A Partizan 21. alkalommal bajnok

A kosárlabdában semmi sem változott, a Partizan zsinórban 13., összesen pedig 21. bajnoki címét szerezte meg. A bajnoki rájátszás döntőjének negyedik meccsén a Partizan hosszabbítás után nyert a C. zvezda ellen, így a sorozatot 3:1-es összesítéssel zárta.

A döntő negyedik meccsén szolid játékot nyújtott a két csapat, azzal, hogy mindkettőnek voltak kivételesen gyönge percei. A C. zvezda veszte, hogy az utolsó hét percben, 67:60-as vezetés után rontott sokat, a ráadásban pedig nem tudta megfékezni az elemében levő válogatott Bogdan Bogdanovićot, aki 36 ponttal zárt.

Mi sem természetesebb, az idény is botránnyal zárult, hisz a B92 jelentése szerint a meccs befejeztével a C. zvezda szurkolói elvették a bajnoknak kijáró serleget, a parketthez csapkodva megrongálták, majd a tribünre visszatérve hadonásztak vele. Nem nyughatott Duško Vujošević, a Partizan edzője sem, aki a meccs után kijelentette, hogy a riválisnak mit sem segített a több támogatás miatti kedvezőbb anyagi helyzet.

Rájátszás, döntő, negyedik mérkőzés: C. zvezda–Partizan 87:95 (a sorozatban 1:3).