XVII. KOSÁRLABDA VB, SPANYOLORSZÁG

Vereség az utolsó másodpercben

Szerbia válogatottja egy-egy győzelemmel és vereséggel rajtolt a spanyolországi kosárlabda vb-n. A nyitónapon a négy évvel ezelőtt negyedik helyezett szerb válogatott könnyen nyert Egyiptom ellen, tegnap viszont a második forduló meccsén minimális vereséget szenvedett Franciaországtól, így a hátralevő meccseken – ma Irán, szerdán Brazília, csütörtökön Spanyolország ellen – legalább egy győzelem kell a nyolcaddöntőhöz, esetleg több, ha a kiesési szakasz első napján el óhajtják kerülni a B csoport győztesét.

A finneket elgázolta az USA nevű gyorsvonat (Fotó: Beta/AP)

A nyitómeccsen Aleksandar Đordević csapatának nem volt nehéz dolga az egyiptomiakkal. A kapitány minden játékosának alkalmat adott, így pályára lépett Miloš Teodosić is, akiről előzőleg az a hír járta, hogy tekintettel a sérülésére, pihenőnapot kap. Az irányító csak 18 percet volt játékban, de 15 ponttal így is a válogatott legeredményesebbje lett. Jó benyomást keltett Miroslav Raduljica a 13 ponttal és 6 lepattanóval, míg Birčevićet a 11 pont és 9 lepattanó dicséri. Összegezve, egy szerény meccset láttunk, amelyet a tapasztaltabb gárda könnyedén nyert meg, miután egy pillanatban 27 ponttal is vezetett. A rivális az utolsó 10 percben, amikor a szerb csapat már lazított, szépíteni tudott.

A franciák az első napon szoros csatában veszítettek Brazíliától, tegnap pedig így győzték le a szerb válogatottat. A meccs nagy részében Szerbia vezetett, időnként 810 ponttal is, ám a hajrában a francia csapat teljesen felzárkózott, és egy másodperccel a befejezés előtt Lauvergne-nek a büntetővonalról dobott találatával 74:73 (20:21, 14:21, 26:20, 14:11)-ra nyert. A franciák legjobbja éppen Lauvergne volt 19 ponttal és 6 lepattanóval, a szerb csapatban Raduljica 21 ponttal és 7 lepattanóval tűnt ki, míg Bogdanović, aki az utolsó szerb támadásban elveszítette a labdát, 12 pontot ért el.

Szerbia ma 15.30 órai kezdettel játszik Irán válogatottjával.

Az első napon majdnem nagy meglepetés történt, hisz a Fülöp-szigetek válogatottja hosszabbításra kényszerítette a magas helyezésre pályázó horvátokat. Némi szerencsével és Bojan Bogdanović 26 pontjával a horvátok nyertek, tegnap pedig az Argentína elleni győzelemmel bizonyították be, hogy a nyitómeccs nem a tényleges erejüket mutatta. Mivel a folytatásban Szenegállal, Görögországgal és Puerto Ricoval találkoznak, a horvátok akár csoportelsők is lehetnének. A C csoportban az USA a várt nagy arányú győzelemmel rajtolt, a törökök csak a hajrában múlták felül Új-Zélandot, amely tegnap, nem kis meglepetésre veszített a Dominikai köztársaság válogatottjától is. A D csoportban Litvánia és Szlovénia kezdett fontos győzelemmel. Mivel a szlovénok Goran Dragić 21 pontjával legyőzték Ausztráliát, e csoportban valószínűleg a szeptember 4-ei utolsó meccs dönt a litvánok és szlovénok között.

Eredmények, A csoport, 1. forduló: Szerbia–Egyiptom 85:64, Brazília–Franciaország 65:63, Spanyolország–Irán 90:60, 2. forduló: Szerbia–Franciaország 73:74, B csoport, 1. forduló: Horvátország–Fülöp-szigetek 81:78, Argentína–Puerto Rico 98:75, Görögország–Szenegál 87:64, 2. forduló: Horvátország–Argentína 90:85, C csoport, 1. forduló: Ukrajna–Dominikai Köztársaság 72:62, Törökország–Új-Zéland 76:73, USA–Finnország 114:55, 2. forduló: Dominikai Köztársaság–Új-Zéland 76:63, D csoport, 1. forduló: Angola–Dél-Korea 80:69, Szlovénia–Ausztrália 90:80, Litvánia–Mexikó 87:74, 2. forduló: Ausztrália–Dél-Korea 89:55.

Szerbia hatodik

A szerb válogatott a németek elleni győzelem, majd az olaszoktól elszenvedett vereség révén a hatodik helyet szerezte meg az U16-os Eb-n. Győztes a francia válogatott a lettek és a spanyolok előtt.

Eredmények, az 58. helyért: Olaszország–Bosznia 86:66, Szerbia–Németország 73:68, a 7. helyért: Németország–Bosznia 110:69, az 5. helyért: Olaszország–Szerbia 72:66, elődöntő: Franciaország–Törökország 78:65, Lettország–Spanyolország 81:71, a 3. helyért: Spanyolország–Törökország 77:73, döntő: Franciaország–Lettország 78:53.