LABDARÚGÁS

Nagylajosfalván nyert a Zenta

I. LIGA

A 21. forduló: Moravac–Radnik 1:0, Sloboda–Sloga (K) 1:0, Kolubara–BSK 1:1, Metalac (GM)–Bežanija 2:1, Inđija–Sloga (PM) 2:1, Bačka–Proleter 1:0, Javor Matis–Jedinstvo 3:0, Mačva–Sinđelić 0:2.

15

A következő forduló (április 15-én): Radnik–Mačva, Sinđelić–Javor, Jedinstvo–Bačka, Proleter–Inđija, Sloga (PM)–Metalac, Bežanija–Kolubara, BSK–Sloboda, Sloga (K)–Moravac.

II. LIGA

Nagylajosfalva (Padina): Dolina–Zenta 0:2 (0:2)

Dolina-pálya, 250 néző, vezette: Minaković (Újvidék). Góllövők: Josimović a 21. és Matić a 40. percben.

Dolina: Trivunović, Šušnjar A., Jokić, Vasić, Šušnjar M., Čigolja, Vukotić, Šarenac (Bančov), Pavlović (Veličković), Mačužić, Popović (Milovac).

Zenta: Živkov, Pronek, Beslač, Stojisavljević (Jakovljević), Marković, Štrbac, Tomišić (Pócs), Popov, Matić (Matijašević), Josimović, Milivojev.

A vendégcsapat teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Végig ők irányítottak,helyzeteket teremtettek a hazai kapu előtt, amelyekből csak kettőt sikerült értékesíteni. A 21. percben Milivojev beadását Josimović kapásból a hálóba vágta. A 40. percben Matić egyéni akció után kilőtte a bal felső sarkot. Az első félidőben említésre méltó még Tomišić buktatása a 16-oson belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. A második félidőben a hazaiak távoli lövésekkel próbálkoztak, ám Živkov kapus biztosan hárított. A vendégek ellentámadásai nagyon veszélyesek voltak, de több gól már nem esett.

Pancsova: Dinamo–Radnički (Z) 4:0 (3:0)

Pancsovai stadion, 300 néző, vezette: Malidžan (Újvidék). Góllövők: Šalipurović a 17., a 20., Milošev a 30. és Čikić a 69. percben.

Dinamo: Đorđev, Nikolajev, Dašić, Jaćimovski, Petrović, Marović, Stojanovski, Spaskovski, Milošev, Šalipurović, Čikić.

Radnički (Z): Šarić, D. Šimon, Vaci, Karić, Bobanac, Cvijetić, Milanović, Matijević, Sekulić, G. Šimon, Petronijević.

A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt volt a gyengén játszó zomboriak ellen.

A 20. forduló: Dinamo–Radnički (Z) 4:0, DolinaZenta 0:2, Radnički (SM)–Tekstilac 4:0, Dunav–Vršac 0:0, ČSK–Prigrevica 1:0, Sloga–Radnički (NP) 1:0, Banat–Bácska 1901 0:0, Cement–Radnički (Š) 1:0.

6

A következő forduló (április 15-én): Cement–Dinamo, Radnički (Š)–Banat, Bácska 1901–Sloga, Radnički (NP)–ČSK, Prigrevica–Dunav, Versec–Radnički (SM), Tekstilac–Dolina, Zenta–Radnički (Z).

BÁCSKAI ZÓNA

Topolya: TSC–Szabadka 1:0 (1:0)

Városi stadion, 420 néző, vezette: Bećanović (Zombor). Góllövő: Milić a 25. percben.

TSC: Jorgić, Boros T., Resanović, Todorović, Nastić, Boros Cs., Nedić, Kekezović (Milovanović), Rahić (Ćurkoli), Milić, Šicar (Martinović).

Szabadka: Vojnić, Vukov, Jukić, Đuranović, Ilovac, N. K. Vojnić, Dragić, Mirkov, D. Vojnić (Nikšić), Stipančević, Benjak (Tatalović).

Harcias, jó mérkőzést láthattak a nézők. A 20. percben Kekezović lövése 25 méterről a felső lécen csattant, öt perccel később már vezetett a TSC. Šicar a 16-os vonala elé Milićhez játszott, aki lerázta őrzőjét, és a kimozduló vendégkapus mellett a jobb sarokba lőtte a labdát. A 28. percben kevés hiányzott, hogy a vendégek egyenlítsenek, ugyanis Mirkov tört be a 16-osba, és a 10 méterről leadott lövése a felső lécről K. N. Vojnić elé pattant, aki a hazaiak szerencséjére a kapu fölé lőtt. A 67. percben Šicar növelhette volna a hazaiak előnyét, de egy kitűnő helyzetből a kapu fölé lőtt. A 78. percben a játékvezető kiállította Benjakot feleselés miatt. A hazai győzelem teljesen megérdemelt. K. M.

Szenttamás: Srbobran–Zadrugar (Militics) 2:0 (2:0)

Kiserdei pálya, 200 néző, vezette: Đurić (Topolya). Góllövő: Marjanov a 7. és a 36. percben.

Srbobran: Ristić, Draganić, Bijekić, Hodonicki, Vinković, Vilotijević, Kosović (Golubski), Đukanović, Ikrašev (Tešanović), Ilić, Marjanov (Jovanović).

Zadrugar: Ignjatović (Ranđelović), M. Vuković, D. Vuković, Branković, Slavujica, Maleš, Radmanović, Jurić (Miličević), Susić, Aleksić (Petrilić), Stanojković.

A három pont sorsa már az első félidőben eldőlt. A 7. percben a fiatal Marijanov volt a leggyorsabb, amikor a felezővonalról kapott hosszú labdát: Ignjatović kapus elsőre még hárított, de az ismétlésnél már tehetetlen volt. A 36. percben a vendégek balhátvédje hibázott, amikor ki akarta cselezni Marjanovot, aki elvette tőle a labdát, és másodszor is a hálóba talált.

Adorján: Tisza–Borac (Szentfülöp) 5:1 (2:1)

Adorjáni pálya, 120 néző, vezette: Jeknić (Palics). Góllövők: Basa a 31., a 85., Vojvodić a 40., Plavšić a 61. és Maslovara a 70., illetve Žegarac a 6. percben.

Tisza: Tripković, Maslovara, Győri A., Vojvodić, Tandari (Velez), Mandić, Baštovanov, Basa A., Plavšić, Živković (Miskovity K.), Nagy Z. (Lackó Zs.).

Borac: Marković, Krtinić, Babić, Milošević, Petrović, Karadžić, Ćanković, Stanić, Žegarac, Agbaba, Stojisavljević.

A váratlanul gyenge tavaszi rajt után, amikor is a Tisza-partiak négy mérkőzésen csak egy gólt lőttek, és a lehető 12 pontból csak 4-et sikerült begyűjteniük, az adorjáni szurkolók kíváncsian várták a sereghajtó szentfülöpi Borac csapatát. A két csapat második egymás elleni találkozóját a hazaiak kezdték jobban, nagy mezőnyfölényben játszottak, mégis a vendégek jutottak vezetéshez. A 6. percben először jöttek át a hazaiak térfelére, egy 25 méteres szabadrúgásból Žegarac labdája irányt változtatott az egyik játékoson, és a labda Tripković hálójában kötött ki. A 31. percben a több kihagyott gólhelyzet után a hazaiaknak sikerült egyenlíteniük Basa Attila révén, majd a szünet előtti percekben egy jobb oldali beadást követően Vojvodić fejes góljával megszerezték a vezető gólt is.

A 61. percben azután végleg eldőlt a találkozó sorsa, Velez a jobb szélen kiváló labdával indította Basát, aki lerázta védőjét, felfutott, és nagyszerű beadására jókor érkezett Plavšić, aki megszerezte a Tisza harmadik gólját, amivel eldőlt a három pont sorsa.

A hazaiak ezt követően sem álltak le, a Tisza-partiak a mérkőzés végéig még kétszer bevették a sereghajtó vendégcsapat kapuját. B. M.

A 20. forduló: ŽAK–Jadran 1:1, Tisza–Borac 5:1, Srbobran–Zadrugar 2:0, Vrbas–Mladost APA 1:1, Preporod–Bácska (P) 0:4, Odžaci–Polet 3:1, Tavankut–Mladost (T) 1:1, TSC–Szabadka 1:0.

11

A következő forduló (április 15-én): TSC–ŽAK, Szabadka–Tavankut, Mladost (T)–Odžaci, Polet–Preporod, Bácska (P)–Vrbas, Mladost APA–Srbobran, Zadrugar–Tisza, Borac–Jadran.

SZABADKAI LIGA

Mohol: Bácska–Obilić (Törökkanizsa) 3:2 (0:0)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Csapó (Szabadka). Góllövők: Lovre a 72., a 85. és a 87., illetve Terzin az 51. és T. Dabevski a 84. percben.

Bácska: Ađanski, Stojanov, Vujić (Antonić), Lovre, Pekó, Laták, Mitrović (Nikolić), Simendić (Miricki), Mandadžić, Nagy, Korać.

Obilić: Đukić, R. Dabevski, Terzin, Jančić, Zivlak, Ignajtov, Mijić, Živkov, T. Dabevski, Božanin, Đuza.

A moholi csapat sportszerű találkozón Lovre mesterhármasával legyőzte az éllovast. A vendégek néhány meghatározó játékosuk és cserejátékosok nélkül érkeztek az összecsapásra, és ez meg is látszott teljesítményükön. Az első félidőben Ignjatov, illetve Korać előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, a kapu előtt azonban a lövések mindig pontatlanok voltak. A szünet után a vendégek megszerezték a vezetést, Terzin jobb oldali szabadrúgása után a labda váratlanul a moholiak kapujának jobb felső sarkában kötött ki. A félidő közepén Lovre egyéni akciója végén egyenlített. A törökkanizsaiak ezután védekezésre rendezkedtek be, és gyors ellentámadásokkal próbálkoztak. T. Dabevski többször is megszökött a védőktől, a 69. percben még kapu mellé lőtt, a 84. percben azonban a kimozduló Ađanski mellett a kapuba gurított. A mérkőzés hajrájában a moholi csapat mindent egy lapra tett fel a pontszerzés érdekében, és Lovre egyéni akciói után két remekbe szabott góllal megfordította az eredményt. G. T.

Magyarkanizsa: Potisje–Egység (Kishegyes) 2:1 (1:1)

Népkerti pálya, 130 néző, vezette: Milosavljević (Szabadka). Góllövők: Muhi a 26., Apró a 88., illetve Z. Vujović a 24. percben.

Potisje: Lepes, Lončar, Szögi (Vass), N. Barjaktarović, Papdancsó, Nikičić (Drašković), S. Barjaktarović, Muhi, Krušić, Apró, Lazić (Balgó).

Egység: Virág, Abramović (Major), Pejović (Lukić), M. Vujović, Šarac, Perović, D. Malecki, S. Malecki, Z. Vujović, Stojanović, Oláh.

A tavaszi idényben öt egymást követő vereség után megszerezte első győzelmét a Potisje csapata közvetlen riválisa, az Egység ellen. Az első félidő főleg egyenrangú játékkal telt el, kevés gólhelyzettel. A vezetést a vendégek szerezték meg Zdravko Vujović góljával, aki egy gyors ellentámadás után a bal oldalra kisodródva az ötös vonal tájékáról lapos lövéssel a kapuba talált. Hideg zuhanyként hatott a vendégek vezető gólja, de két perc múlva Muhi góljával egyenlítettek a hazaiak, aki egy szép összjáték után lapos lövéssel a bal alsó sarokba lőtt. A második félidőben a hazaiak fokozták az iramot, mindkét oldalon akadtak gólhelyzetek, de a kapusok hárítottak. A hazaiaknak csak a mérkőzés hajrájában sikerült a győztes gólt megszerezniük: egy gyors hazai támadás után Apró húsz méterről leadott lapos lövéssel a jobb alsó sarokba bombázott, és megszerezte a csapata számára a győzelmet. L. E.

Bajsa: Bajsa–Sloga 0:1 (0:1)

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Porić (Szikics). Góllövő: Banov a 47. percben.

Bajsa: Đorđević, Zsemberi, Latyák, Mudrinski, Šušnjar, Drašković, Rekecki Z. (Majoros), Tresiglavić, Nerac (Ocsenás), Rahić, Poruči.

Sloga: Tomašev, Bošnjakov, Đurđev, N. Savić (Martinović), F. Savić (Budovalčev), Živković, D. Bauk, Dimić, Banov, N. Bauk, Davidov (Keleuva).

A bajsaiak valamivel többet támadtak a jó képességű vendégcsapatnál, helyzeteiket azonban nem tudták kihasználni. A 25. percben Majorost buktatták a 16-oson belül, de a játékvezető sípja néma maradt. A 32. percben kis híján vezetéshez jutott a Sloga, amikor N. Bauk 25 méteres szabadrúgása a felső lécet súrolva hagyta el a játékteret. Két perccel a szünet után Banov 17 méterről betalált Đorđević kapujának bal alsó sarkába. Ezt követően a hazaiak mindent egy lapra téve támadtak, helyzeteik is voltak: az 53. percben Nerac öt méterről sem tudott a kapuba találni. K. M.

Gunaras: Olimpia–Pannónia 0:3 (0:0)

Olimpia pálya, 100 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Perazić a 49., Svetićanin a 70., illetve Tešanović a 72. percben (öngól).

Olimpia: Laković, Kovács (Jović), Tóth (Hegyi, Firic), Roganović, Vuković, Tešanović, Dér, Szél, Stajki, Stojisavljević, Horváth.

Pannónia IMT: Živko, Vislavski, Vidarić, Kovačević, Prodanović, Cseh (Begović), Resanović, Cvetičanin (Tutić), Dražić, Martin, Perazić (Polić).

Az első félidőben a hazai csapat játszott jobban, de lehetőségeikkel nem tudtak élni. A folytatásban a vendégek jobban játszottak, és biztos győzelmet arattak. K. M.

A 21. forduló: Njegoš–Vinogradar 0:5, Radnički 1905–Proleter 3:0, Bajsa–Sloga 0:1, Bácska (M)–Obilić 3:2, Potisje–Egység 2:1, Olimpia–Pannónia 0:3, Palics–Krivaja 0:7.