ASZTALITENISZ

Surján bravúrja bronzérmet ért

A bácsföldvári Surján Szabina – aki a 2013/2014-es idényben az uzdini Unirea csapatát erősíti –, annak ellenére, hogy még serdülő, az ifjúságiak versenyében indult el a Nemzetközi Asztalitenisz-szövetség (ITTF) korosztályos sorozatának olaszországi állomásán, amelyet Lignanóban rendeztek meg, kiváló játékkal egyéniben bronzérmes lett. A szerbiai asztalitenisz jelen pillanatban legígéretesebb 18 éven aluli játékosának tartott Surján az első fordulóban a szlovén Čokelj ellen nyert 4:0-ra, majd a svéd Kallberget győzte le 4:1 arányban, a negyeddöntőben pedig a torna legnagyobb meglepetését okozva 4:3-ra nyert a román válogatottal Európa-bajnoki aranyérmes Bálint Bernadett ellen. Surján az Európai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) februárban kiadott serdülőranglistáján a 10. helyen áll, míg Bálint az ifiranglistán a 12. helyet foglalja el. A szerbiai válogatott játékosa az elődöntőben a későbbi győztes, a második helyen kiemelt orosz Guszeva ellen veszített 4:0-ra, aki az ETTU ifjúsági ranglistáján az előkelő negyedik helyen található.