ASZTALITENISZ

Már a Novi Sad sem veretlen

A címvédőt az uzdini Unirea győzte le

Két meglepetés is született a férfi Szuperliga hétvégi fordulójában: az újvidéki Panonija 4:3-ra nyert az alapszakasz negyedik helyéért harcoló nagybecskereki Stenes ellen, a Kikinda pedig Szabadkán győzte le a Spartacust. A veresége ellenére a Stenesnek még mindig lépéselőnye van a Spartacusszal, a Panonijával és a Požarevaccal szemben, de ahhoz, hogy ezt megőrizze, a következő fordulóban nyernie kell Nagykikindán a város nevét viselő csapat ellen.

A 12. forduló eredményei, férfiak: Panonija–Stenes 4:3 (Fišer–Strugarević 0:3, Popov–Lugonja 2:3, Búss–Smiljić 3:1, Čičevski–Lugonja 3:0, Búss–Popović 2:3, Popov–Smiljić 3:2, Búss/Popov–Smiljić/Lugonja 3:0), Spartacus–Kikinda 2:4 (Halász–Katić 2:3, Kostadinović–Damjanović 3:0, Takarics–Anušić 0:3, Halász–Damjanović 3:0, Takarics–Katić 1:3, Kostadinović–Anušić 0:3), Vojvodina–Versec 0:4 (Jandrić–Pető Z. 0:3, Grbić–L. Lupulescu 0:3 k. n., StojšinV. Borčić 0:3, Jandrić–L. Lupulescu 0:3), Požarevac–Banat – hétfőn játsszák. Korábban játszották: Crvena zvezda–Partizan 4:0 (Mihailović–L. Jovičić 3:0, Karakašević–M. Jovičić 3:0, Jevtović–Marinković 3:0, Mihailović–M. Jovičić 3:0).

13

A következő forduló (február 14-én és 15-én): Crvena zvezda–Požarevac, Partizan–Vojvodina, Versec–Spartacus, Kikinda–Stenes, Panonija–Banat.

A nőknél két rangadót is rendeztek, mindkettőt Újvidéken: az elsőn a Radnički, csakúgy, mint az őszi idényben, ezúttal is legyőzte a Panoniját, az utána következőn viszont megszületett az idény legnagyobb meglepetése, mivel a forduló előtt negyedik helyezett Unirea 4:1-re nyert a címvédő, és a 2014/2015-ös idényben vereséget nem ismerő Novi Sadot. Az uzdiniak soraiba győzelemmel tért vissza a bácsföldvári Surján Szabina, aki felépült sérüléséből, s 1:1-es meccsállásnál nagyon fontos győzelmet jegyzett Anđelija Ratić ellen. A Radnički magabiztos győzelme elsősorban Recskó Emmának köszönhető, aki Kristina Totot és Makszuti Anettát is legyőzte, s ezzel továbbra is százszázalékos mérleggel (húsz mérkőzésből húsz győzelem) a liga legjobb játékosa, míg a 2013/2014-es idény legjobbjának, Makszutinak ez volt az ötödik veresége a szezonban. A nyáron a Zentából a Panonijába szerződő játékos tavaly 29 mérkőzésen egyszer veszített, most 24 mérkőzésből ötödször volt kénytelen fejet hajtani ellenfele előtt.

Nők: Crvena zvezda–Obilić 1:4 (Stajić–Ágoston 2:3, Gajić–D. Vignjević 0:3, Aleksandrić–Čolaković 3:1, Stajić–D. Vignjević 0:3, Aleksandrić–Ágoston 2:3), Radnički–Panonija 4:1 (A. Radonjić–Makszuti 0:3, Barna–Tóth É. 3:0, Recskó–K. Tot 3:0, A. Radonjić–Gyurcsik 3:0, Recskó–Makszuti 3:2), Novi Sad–Unirea 1:4 (Fenyvesi–I. Lupulescu 1:3, Truzsinszki–A. Lupulescu 3:0, Ratić–Surján 2:3, Fenyvesi–A. Lupulescu 1:3, Ratić–I. Lupulescu 2:3), Vojvodina–Csóka 1:4 (Zečević–Kormányos Zs. 2:3, Vico–Halász 0:3, Tiragić–Bečejski 3:2, Zečević–Halász 0:3, Tiragić–Kormányos Zs. 1:3). Korábban játszották: Josip Kolumbo–Zenta 0:4.

12

A következő forduló: Crvena zvezda–Josip Kolumbo, Obilić–Vojvodina, Csóka–Novi Sad, Unirea–Radnički, Panonija–Zenta.

Ázsiai sikerek Budapesten

A World Tour-sorozat első tornája, amelynek a budapesti Tüskecsarnok adott otthon, ázsiai sikerekkel zárult: a férfiaknál a hongkongi Tianyi Jiang, míg a nőknél a japán Misako Wakamiya szerezte meg az első helyet.

A tornán hat szerbiai játékos szerepelhetett a főtáblán: Pető Zsolt és Aleksandar Karakašević világranglistán helyüknek köszönhetően alanyi jogon a 64 között voltak, míg Marko Jevtović, Erdélyi Annamária, Molnár Mónika és Andrea Todorović a selejtezőcsoportjuk megnyerésével harcolták ki a főtáblán való szereplés jogát. Az első fordulót csak Pető „élte túl”, aki a rajton a finn színekben versenyző Oláh Benedeket győzte le, a legjobb 16 közé azonban már nem sikerült bejutnia, mivel 4:0-ra veszített a lengyel Gorak ellen, aki végül bronzérmes lett.

A nőknél a negyedik helyen kiemelt Póta Georgina az osztrák Amelie Soljával találkozott a legjobb 32 között, és ugyan 0:3-ról még kiegyenlített, a döntő szett riválisáé lett. A 30 éves magyar játékos, a világranglista 14. helyezettje tavaly döntőt játszhatott a magyarországi WT-viadalon.

A férfi párosok versenyének negyeddöntőjében a Bojan Crepulja/Dragan Subotić kettősnek a harmadik szettben meccslabdája volt a japán Matsudaira/Sambe duó ellen, azonban az ázsiaiak megfordították a játszmát és utána a mérkőzést is, így ők jutottak a négy közé.

Eredmények, World Tour sorozat, Budapest, főtábla, 2. forduló (16 közé jutásért), férfiak: Pető Zs.–Gorak 0:4, Jakab–Konecny (cseh) 3:4, Pattantyús–Brossier (francia) 2:4. Elődöntő: Csen (tajvani)–Jeong (dél-koreai) 0:4, Gorak–Jiang (hongkongi) 2:4. Döntő: Jeong–Jiang 3:4. Páros, negyeddöntő: Crepulja/Subotić–Matsudaira/Sambe (japán) 2:3. Elődöntő: Devos/Nuytinck (belga)–Burov/Livencov (orosz) 1:3, Matsudaira/Sambe–Jeong/Lee (dél-koreai) 0:3. Döntő: Burov/Livencov–Jeong/Lee 1:3.

Nők, 2. forduló: Póta–A. Solja (osztrák) 3:4, Madarász–Polcanova (osztrák) 1:4. Elődöntő: Wakamiya (japán)–Ishigaki (japán) 4:0, Lee (hongkongi)–Hirano (japán) 4:2. Döntő: Wakamiya–Lee 4:2. Páros, elődöntő: Jiang/Li (hongkongi)–Pergel/Póta 3:2, Polcanova/A. Solja (osztrák)–Dolgik/Mihajlova (orosz) 3:0. Döntő: Jiang/Li–Polcanova/A. Solja 1:3.