2024. április 23., kedd

Federer ezredes lett

Ana Ivanović döntőt veszített Brisbane-ben, Györe László táblára jutott a casablancai challengeren

Roger Federer, a 34. évében járó élő teniszlegenda, újabb álomhatárt ért el. A volt világelső svájci tegnap három játszmában győzte le a brisbane-i döntőben a kanadai Miloš Raonićot, és ez volt pályafutása ezredik győzelme. Federer a harmadik teniszező lett négy számjegyű diadallal, korábban ezt a bravúrt csak Jimmy Connors (1253) és Ivan Lendl (1071) tudták véghezvinni. A megnyert tornák száma tekintetében Federer ugyancsak a harmadik helyet foglalja el. A tegnapi volt a 83. ATP-trófeája, ennél többet csak Connors (109) és Lendl (94) nyert.

Federer 1000. győzelme (Fotó: Beta/AP)

Tornagyőzelemmel nyitotta az évet Dohában a spanyol David Ferrer, Chennaiban pedig a svájci Stan Wawrinka érvényesítette kimondott esélyességét az élete első ATP-döntőjében szereplő szlovén Aljaž Bedene ellen. A nőknél Briabane-ben Marija Sarapova maratoni csatában győzte le Ana Ivanovićot, Aucklandben a 35. évében járó Venus Williams a dán Caroline Wozniackit verte, amivel minden idők negyedik legidősebb tornagyőztese lett. Venusnál csupán Billie Jean King, Kimiko Date és Martina Navratilova nyert idősebb korban WTA-tornát. A sencseni tornán az első kiemelt román Simona Halep diadalmaskodott.

Viktor Troicki két meccset nyert a selejtezőben Sydneyben, és ma a tábláért a 23 éves és a ranglistán 196. olasz Stefano Travagliával mérkőzik. Troicki a naprakész listán a 93., ha pedig táblára jut, feltör a 91. helyre. Nem jutott táblára ugyanott Babos Tímea, akit a selejtező döntőjében a szlovén Polona Hercog múlt felül.

Györe László az 50 ezer dollár összdíjazású casablancai challenger selejtezőjében szerepelt, és szépen kezdte az idényt. A rajton mint első kiemelt erőnyerő volt, a 2. fordulóban két játszmában nyert az olasz Riccardo Ghedin ellen, a tegnapi 3. körben pedig a ranglistán 509. francia Maxime Chazallal találkozott, és három játszmában győzött. Györe a naprakész listán a 339. helyen egyéni legjobbját jegyzi, első szomszédja pedig a 338. pozíción az argentin Juan Martín del Potro, aki ezen a héten Sydneyben tér vissza a versenyzéshez, első ellenfele pedig az ukrán Szergij Sztahovszkij. Györének a casablancai 1. fordulóban spanyol vagy marokkói vetélytársa lesz.

Perthben a lengyel válogatott győzelmével ért véget a Hopman-kupa. A lengyelek Janowicz és A. Radwanska összetételben a döntőben az USA-t (Isner és S. Williams) múlták felül, a döntő pontot pedig Radwanska szerezte, aki életében először győzte le a világelső Serenát.

Az éjjel rajtolt Hobartban Bojana Jovanovski, aki az 1. fordulóban a horvát veterán Mirjana Lučićtyal találkozott. A floridai Plantation női ITF-tornáján Jani Réka a táblán van, a selejtezőben pedig a magyar Bondár Anna és a szerb Katarina Jokić próbálkoznak. Bondár a rajton az egykori élvonalbeli cseh Nicole Vaidišovával, Jokić pedig az 5. kiemelt spanyol Olga Saezzel találkozik. A héten Vojislava Lukić az egyiptomi Sarm es-Sejkben indul.

BRISBANE. – A férfitorna elődöntőjében: Raonić–Nisikori 6:7, 7:6, 7:6, Federer–Dimitrov 6:2, 6:2, döntő: Federer–Raonić 6:4, 6:7, 6:4.

DOHA. – A férfitorna elődöntőjében: Berdych–Seppi 6:2, 6:3, Ferrer–Karlović 6:7, 7:6, 7:6, döntő: Ferrer–Berdych 6:4, 7:5.

CHENNAI. – A férfitorna negyeddöntőjében: Bedene–G. López 2:6, 6:3, 6:2, Wawrinka–Müller 6:2, 7:6, Goffin–Haider 7:5, 6:2, Bautista–Lu 7:6, 6:4, elődöntő: Wawrinka–Goffin 7:5, 6:3, Bedene–Bautista 3:6, 6:3, 7:6, döntő: Wawrinka–Bedene 6:3, 6:4.

SENCSEN. – A női torna döntőjében: Halep–Bacsinszky 6:2, 6:2.

BRISBANE. – A női torna döntőjében: Sarapova–Ivanović 6:7, 6:3, 6:3.

AUCKLAND. – A női torna döntőjében: V. Williams–Wozniacki 2:6, 6:3, 6:3.

SYDNEY. – A női torna selejtezőjének 2. fordulójában: Babos–Eraković 6:2, 6:4, 3. forduló: Hercog–Babos 3:6, 7:6, 6:2. A férfitorna selejtezőjének 1. fordulójában: Troicki–E. López 6:3, 6:4, 2. forduló: Troicki–Jarry 4:6, 6:1, 6:4. A női torna 1. fordulójában: Keys–Kuznyecova 6:4, 6:4, Gavrilova–Benčić 6:3, 6:0.

HOBART. – A női torna 1. fordulójában: Kanepi–Puig 6:4, 6:1, Stephens–Niculescu 6:4, 6:2, Nara–Koukalova 0:6, 6:2, 6:1.

CASABLANCA. – A challenger selejtezőjének 2. fordulójában: Györe–Ghedin 7:5, 7:6, 3. forduló: Györe–Chazal 6:4, 3:6, 6:1.

PERTH. – A Hopman-kupa 3. fordulójában: Nagy-Britannia–Ausztrália 3:0, döntő: Lengyelország–USA 2:1.