TENISZ

Troicki már a harmadik fordulóban

A szerb Viktor Troicki folytatta jó szereplését az Australain Openen: a Melbourne-ben zajló Grand Slam-torna második fordulójában az argentint Mayert, a torna 26. kiemeltjét győzte le 6:4, 4:6, 6:4, 6:0 arányban. Troicki következő ellenfele a hetedik helyre rangsorolt Tomáš Berdych lesz, akivel eddig hatszor mérte össze erejét, s csak egyszer, 2009-ben sikerült legyőznie a cseh teniszezőt. Utoljára tavaly októberben néztek farkasszemet, akkor a pekingi tornán Berdych 6:3, 6:4-re győzött.

A négyszeres bajnok Roger Federer szetthátrányból fordítva jutott a harmadik fordulóba. A 33 éves svájci sztár eleinte nem tudott mit kezdeni a bátran támadó olasz Simone Bolellivel, majd ápolási szünetet kért fájó ujja miatt, ám végül megnyerte kettejük negyedik összecsapását is.
A hatodik helyen kiemelt, háromszoros döntős Andy Murray 102 perc alatt győzte le a hazai közönség előtt szereplő Marinko Matoševićet, 10:0-ra javítva az ausztrál riválisok elleni mérlegét.
Eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért), férfiak:
Federer (svájci, 2.)-Bolelli (olasz) 3:6, 6:3, 6:2, 6:2
Murray (brit, 6.)-Matošević (ausztrál) 6:1, 6:3, 6:2
Berdych (cseh, 7.)-Melzer (osztrák) 7:6 (7-0), 6:2, 6:2
Dimitrov (bolgár, 10.)-Lacko (szlovák) 6:3, 6:7 (10-12), 6:3, 6:3
Anderson (dél-afrikai, 14.)-Berankis (litván) 6:2, 6:2, 7:6 (7-3)
Bagdatisz (ciprusi)-Goffin (belga, 20.) 6:1, 6:4, 4:6, 6:0
Gasquet (francia, 24.)-Duckworth (ausztrál) 6:2, 6:3, 7:5
Troicki (szerb)–Mayer (argentin, 26.) 6:4, 4:6, 6:4, 6:0
Sousa (portugál)–Kližan (szlovák, 32.) 4:6, 7:6 (7-4), 6:4, 1:0-nál Kližan feladta

A nőknél a 2008-as bajnok Marija Sarapova két meccslabdát hárítva verte meg a selejtezőből érkezett, szintén orosz Alekszandra Panovát, aki 150. a világranglistán. Női párosban visszalépett Venus és Serena Williams, a szervezők egyelőre nem indokolták a 13-szoros Grand Slam-tornagyőztes nővérek döntését.