2024. április 24., szerda
TENISZ

Nisikori sem tudta megállítani Đokovićot

Elsőként a szerb Novak Đoković jutott be a londoni tenisz ATP-világbajnokság döntőjébe: a címvédő magabiztosan, 6:1-re megnyerte az első szettet, utána azonban a tornán először veszített játszmát (3:6), s a harmadik szett elején is a japán Kej Nisikorinak volt break-labdája, ám miután nem tudta kihasználni, Đoković szárnyakat kapott, Nisikori pedig egyre többet hibázott, aminek az lett az eredménye, hogy még játékot sem tudott nyerni, így Đoković végül 6:1, 3:6, 6:0-ra nyert. Ezzel a győzelemmel Đoković már sorozatban harminc győzelemnél jár a fedettpályás tornákat figyelembe véve, s arról, hogy kiváló formában van, az is tanúskodik, hogy a londoni ATP-világbajnokságon a csoportmérkőzések során mindössze kilenc játékot veszített el. A 27 éves szerb teniszező 2012-ben és 2013-ban megnyerte a szezonzáró viadalt, amelynek ezúttal 6,5 millió dollár az összdíjazása.

Đoković ellenfele a vasárnapi döntőben a svájci Roger Federer lesz, aki három játszmában nyert honfitársa, Stanislas Wawrinka ellen.