TENISZ

Đoković sima győzelme

Ivanović és Jovanovski után Janković is kiesett

Az első kiemelt Novak Đoković magabiztosan nyert a Melbourne-ben zajló Australian Open első fordulójában: a szerb teniszező a rajton a szlovén Aljaž Bedent győzte le 6:3, 6:2, 6:4-re. A világranglista első helyén álló Đoković az elején nehezen lendült játékba, amit az első öt játékban elkövetett 11 ki nem kényszerített hiba is alátámaszt, s a szlovén teniszezőnek két break-labdája is volt 2:2-es állásnál. Đoković 4:3-nál elnyerte ellenfele adogatójátékát, s utána a saját adogatását magabiztosan hozta, így 6:3 arányban nyerte meg az első játszmát. A második szettben Đoković sokkal precízebben játszott, az adogatásai is feljavultak, így két breakkel 6:2-re nyerte meg a játszmát, míg a harmadik játszmában az ötödik játék során sikerült Đokovićnak breakelnie, s habár a következő játékban Bedennek volt break-labdája, Đoković azt hárította, s végül 103 percnyi küzdelem után bejutott a második fordulóba, ahol a Kuznyecov-Ramos mérkőzés győztese lesz az ellenfele.

Lopez (spanyol, 12.)-Kudla (amerikai) 3:6, 6:2, 4:6, 6:2, 10:8

Bautista (spanyol, 13.)-Thiem (osztrák) 4:6, 6:2, 6:3, 7:6 (7-5)

Gonzalez (kolumbiai)-Fognini (olasz, 16.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:4

Simon (francia, 18.)-Haase (holland) 6:1, 6:3, 6:4

Isner (amerikai, 19.)-Vang (tajvani) 7:6 (7-5), 6:4, 6:4

Bachinger (német)-Cuevas (uruguayi, 27.) 7:6 (7-1), 6:3, 6:1

Giraldo (kolumbiai, 30.)-Hernych (cseh) 6:3, 6:2, 6:2

Verdasco (spanyol, 31.)-Ward (brit) 2:6, 6:0, 7:6 (8-6), 6:3

Nieminen (finn)-Golubjev (kazah) 6:1, 6:2, 7:6 (8-6)

Copil (román)-Andujar (spanyol) 6:2, 6:2, 7:5

Dodig (horvát)-Souza (brazil) 6:4, 7:5, 6:4

Muller (luxemburgi)-Carreno (spanyol) 6:4, 7:6 (7-5), 7:6 (7-3)

Haider-Maurer (osztrák) - Lokoli (francia) 6:4, 7:5, 4:6, 6:3

Granollers (spanyol)-Robert (francia) 6:3, 6:4, 6:4

Young (amerikai)-Pütz (német) 6:4, 4:6, 6:3, 6:2

Garcia-Lopez (spanyol) - Gojowczyk (német) 6:7 (1-7), 7:5, 6:4, 1:0-nál Gojowczyk feladta

Mannarino (francia)-Rola (szlovén) 7:6 (9-7), 6:3, 6:2

Johnson (amerikai)-Edmund (brit) 6:4, 6:4, 6:3

Sztahovszki (ukrán)-Lajović (szerb) 6:3, 4:6, 6:4, 6:7, 6:4

* * *

Hétfőn a szerbiai női versenyzők közül Ana Ivanović és Bojana Jovanovski esett ki, kedden pedig Jelena Janković számára ért véget az Australian Open. Janković az első fordulóban 78 percnyi küzdelem után 6:1, 6:4-re veszített a svájci színekben versenyző Bacsinszky Tímeától. A 15. helyen kiemelt szerb teniszezőnő 13-adszor indult az Australian Openen, és eddig még sosem esett ki az első fordulóban. Korábban ötször esett ki a második fordulóban, s a legjobb eredménye a 2008-as évben volt, amikor elődöntőt játszott, míg tavaly a negyedik forduló jelentette számára a végállomást.

Babos Tímea két játszmában 6:4, 6:4-re kikapott a 25. helyen kiemelt cseh Barbora Zahlavova-Strycovától az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyes első fordulójában kedden.

A két játékos korábban egyszer, tavaly a birminghami füves pályás torna nyolcaddöntőjében találkozott, akkor a cseh teniszező három játszmában győzött.
A melbourne-i viadal egyetlen magyar főtáblása még párosban érdekelt Kristina Mladenovic oldalán. A magyar-francia duó a Bojana Jovanovski, Katarzyna Piter szerb-lengyel páros ellen kezd.