2024. április 24., szerda
MOTOGP, CSEH NAGYDÍJ

A tizenegyedik nem jött össze

Vasárnap a Cseh Nagydíjon véget ért a világbajnokság első 10 futamán diadalmaskodó Marc Márquez sikersorozata. A spanyol versenyző ezúttal csak negyedikként ért célba, s a győztes Dani Pedrosa így valamelyest csökkenteni tudta a pontversenybeli hátrányát Márquezzel szemben, az azonban még mindig tetemes. A dobogóra ezúttal még Jorge Lorenzo és Valentino Rossi állhattak fel.

Alexis Masbou (az előtérben) 133 alkalommal futott neki, hogy elsőként érjen célba (Fotó: Beta/AP)

A Moto2-ben Esteve Rabat haladt át elsőként a célvonalon. Érdekesség, hogy karrierje során most aratta első sikerét Csehországban. A világbajnoki címért vívott küzdelemben 12 pontra növelte előnyét a finn Mika Kallióval szemben. Ahogy idén már többször is előfordult, a legnagyobb izgalmakra a Moto3-ban került sor. A befutó ezúttal is nagyon szoros volt, hiszen az első három pilóta két tizedmásodperc eltéréssel érkezett célba, de az ötödik helyen végző Jack Miller is csak néhány századmásodperccel maradt le a dobogóról. A kiélezett csatában a győztes az a francia Alexis Masbou lett, aki 133. nagydíján aratta első futamgyőzelmét.

Eredmények, Cseh Nagydíj, Moto3: 1. Alexis Masbou (francia, Honda) 40:59,759, 2. Enea Bastianini (olasz, KTM) 0,157, 3. Danny Kent (brit, Husqvarna) 0,187 másodperc hátrány stb. Moto2: 1. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 41:05,058, 2. Mika Kallio (finn, Kalex) 3,274, 3. Sandro Cortese (német, Kalex) 6,227 másodperc hátrány stb. MotoGP: 1. Dani Pedrosa (spanyol, Honda) 42:47,800, 2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha), 0,410, 3. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 5,269, 4. Marc Márquez 10,454 másodperc hátrány stb.

A világbajnokság állása, Moto3: 1. Jack Miller 169, 2. Alex Márquez 146, 3. Efrén Vázquez 145 pont stb. Moto2: 1.Rabat 208, 2. Kallio 196. 3. Vinales 150 pont stb. MotoGP: 1. Márquez 263, 2. Pedrosa 186, 3. Rossi 173 pont stb.

A következő versenyt, a Brit Nagydíjat augusztus 31-én rendezik meg.