KÉZILABDA

A döntőben: Franciaország-Katar

Az olimpiai és Európa-bajnok franciák négy góllal legyőzték a címvédő spanyolokat a katari olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokság elődöntőjében, így a vasárnapi fináléban ők játszhatnak majd a hazaiakkal.

A péntek esti mérkőzés első pár percében többször is a spanyoloknál volt az előny, de 6-6 után már csak a játékot jórészt irányító franciák vezettek. Előbb öt góllal elhúztak, majd a szünetben néggyel vezettek, és bár az 50. perc környékére egy gólra felzárkóztak a spanyolok, a végén megint a franciák játszottak pontosabban.

Eredmények, elődöntő:

Franciaország-Spanyolország 26-22 (18-14)

Katar-Lengyelország 31-29 (16-13)

Az 5-8. helyért:

Dánia-Szlovénia 36-33 (19-15)

Horvátország-Németország 28-23 (13-11)

A további program, szombat, a 7. helyért: Szlovénia-Németország (14.30), az 5. helyért:

Dánia-Horvátország (17.15).

Vasárnap, a 3. helyért: Spanyolország-Lengyelország (14.30). Döntő: Franciaország-Katar (17.15)

A vb-győztes kijut a 2016-os riói olimpiára, a második, harmadik és negyedik helyezett olimpiai selejtezőt rendezhet, amelyen részt vehet a mostani torna ötödik, hatodik és hetedik helyezettje is, feltéve, hogy előzőleg nem szerez majd olimpiai kvótát a jövő januári Eb-n, illetve Katar esetében az idén októberben esedékes ázsiai kvalifikációs tornán.