ASZTALITENISZ - SZUPERLIGA

Kétszáz perces küzdelem után Spartacus-győzelem

Amilyen rosszul kezdődött, olyan jól végződött a Spartacus szempontjából a férfi Szuperliga 9. fordulójának mérkőzése, hiszen a szabadkai együttes az első és a második meccset is elveszítette a nagybecskereki Stenes ellen. A vendégek 2:0-s vezetése után Halász Krisztián egy drámai, ötjátszmás mérkőzésen szépített, Stefan Kostadinović pedig gyorsan egyenlített, de a vendégek Nikola Strugarevićnek köszönhetően ismét előnyhöz jutottak. Ekkora Takarics Róbertnek sikerült öt játszmában nyernie Slobodan Lugonja ellen, majd következett a párosok összecsapása, amely során a nagybecskerekiek 2:1-re vezettek, de a Halász/Kostadinović kettős megnyerte a negyedik és az ötödik játszmát, így végül mintegy 200 perces küzdelem után a Spartacus begyűjtötte ötödik győzelmét a bajnokságban.

Szuperliga, a 9. forduló, férfiak: Versec–Požarevac 4:0 (Pető Z.–Lepić 3:0, L. Lupulescu–Klajić 3:0, V. Borčić–Đan 3:1, Pető–Klajić 3:0), Partizan–Kikinda 4:2 (Marinković–Anušić 3:2, L. Jovičić–Katić 3:0, Kocić–Damjanović 3:1, Marinković–Katić 2:3, Kocić–Anušić 2:3, L. Jovičić–Damjanović 3:0), Crvena zvezda–Panonija 4:1 (Karakašević–Fišer 3:0, Jevtović–Čičevski 3:0, M. Savić–Búss 3:0, Mihailović–Čičevski 0:3, M. Savić–Fišer 3:2), Vojvodina–Banat 0:4 (Stojšin–V. Radonjić 0:3, N. Grbić–Gordić 0:3, Jandrić–Majstorović 0:3, Stojšin–Nagy Némedi 0:3), Spartacus–Stenes 4:3 (Kostadinović–Strugarević 2:3, Takarics–Popović 1:3, HalászLugonja 3:2, Kostadinović–Popović 3:0, HalászStrugarević 0:3, Takarics–Lugonja 3:2, Kostadinović/HalászStrugarević/Popović 3:2).

10

A következő forduló (január 17-én és 18-án): Partizan–Versec, C. zvezda–Kikinda, Vojvodina–Panonija, Spartacus–Banat, Požarevac–Stenes.

A nőknél csak két mérkőzést rendeztek a hétvégén, mivel a többi találkozót már korábban lejátszották. A Zenta – a válogatott programban résztvevő Ivana Vejnović nélkül – 4:2-re nyert Újvidéken a Vojvodina ellen, az uzdini Unirea pedig Törökkanizsán 4:1 arányban győzött az Obilić ellen, s ezzel a negyedik helyen zárta az őszi idényt.

Nők: Vojvodina–Zenta 2:4 (Tiragić–Mendergiš 0:3, Zečević–Milovanović 3:0, Hajnal–Mirković 0:3, Tiragić–Milovanović 3:1, Hajnal–Mendergiš 1:3, Zečević–Mirković 0:3), Obilić–Unirea 1:4 (Ágoston–Ardelean 3:0, Maćoš–I. Lupulescu 0:3, Josimov–A. Lupulescu 0:3, Ágoston–I. Lupulescu 1:3, Josimov–Ardelean 0:3).