2024. április 24., szerda
TENISZ

Đoković növelte előnyét és megelőzte Nadalt

Györe kilenc helyet javítva a 288. pozíciót foglalja el

A világranglista első helyén álló Novak Đoković két legyet ütött egy csapásra, hiszen azzal, hogy az Australian Open döntőjében négy játszmában legyőzte a skót Andy Murray-t, megelőzte Rafael Nadalt a Top10-es játékosok elleni győzelmek számát tekintve, valamint növelte előnyét a világranglistán is. A szerb teniszező előnye 3800 pontot tesz ki a második helyezett, svájci Roger Federer előtt.

9. John McEnroe és Jimmy Connors 85

Ami a világranglistát illeti, Andy Murray a hatodikról feljött a negyedik helyre. A tavalyi győztes svájci Stan Wawrinka – aki ezúttal Melbourne-ben az elődöntőben kikapott Đokovićtól – a negyedikről visszaesett a kilencedikre.

A legjobb magyarországi, Fucsovics Márton három helyet rontva a 161, míg a zentai Györe László – aki Kairóban nyert futures tornát, azonban a tornagyőzelemért járó pontokat majd csak jövő hétfőn számolják el neki, s akkor minden bizonnyal Györe a 260. hely környékén lesz – kilenc helyet javítva jelenleg a 288. pozíción áll.

Férfi tenisz-világranglista (az ATP honlapja alapján, zárójelben a legutóbbi helyezés):