LABDARÚGÁS

A Lampone búcsúja

Kialakult a legjobb négy mezőnye a szabadkai sétaerdei sportcsarnokban zajló 42. újévi kispályás labdarúgótornán. A vasárnapi negyeddöntők legnagyobb meglepetését az újzsedniki Kraljevina Srbija csapata okozta, miután kiütötték a további versengésből az egyik esélyes újvidéki Lampone csapatát. Az újzsednikiek gyors ellentámadásokból 3:0-s előnyre tettek szert, amit az újvidékiek nem tudtak behozni, hiába játszottak állandóan az újzsedniki térfélen, sőt még a vészkapus alkalmazása sem vezetett eredményre. A címvédő Gebi (tavaly Kuća Zdravlja név alatt indult az együttes) 3:2-re verte a Pro Sklad csapatát, a tavalyi döntős Vojput Šeki enterijeri pedig szintén egy góllal nyert az Arena ellen. A nap legsimább mérkőzését az újvidéki Kuća Zdravlja Trgopromet és a szabadkai Visoki napon játszották, a székvárosiak sima győzelmet arattak. A negyeddöntő eredményei: Gebi–Pro Sklad 3:2, Vojput Šeki enterijeri–Arena 2:1, Lampone Meridijan–Kraljevina Srbija 2:3, Kuća Zdravlja–Visoki napon 7:2. A szombati, első elődöntőben a Gebi és a Vojput Šeki enterijeri találkozik 17 órától, 18 órakor pedig a Kuća Zdravlja Trgopromet és a Kraljevina Srbija mérkőzik meg. Vasárnap 16 órakor kezdődik a bronzmérkőzés, utána a szabadkai sportújságírók az RTS sportújságírói ellen lépnek pályára, a döntőre pedig 19 órától kerül sor.

42. újévi kispályás labdarúgótorna, Szabadka, a negyeddöntő eredményei: Gebi–Pro Sklad 3:2, Vojput Šeki enterijeri–Arena 2:1, Lampone Meridijan–Kraljevina Srbija 2:3, Kuća Zdravlja–Visoki napon 7:2. Az elődöntő párosítása (január 3.): Gebi–Vojput Šeki Enterijeri (17 óra), Kraljevina Srbija–Kuća Zdravlja Trgopromet (18 óra).