Troicki papírforma-, Federer meglepetésveresége

A remek formában lévő, sorozatban tíz győzelmet jegyző Viktor Troickinek nem sikerült bejutnia az Australian Open nyolcaddöntőjébe, miután az év első Grand Slam-tornájának harmadik fordulójában 6:4, 6:3, 6:4 arányú vereséget szenvedett a cseh Tomáš Berdych ellen. A 112 percig tartó mérkőzésen a világranglista hetedik helyén álló Berdych bizonyította, hogy jelen pillanatban egy klasszis különbség van közte és az 54. helyen álló Troicki között.

Óriási meglepetésre a második helyen kiemelt Roger Federer kiesett az ausztrál nyílt teniszbajnokságon: a korábbi világelső svájci játékos pénteken a harmadik fordulóban négy játszmában kapott ki az olasz Andreas Seppitől.

A 17-szeres Grand Slam-győztes, négyszeres melbourne-i bajnok szupersztár legutóbb 2001-ben búcsúzott ilyen korán az Australian Openen.
A világranglistán 46. Seppi korábban tíz alkalommal találkozott Federerrel, de mindeddig csak egyetlen szettet tudott nyerni ellene, még 2012-ben a dohai torna negyeddöntőjében.