), Prole, Ćeran, Čvoro.

Az alsóházi helyosztó mérkőzésen a Jadran labdarúgói nem várt vereséget szenvedtek a pacséri Bácska együttesétől. A hazai csapatnak ezen a találkozón semmi sem sikerült. Az egyetlen gólt a 47. percben egy veszélytelennek tűnő támadásból Prole ügyességének köszönheti a pacséri csapat.

Adorján: Tisza–Polet (Szivác) 4:0 (2:0)

Adorjáni pálya, 100 néző, vezette: Rauković (Szabadka). Góllövők: Milenković a 25., a 32., Vojvodić az 57. és Plavšić a 67. percben.

Tisza: Tripković, Maslovara, Győri, Vojvodić (Lackó), Tandari (Mišković), Trbović, Baštovanov, Živković, Milenković (Velez), Plavšić, Nagy.

Polet: Đurišić, Tomić, Tomaš, Željak, Dobrijević B., Rakočević, Grujin, Rakočević, Maksimović, Komazec S. (Komazec M.), Manojlović, Bosnić (Milović).

A két csapat második egymás elleni találkozóját a sziváciak jó képességű, fiatalokból álló gárdája kezdte jobban, és az első negyedórában 2-3 kiváló gólhelyzetük volt, de azokat nem sikerült értékesíteniük, és néhányszor Tripkovity kapus is bravúrosan hárított. A másik oldalon Milenković, Živković és Plavšić próbálkozott, de az eredmény nem változott a 25. percig, amikor is a több kihagyott gólhelyzet után egy kapu előtti kavarodásban Milenkovićnak sikerült a labdát a hálóba helyeznie. A vezető gól után a hazaiak fölénye még inkább kidomborodott, a zöld-fehérek sorozatban veszélyeztették a vendégek kapuját, és a 32. percben Maslovara futott fel a jobb oldalon, kitűnő beadását pedig Milenković a hálóba fejelte, így a hazaiak kétgólos előnyével tértek a csapatok pihenőre. Szünet után a vendégek kitámadtak, néhány kínálkozó helyzetük is volt, ezeket azonban nem sikerült értékesíteniük. Az 51. percben középen indították Plavšićot, aki egyedül tört be a tizenhatosba, és a védelem utolsó játékosaként Željak szabálytalanul szerelte, amiért piros lapot kapott. Miután a vendégek tíz játékosra fogyatkoztak, a hazaiak a mérkőzés végéig uralták a pályát, és Vojvodić, illetve Plavšić góljaival négy gólra növelték a hazaiak előnyét, ezzel bebiztosítva a Tisza-partiak megérdemelt, nagyarányú győzelmét.

A 24. forduló: ŽAK–Zadrugar 3:2, Borac–OFK Mladost 0:1, Jadran–Bácska (P) 0:1, Tisza–Polet 4:0, Srbobran–Mladost (T) 2:3, Vrbas–Szabadka 2:1, Preporod–TSC 0:2, Odžaci–Tavankut 4:0.

11

A következő forduló (május 9-én és 10-én): Odžaci–ŽAK, Tavankut–Preporod, TSC–Vrbas, Szabadka–Srbobran, Mladost (T)–Tisza, Polet–Jadran, Bácska (P)–Borac, OFK Mladost–Zadrugar.

BÁNÁTI ZÓNA

A 24. forduló:Radnički (S)–Sloga 1:1, Mladost–Crvena zvezda 2:1, Sloboda–Proleter 4:1, Jedinstvo (BK)–Kikinda 1:0, Radnički (K)–Železničar 2:0, Borac (Torontálsziget – Sakule)–Budućnost 2:0, Vršac United–Kozara 1:0, Jedinstvo (TB)–Borac (Tárcsó – Starčevo) 1:2.

27

A következő forduló (május 9-én és 10-én): Jedinstvo (TB)–Radnički (S), Borac (Starčevo)–Vršac United, Kozara–Borac (Sakule), Budućnost–Radnički (K), Železničar–Jedinstvo (BK), Kikinda–Sloboda, Proleter–Mladost (L), Crvena zvezda–Sloga.

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 24. forduló: Budućnost–Sremac 3:0, Kabel–Crvena zvezda 0:1, Mladost–Sloga 3:2, Omladinac–Kupinovo 1:2, Ljukovo–ŽSK 2:1, Jugović–Jedinstvo 3:1, Laćarak–Hajduk 2:0, Borac–Index 2:0.

23

A következő forduló (május 9-én és 10-én): Borac–Budućnost, Index–Laćarak, Hajduk–Jugović, Jedinstvo–Ljukovo, ŽSK–Omladinac, Kupinovo–Mladost, Sloga–Kabel, Crvena zvezda–Sremac.

SZABADKAI LIGA

Törökkanizsa: Obilić–Vinogradar 1:1 (0:0)

Obilić-stadion, 250 néző, vezette N. Dragojlović (Szabadka). Gólszerzők: T. Dabevski a 83., illetve Vukov az 55. percben.

Obilić: M. Đukić, Zivlak, Terzin, Sövényházi, Ma. Mijić, Javtić, Sarapa, Lj. Đukić, T. Dabevski (Đuza), Radulović, Janković (Božanin).

Vinogradar: Szabó, Kujundžić, Berec (Lazić), Zs. Haskó, Radič, Vojnić Tunić (Kmec), Francišković, Vesnić, Gulyás, Vukov, Nágel.

A liga két élcsapatának találkozója izgalmas, jó játékot és pontosztozkodást hozott, így a bajnoki címért való küzdelem tovább folytatódik a felek között. Az első félidőben a törökkanizsaiak játszottak jobban, több lehetőségük is volt a gólszerzésre, azok azonban kimaradtak. Az 55. percben a vendégek egy tetszetős ellentámadás után szerezték meg a vezetést. A folytatásban akár növelhették is volna az előnyüket, de a befejezésekbe rendre hiba csúszott. A kimaradt lehetőségek megbosszulták magukat, mert a 83. percben Dabevski egy tetszetős mozdulattal kiegyenlített.

Pannónia: Pannónia IMT–Bácska 1:2 (0:1)

Pannónia-pálya, 120 néző, vezette: Radoman (Szikics). Góllövők: Perazić a 89., illetve Lovre a 11. és a 90. percben.

Pannónia IMT: Živko, Vislavski, Vidarić, Kovačević, Prodanović, Cseh, Resanović, Cvetićanin, Tutić (Jurica), Begović, Perazić.

Bácska: Ađanski, Stojanov, Vujić, Lovre, Peko, Laták, Péter, Simendić, Mandarić, Mitrović, Korać.

A hazai csapat, amely az elmúlt hazai mérkőzéseken jól szerepelt, ezen a találkozón kimondottan rosszul játszott, s a tudásának negyedrészét sem nyújtotta. A vendégek a mérkőzés első félidejében jobban és szervezettebben játszottak. Már a 11. percben Lovre 18 méterről elvégzett szabadrúgása Živko kapujának jobb felső sarkában kötött ki. Ezt követően a hazai csapat próbált változtatni az eredményen, de igyekezetük nem járt eredménnyel. A folytatásban valamit javult a hazaiak játéka. A 75. percben Begovićot szabálytalanul választották el a labdától a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt azonban Tesanović a kapu mellé lőtte. Ezután a mérkőzés hajrájában nem mindennapi jelenetet láthatott a szurkolótábor: a 89. percben Perazić 20 méterről végzett el egy szabadrúgást, és lövése Ađanski kapujának jobb felső sarkában kötött ki. Az egyenlítés után örült a hazai csapat, de örömük nem sokáig tartott, mivel a 90. percben a vendégcsapat megszerezte a győztes gólt.

Gunaras: Olimpia–Njegoš (Szikics) 4:0 (1:0)

Gunarasi pálya, 70 néző, vezette: Pribaković (Topolya). Góllövők: Fenyvesi a 11., Horváth az 56., Stajki a 75. és Zeljić a 89. percben.

Olimpia: Laković, Kovács (Vuković), Zeljić, Roganović, Tanka, Tešanović, Dér, Szél, Fenyvesi (Stajki), Stojisavljević (Kiss), Horváth.

Njegoš: Kaluđerović, Uskoković, Trezovac, Marić, Krivokapić, Žmukić M., Vujović, Kosović (Đukanović), Lalitić (Tóth), Mészáros (Maravić), Žmukić B.

Az első perctől kezdve a hazaiak nagy roham alá vették a vendégcsapat kapuját, és már a 11. percben Horváth beadásából a fiatal Fenyvesi gólt szerzett. A félidőig kiegyensúlyozott játék folyt a középpályán. A félidő után a hazai csapat szebbnél szebb támadásokat vezetett, és az 56. percben Horváth révén 2:0 volt az előny a hazaiak javára. A 75. percben Stajki találta magát helyzetben, és a kifutó kapuson átemelve 3:0-ra növelte csapata előnyét. A 89. percben Zeljić hatalmas lövése kötött ki Kaluđerović hálójában. A hazai csapat jó játékkal megérdemelten nyerte meg ezt a találkozót. A vendégek gyenge játékkal rukkoltak ki.

A 24. forduló: Olimpia–Njegoš 4:0, Pannónia–Bácska 1:2, Egység–Radnički 1905 3:2, Obilić–Vinogradar 1:1, Sloga–Proleter 1:3, Krivaja–Potisje 3:0 a Palics–Csóka találkozóról nem kaptunk jelentést, a Bajsa szabad volt.