SZUPERLIGA

Bajnok a Crvena zvezda

Szabadka: Spartacus–Partizan 1:4 (0:2)

Városi stadion, 1500 néző, vezette: Đokić (Užice). Góllövők: Kovačević az 56., illetve Lazović (11-esből) a 21., Luka a 45+1., Pantić a 71. és Marković a 83. percben.

Spartacus: Janošević, Kovačević, Šarac, Torbica, Džugurdić (Ilić), Trivunović (Jondić), Nosković, Novaković, Antonić, Radović, Banjac (Mezei).

Partizan: Lukač, Volkov, Vulićević, Stanković, Luka (Malbašić), Brašanac, Živković, Ilić (Marković), Lazović (Grbić), Ostojić, Pantić.

A mérkőzés negyvenöt perces késéssel kezdődött, mivel 15 órakor hatalmas eső zúdult Szabadkára, s egy órával a kezdés előtt a pálya nagy része még mindig víz alatt volt. Végül a karbantartóknak sikerült valamelyest játékra alkalmassá tenniük a pályát, de a mély, sáros, csúszós talaj alaposan megnehezítette mindkét csapat dolgát. Az első helyzet a fekete-fehérek előtt adódott, de előbb Živković közeli lövését Janošević mentette szögletre, majd a sarokrúgást követően Volkov fejelt fölé. A folyamatosan támadó belgrádiak a 21. percben jutottak vezetéshez, amikor Radović szabálytalankodott Volkovval szemben saját tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt pedig Lazović váltotta gólra. A félidő utolsó percében Lazović kapott hosszú indítást, a hazai védők rosszul mérték fel a helyzetet, mivel a labda nem ment ki az alapvonalon, hanem megállt a víztócsában, pont Lazović előtt, aki Lukához passzolt, akinek nem volt nehéz dolga öt méterről a hálóba találni. Az első negyvenöt percben hazai részről Torbica veszélyeztetett, de lövései rendre célt tévesztettek. Az 50. percben Nosković szépségdíjas ollózása még fölé szállt, hat perccel később azonban a csapatkapitány, Torbica előreívelt szabadrúgását Kovačević a vendégek kapujába fejelte. A 67. percben Radović megkapta második sárga lapját, és a kiállítás sorsára jutott. Ezzel a Spartacusnak minden reménye elszállt az esetleges pontszerzésre, és a hátralévő huszonhárom percben még két gólt kaptak: a 71. percben Pantić fejesből volt eredményes, a végeredményt pedig hét perccel a vége előtt a hosszú saroknál árválkodó Marković állította be.

A 29. forduló: Novi Pazar–Radnički 1923 0:1, Čukarički–Radnički (N) 0:0, Spartacus–Partizan 1:4, Voždovac–Rad 2:1, Donji Srem–Sloboda 0:0, Crvena zvezda–OFK Beograd 4:2, Napredak–Vojvodina 0:2, Jagodina–Javor 1:1.

1. Crvena zvezda 29 23 2 4 63:24 71

2. Partizan           29 21 5 3 62:20 68

3. Jagodina          29 13 8 8 39:29 47

4. Vojvodina         29 11 11 7 35:29 44

5. Čukarički           29 12 8 9 30:29 44

6. Radnički (N)       29 9 13 7 26:22 40

7. Novi Pazar        29 11 6 12 32:32 39

8. Voždovac          29 11 6 12 33:35 39