TENISZ

Đoković és Federer is a nyolc között

A világranglistát vezető Novak Đoković és a volt világelső, jelenleg második helyezett Roger Federer is hazai közönség előtt szereplő játékost győzött le a Párizsban zajló 2,89 millió euró összdíjazású keménypályás férfi tenisztorna csütörtöki nyolcaddöntőjében: Đoković 92 percnyi játék után 6:3, 7:6 arányban nyert Gael Monfils ellen, míg Federer a selejtezőből érkezett Lucas Pouille-t győzte le 6:4, 6:4-re. A szerb teniszező az első szett elején elnyerte francia ellenfelének az adogatását, s magabiztosan megnyerte a játszmát. A második szett is Đoković-breakkel indult, azonban Monfils breakelt, azonban a rövidítésben kettős és ki nem kényszerített hibákat is vétett, így Đoković 7-2-re nyerte meg a tie-breaket.

A szerb teniszező ellenfele a négy közé jutásért a brit Andy Murray lesz, akivel eddig 22-szer nézett farkasszemet, s 14-szer győzte le. Az idén háromszor mérték össze erejüket, s mindhárom alkalommal Đoković győzelmével ért véget a találkozó.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Đoković (szerb, 1.)–Monfils (francia) 6:3, 7:6 (7-2)
Federer (svájci, 2.)-Pouille (francia) 6:4, 6:4
Nisikori (japán, 6.)-Tsonga (francia, 10.) 6:1, 4:6, 6:4
Raonić (kanadai, 7.)-Bautista Agut (spanyol, 11.) 7:5, 7:6 (9-7)
Murray (brit, 8.)-Dimitrov (bolgár, 9.) 6:3, 6:3
Anderson (dél-afrikai, 14.)-Wawrinka (svájci, 3.) 6:7 (2-7), 7:5, 7:6 (7-3)
Ferrer (spanyol, 4.)-Verdasco (spanyol) 6:1, 6:2
Berdych (cseh, 5.)-Lopez (spanyol, 12.) 7:5, 6:3

Peđa Krstin negyeddöntős az antalyai futuresön. A nagykikindai játékos könnyen verte török ellenfelét, a következő pedig a 26 éves és helyezetlen, balkezes német Marc Sieber, aki 2009-ben 343. volt, és több mint hároméves kihagyás után tért vissza.

Babos Tímea nagyszerűen játszott Nantes-ban, és kiütötte a cseh Tereza Šmitkovát, akiről először a tavasszal hallottunk, amikor Prágában ugyancsak Babos ellen veszített, majd Wimbledonban, többek között Vandeweghet és Jovanovskit legyőzve, nyolcaddöntőt játszhatott. Babos a 2. fordulóban a tunéziai Ons Jabeurrel játszik.

Vojislava Lukić ismét jól játszott, és a Sarm es-Sejk-i 2. fordulóban három játszmára kényszerítette az orosz Alekszandra Panovát. A szabadkai a döntő játszmában 2:1-re vezetett, de 3:3 után már visszaesett. Így sem lehet elégedetlen, hisz 6 új ranglistapontot szerzett, ami vagy 20 helynyi haladást jelent.

Jovana Jakšićnak még egy baklövése volt Torontóban, hisz simán kikapott az alig ismert német Tatjana Mariától, míg a krétai Heraklionban esik az eső, így Miki Jankovićnak, valamint Jani Rékának és Bondár Annának várnia kell az új meccsre.

GENF. – A challenger 1. fordulójában: Troicki–Cecchinato 6:3, 6:2, 2. forduló: Hanescu–Krajinović 4:6, 7:6, 7:6.

SZÓFIA. – A női kis mestertorna 2. fordulójában: Cibulková–Suárez 7:5, 6:4, Petković–Pironkova 7:5, 6:2, Muguruza–Makarova 6:2, 6:1.

ANTALYA. – A futures 2. fordulójában: Krstin–Yalcinkale 6:1, 6:1, Mugevicius–Tepavac 6:1, 6:2.

NANTES. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Babos–Šmitkova 6:4, 6:3.

TORONTO. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Maria–Jakšić 7:5, 6:1.

SARM ES-SEJK. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Panova–Lukić 6:7, 6:3, 6:3.