Van Gaal vereséggel rajtolt

Nagyrészt jól kezdték a Premier League bajnokaspiránsai a 2014/2015-ös idényt. Viszont a Manchester United a remek előszezon és az új edző, Louis van Gaal nyári érkezése ellenére is vereséggel rajtolt, ráadásul hazai pályán, az Old Traffordon veszített a Swansea ellen. Győzelmet ünnepelhetett ellenben az Arsenal, a Liverpool és a címvédő Manchester City is.

A rekordbajnok szűk fél óra elteltével került hátrányba a Swansea-val szemben, Ki Szung-Jong talált be David de Gea kapujába, Wayne Rooney a második játékrész elején egyenlített, Gylfi Sigurdsson 72. percbeli gólja azonban a walesiek örömét jelentette. Van Gaal rendkívül csalódott volt a meccs után, a vereségért vállalta a felelősséget: „Nagyon idegesek voltunk az első félidőben, rossz döntéseket hoztunk, ami szomorú. A második félidőben egyszer sem játszottunk csapatként. Ezért én vagyok a felelős. Nagy csalódás, hogy elveszítettük az első hazai meccsünket. Nem játszottunk azon a szinten, ahogy tudunk. Korábban sokkal jobbak voltunk, de pont az első hazai meccsen nem tudtuk megismételni ezt a teljesítményt, ez idegesítő, különösen a szurkolóink számára.”

Nehéz győzelemmel kezdett az Arsenal és a Liverpool. A londoniak Aaron Ramsey hajrágóljával, a liverpooliak Daniel Sturridge 73. percben lőtt góljával nyertek 2:1-re a Crystal Palace, illetve a Southampton ellen. A címvédő dolga sokkal könnyebb volt, kissé álmosabb meccsen, túlzott megerőltetés nélkül nyertek Manuel Pellegrini kiválasztottjai Newcastle-ben.

Angol bajnokság, 1. forduló: Manchester United–Swansea City 1:2, Leicester City–Everton 2:2, QPR–Hull City 0:1, Stoke City–Aston Villa 0:1, WBA–Sunderland 2:2, West Ham United–Tottenham 0:1, Arsenal–Crystal Palace 2:1, Liverpool–Southampton 2:1, Newcastle United–Manchester City 0:2, a Burnley–Chelsea mérkőzést ma 21 órakor játsszák.

Nyert a címvédő, élen a Saint-Étienne

A címvédő PSG elkönyvelhette első bajnoki sikerét a francia pontvadászatban, miután 2:0-ra nyert a Bastia ellen hazai környezetben. Rosszul kezdődött számukra a meccs, mert negyedóra után le kellett cserélni a deréksérülést szenvedő Zlatan Ibrahimovićot, de a társak Lucas Moura és Edinson Cavani góljával megszerezték a három pontot. A mérkőzés azonban nemcsak emiatt marad emlékezetes, hanem a vendégek középpályásának, Brandaónak az összecsapás utáni tette miatt is: a brazil a játékosok köszöntése közben odament Thiago Mottához, és orrba fejelte. Nasszel al-Kelaifi, a párizsiak elnöke szerint egyértelmű, hogyan kellene eljárni Brandaóval szemben: „Brandao megvárta az öltözőfolyosón Thiago Mottát, és lefejelte őt. Egy életre el kell tiltani.”

Francia bajnokság, 2. forduló: Caen–Lille 0:1, PSG–Bastia 2:0, Lens–Guingamp 0:1, Lorient–Nice 0:0, Metz–Nantes 1:1, Rennes–Evian 6:2, Toulouse–Lyon 2:1, Marseille–Montpellier 0:2, Saint-Étienne–Reims 3:1, a Bordeaux–Monaco mérkőzés lapzártánk után ért véget.

Két mesterötös a német kupában

A német kupa hétvégén megrendezett első fordulójában született néhány érdekes eredmény. A nagycsapatok nagy különbséggel nyertek alacsonyabban rangsorolt ellenfeleikkel szemben, a Bayern München és a Borussia Dortmund 4:1-re, a Bayer Leverkusen 6:0-ra, de pl. a Hoffenheim is gólgazdag napot fogott ki, 9:0-s sikert ünnepelhetett. Pénteken a leverkuseniek színeiben mesterötöst szerzett Stefan Kießling, vasárnap pedig a Hoffenheim csatára, Sven Schipplock volt ugyanilyen eredményes – a hoffenheimi együttesben betalált a nyári szerzemény, a magyar válogatott támadó, Szalai Ádám is, aki emellett egy gólpasszt is kiosztott.

Német kupa, 1. forduló: Chemnitzer–Mainz 5:5 – tizenegyesekkel 5:4, Alemannia (W)–Bayer (L) 0:6, Duisburg–Nürnberg 1:0, Bochum–Stuttgart 2:0, Stuttgarter Kickers–Borussia (D) 1:4, Homburg–Borussia (M) 1:3, Viktoria Köln–Hertha 2:4, Astoria Walldorf–Hannover 1:3, Optik Rathenow–St. Pauli 1:3, Bremen–Eintracht (B) 0:1, Waldkirch–Greuther Fürth 0:3, FT Braunschweig–Köln 0:4, Wehen Wiesbaden–Kaiserslautern 0:0 – 11-esekkel 3:5, Viktoria Berlin–Eintracht (F) 0:2, Sportfreunde Siegen–FSV Frankfurt 3:3 – 11-esekkel 4:5, Holstein Kiel–1860 München 1:2, Illertissen–Werder Bremen 2:3 – hosszabbítás után, Paloma–Hoffenheim 0:9, Schwarz-Weiss Rehden–Aalen 1:1 – 11-esekkel 3:4, Carl Zeiss Jena–Erzgebirge Aue 0:1, Preußen Münster–Bayern München 1:4, Arminia (B)–Sandhausen 4:1, Eintracht Trier–Freiburg 0:2, Neubrandenburg–Karlsruhe 1:3, Würzburger Kickers–Fortuna Düsseldorf 3:2 – hosszabbítás után.