2024. április 24., szerda

Folytatódott a topolyai sikersorozat

Vereség után most győzött a Zenta és a Tisza is

I. LIGA

A 19. forduló: Sloboda–Radnik 1:2, Kolubara–Moravac 0:0, Metalac–Sloga (K) 2:0, Inđija–BSK 1:0, Bačka (BP)–Bežanija 2:0, Sinđelić–Jedinstvo1:0, a Javor–Sloga (PM) és a Mačva–Proleter találkozókat elhalasztották.

15

A következő forduló (április 4-én): Radnik–Sinđelić, Jedinstvo–Mačva, Proleter–Javor, Sloga (PM)–Bačka (BP), Bežanija–Inđija, BSK–Metalac, Sloga (K)–Kolubara, Moravac–Sloboda.

II. LIGA

Stari Banovci: Dunav–Zenta 0:1 (0:0)

Dunav-pálya, 200 néző, vezette: Malidžan (Újvidék). Góllövő: Cvetković a 90. percben.

Dunav: Trifunović, Jaguzović, Simić, Ilić, Žeželj G. (Janjuz), Krstović (Grubor), Aščerić, Krneta, Đemalj, Vasiljević, Žeželj S. (Komazec).

Zenta: Živkov, Misić, Strbac (Beslač), Jočić, Marković, Cvetković, Ivanović, Rajkovača, Jakovljević (Tomišić), Josimović (Pronek), Milivojev.

Igazi bajnoki mérkőzést vívott a két csapat. A vendégek végig kezdeményeztek, jobbak voltak, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. A mindent eldöntő gól a 90. percben esett, amikor Pronek jobb oldali beadását Cvetković a hálóba vágta. A 77. percben verekedés tört ki a pályán, aminek eredményeképpen két hazai és egy vendégjátékos piros lapot kapott.

A 18. forduló: Dinamo–Dolina 2:0, Radnički (M)–Radnički (Z) 4:0, Dunav–Zenta 0:1, ČSK–Tekstilac 4:2, Sloga–Vršac 0:2, Banat–Prigrevica 0:0, Cement–Radnički (NP) 2:1, Radnički (Š)–Bácska 1901 1:1.

6

A következő forduló (április 4-én): Radnički (Š)–Dinamo, Bácska 1901–Cement, Radnički (NP)–Banat, Prigrevica–Sloga, Vršac–ČSK, Tekstilac–Dunav, Zenta–Radnički (M), Radnički (Z)–Dolina.

BÁCSKAI ZÓNA

Szenttamás: Srbobran–Jadran 0:1 (0:0)

Kiserdei pálya, 100 néző, vezette: Delić (Kúla). Góllövő: Lovčanin a 87. percben.

Srbobran: Ristić, Ivić (Ikrašev), Biljagić, Hodonički (Marjanov), Ivančić, Vilotijević, Kosović, Đukanović, Tešanović, Draganić, Jovanović.

Jadran: Plavljivić, Balač, Stanišić, Blacemović, Borilović, Đurović, Pejović (Lovčanin), Mrvajević A., Kolinić (Martinović S.), Martinović M., Mrvajević M., Vučković.

A csapatok szép, élvezetes és sportszerű játékot mutattak be a közönségnek a kiserdei labdarúgópályán. A vendégek közül Pejović már a 4. percben 20 méterről erős lövést küldött a kapura, amit Ristić hálóőr sikeresen szögletre tudott menteni. Ugyanaz a játékos a 7. percben 5-6 méterről hibázott. A hazaiak közül a 15. percben Kosovićnak volt nagy helyzete, de nem tudta kihasználni. A második félidőben a szenttamásiak voltak fölényben, a Jadran játékosai főleg okosan védekeztek, és arra összpontosították az erejüket, hogy ne kapjanak gólt. A 70. percben Kosović a felső lécet találta el, öt perccel később a fiatal Boris Ikrašev került jó helyzetbe, de az eredmény nem változott. A 87. percben Lovčanin jobb oldali szögletrúgás után fejjel a kapu bal felső sarkába küldte a labdát.

Szabadka: Szabadka–Mladost (Turia) 2:1 (1:0)

Nikola Tesla stadion, 100 néző, vezette: Sövényházi (Tiszaszentmiklós). Góllövők: Vukov a 45., D. Vojnić az 57., illetve Kozomara (11-esből) a 47. percben.

Szabadka: V. Vojnić, Vukov, T. Nikšić (Kazi), Masalušić, Tatalović (Dragić), Đuranović, D. Vojnić, Benjak (Nagy), B. Nikšić, Stipančević, K. Vojnić.

Mladost: Bajić, Mrđan, R. Krivokapić, Jojkić, Šijačić, Brankov, B. Krivokapić, Vasić, Ćuk, Kozomara (Bojović), Lazarac (Naumov).

Az egész mérkőzésen a hazai együttes játszott mezőnyfölényben, és a helyzetekből ezúttal kettőt értékesített. Az első játékrészben Dario Vojnić előtt két, Stipančević előtt pedig egy alkalommal adódott lehetőség, a vendégek részéről Ćuk veszélyeztette Vojnić kapuját. Az első félidő utolsó percében vezetéshez jutott a játékot irányító Szabadka, miután D. Vojnić beadásából Vukov közelről bevette Bajić kapuját. A második félidő elején a vendégek kihasználták a hazai védelem bizonytalanságát. Kozomara csapott le a labdára, kapura lőtt, a labda pedig a hátvédek közül Masalušić kezéhez ért. Sövényházi a büntetőpontra mutatott, Kozomara pedig biztos lábbal lőtt a hálóba. A gól nem törte le a hazaiakat, és tíz perccel később egy szöglet utáni kombinációt követően Benjak beadását D. Vojnić váltotta gólra. A 62. percben kis híján egyenlítettek a vendégek, de Ćuk fejese alig a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. A mérkőzés végéig előbb B. Nikšić, majd K. Vojnić került helyzetbe, de a vendégek legjobbja, Bajić kapus mindkétszer védett.

Topolya: TSC–Polet 3:0 (2:0)

Városi stadion, 250 néző, vezette: Radić (Szabadka). Góllövők: Todorović a 6. percben (11-esből), Šicar a 44. és a 70. percben.

TSC: Jorgić, Boros T. (Bakić), Resanović, Todorović, Nastić (Ivšić), Nedić, Boros Cs., Milić, Rahić, Šicar (Martinović), Milovanović.

Polet: Živković, Pejanović, Tomić, Rakočević, Plavšić, M. Komazec, S. Komazec (Đaković), Zejak (Milović), Grujin, Vukašinović, N. Komazec.

A topolyaiak továbbra is folytatják sikersorozatukat. Ezen a találkozón is állandóan támadtak, és már a hatodik percben előnybe kerültek. Egy perccel a félidő lefújása előtt Rahić jobb oldalról beívelt labdáját Šicar a kapuba lőtte, és 2:0-s vezetéshez juttatta a csapatát. A szünet után is a hazai csapat volt fölényben, sokkal jobban játszott, mint a vendégek, de a lehetőségeket nem használta ki. Végül a 70. percben egy jobb oldali támadás után Rahić Nedić elé passzolt, aki a felső lécet találta el, amelyről a labda visszapattant, Šicar elé, ő pedig nem hibázott, és másodszor is betalált a vendégek kapujába. Ezzel bebiztosította csapata győzelmét.

Zombor: ŽAK–Tisza 0:1 (0:0)

ŽAK-pálya, 100 néző, vezette: Mitrović (Hódság). Góllövő: Plavšić a 64. percben.

ŽAK: Pavasović, Joka, Vukelić (Vukas), Lakić, Sazdanić, Smijanovski, Đukanović, Bognar (Jovanović), Vuković, Bogunović, Mijatović (Timar).

Tisza: Bošnjak, Győri, Vojvodić, Tandari, Trbović, Mandić, Baštovanov, Milenković (Velez), Basa (Bátor), Plavšić (Lackó), Nagy Z.

Mivel mindkét csapat számára fontosak voltak a bajnoki pontok, a felek jobbára a védekezésre rendezkedtek be. Az első félidőben főleg a középpályán, a két tizenhatos között folyt a tapogatózó játék rengeteg pontatlan átadással. Egyik csapat sem tudott igazi gólhelyzetet teremteni, így gól nélküli döntetetlennel vonultak pihenőre. A szünet utáni folytatásban mindkét csapat nagyobb sebességre kapcsolt, és felváltva támadott. Nagy küzdelem alakult ki, és egy gyors ellentámadásból a 64. percben a Tisza-partiak megszerezték a vezetést. Trbović kiváló labdával indította a bal szélen felfutó Plavšićot, aki lerázta védőit, és a tizenhatos sarkáról lapos lövéssel gyönyörű gólt lőtt a hosszú sarokba. A hajrában a hazaiak minden erejükkel az egyenlítésre törekedtek, de a vendégek védelme Bošnjak kapussal az élen kitűnően végezte feladatát, és semlegesítette a hazaiak minden próbálkozását. A hazaiak nem adták fel, és az utolsó percig becsületesen harcoltak az egyenlítéséért és legalább az egy pont megszerzéséért, ami azonban nem sikerült nekik, mert erejükből csak egy kapufára futotta.

A 18. forduló: ŽAK–Tisza 0:1, Srbobran–Jadran 0:1, Vrbas–Borac 4:0, Preporod–Zadrugar 1:3, Odžaci–OFK Mladost 1:0, Tavankut–Bácska (P) 1:1, TSC–Polet 3:0, Szabadka–Mladost (T) 2:1.

11

A következő forduló (április 4-én és 5-én): Szabadka–ŽAK, Mladost (T)–TSC, Polet–Tavankut, Bácska (P)–Odžaci, OFK Mladost–Preporod, Zadrugar–Vrbas, Borac–Srbobran, Jadran–Tisza.

BÁNÁTI ZÓNA

A 18. forduló:Radnički (S)–Jedinstvo (BK) 2:1, Radnički (K)–Sloboda 3:1, Borac (Torontálsziget – Sakule)–Mladost 6:1, Vršac United–Sloga 2:1, Jedinstvo (TB)–Crvena zvezda 2:1, Borac (Tárcsó – Starčevo)–Proleter 0:0, Kozara–Kikinda 5:0, Budućnost–Železničar 0:0.

16

A következő forduló (április 4-én és 5-én): Budućnost–Radnički (S), Železničar–Kozara, Kikinda–Borac (Starčevo), Proleter–Jedinstvo (TB), Crvena zvezda–Vršac United, Sloga–Borac (Sakule), Mladost (L)–Radnički (K), Sloboda–Jedinstvo (BK).

ÚJVIDÉKI–SZERÉMSÉGI ZÓNA

A 18. forduló: Budućnost–Omladinac 1:2, Jugović–Kabel 0:2, Borac–Crvena zvezda 4:0, Index–Sloga 2:2, Jedinstvo–ŽSK 2:1, a Ljukovo–Mladost, a Hajduk–Kupinovo és a Laćarak–Graničar 1924 találkozókról nem érkezett jelentés.

13

A következő forduló (április 4-én és 5-én): Jedinstvo–Budućnost, ŽSK–Hajduk, Kupinovo–Index, Sloga–Borac, Crvena zvezda–Laćarak, Graničar 1924–Jugović, Kabel–Ljukovo, Mladost–Omladinac.

SZABADKAI LIGA

Pannónia: Pannónia–Njegoš 1:2 (1:1)

Pannónia-pálya, 80 néző, vezette: Dragojlović (Szabadka). Góllövők: Cseh a 13., illetve B. Žmukić a 21. és a 78. percben.

Pannónia IMT: Radulović, Vislavski, Vidarić, Kovačević, Prodanović, Cseh, Resanović (Sa. Duljahi), Svetičanin, Tutić (Szekeres, Polić), Martin, Dražić.

Njegoš: M. Kaluđerović, Uskoković, Brezovac, Marić, D. Kaluđerović, Krivokapić, P. Kosović, B. Žmukić, Ilić (Tóth), Mészáros (M. Kosović).

Ezen a találkozón a hazai csapat kezdett jobban, és a 13. percben Cseh remekbe szabott góljával vezetéshez jutott. A 21. percben Boris Žmukić, a találkozó legjobb játékosa egyenlíteni tudott. Az 50. percben egy kiváló támadás után a kapura küldött labda Kaluđerovićról Csehhez pattant, aki a felső lécre fejelte a labdát. A 63. percben Martin tíz méterről a felső lécet találta el. A hazaiak kihagyott helyzete után a vendégek fiatal kiváló csatára, Žmukić lépett a színre, és a 78. percben kicselezte a hazai védelmet, majd megadásra késztette Radulović kapust is, aki a lefújás után szidalmazta a játékvezetőt, ezért piros lapot kapott.

Hajdújárás: Vinogradar–Bácska (Mohol) 2:1 (1:0)

Hajdújárási sportközpont, 150 néző, vezette: Medić (Topolya). Góllövők: Francišković a 13., Guljaš a 72. percben.

Vinogradar: Sabo, Kujundžić, Berec, Pejić, Radics, Vojnić Tunić (Szalma), Francišković (Engi), Haskó N., Guljaš, Vukov, Vesnić (Kmec).

Bácska: Ađanski, Stojanov, Vujić, Lovre, Pékó, Laták, Péter, M. Simendić, N. Simendić, Nagy, Korać.

Felejthető mérkőzésen aratott minimális győzelmet a hajdújárási együttes a találkozó nagy részében jobb teljesítményt nyújtó moholiak felett. A hazaiak már a 13. percben vezetéshez jutottak, miután Berec kitűnő ütemben ugratta ki Franciškovićot, a fiatal játékos pedig higgadtan a hálóba gurított. A hazai vezetés után a vendégek átvették az irányítást, és egyre nagyobb veszélyt jelentettek a hazai kapura. A 29. percben N. Simendić lövését védte Sabo, majd a 36. percben Pékó maradt le egy magas labdáról. A 47. percben Korać lőtt kapura, de a labda épphogy elkerülte a hazai kaput. A 72. percben egy vendégszöglet utáni lövést követően Pejić biztos góltól mentette meg a Vinogradart, az előrerúgott labdával pedig Guljaš iramodott meg két védő között, és megszerezte a hazaiak második találatát. A találat megnyugtatta a zöld-fehéreket, újra fociztak a hajdújárásiak, és előbb Vukov, majd Engi veszélyeztette Ađanski kapuját. A végeredményt egy gyors vendégakciót követően Péter állította be a 91. percben.

A 18. forduló:Pannónia–Njegoš 1:2, Egység–Palics 7:0, Obilić–Olimpia 3:0, Sloga–Csóka 4:1, Proleter–Potisje 5:1, Vinogradar–Bácska 2:1, Radnički 1905–Bajsa 1:0. A Krivaja szabad volt.