2024. április 25., csütörtök

Gyurcsány: 2018-ban újra össze kell fogni

Újra össze kell fognia a baloldali liberális tábornak 2018-ban, mert akkor sem lesz kétharmaduk a jelenlegi szabályozás megváltoztatásához, ha megnyerik a 2014-es választást – jelentette ki Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke hétfőn, az ATV Start című műsorában.

Gyurcsány Ferenc úgy vélekedett: ha az Összefogás nyer a választásokon, a kétharmados törvények sokasága és a „bebetonozott pártkatonák” miatt őrült nehéz kormányzással kell szembenézni (MTI Fotó: Marjai János)

Gyurcsány Ferenc úgy vélekedett: ha az Összefogás nyer a választásokon, a kétharmados törvények sokasága és a „bebetonozott pártkatonák” miatt őrült nehéz kormányzással kell szembenézni (MTI Fotó: Marjai János)

Ez azt jelenti, hogy a következő négy évben is „vigyázni kell a másikra”, vagyis lehet rivalizálni, de nem kell bántani egymást – mondta a DK elnöke.

Annál is inkább, mert egyszerű az erőviszonyok eldöntése: akinek a legnagyobb támogatottsága lesz 2017–18-ban, az a párt formálhat majd igényt 2018-ban a miniszterelnök-jelölt megnevezésére – tette hozzá a politikus.

Gyurcsány Ferenc úgy vélekedett: ha az Összefogás nyer a választásokon, a kétharmados törvények sokasága és a „bebetonozott pártkatonák” miatt őrült nehéz kormányzással kell szembenézni. Ebben a helyzetben, aki a másikkal foglalkozik és nincs benne nagyvonalúság, az nagyon gyorsan ki fog esni közülük – vélekedett. Ezért a DK nem fog erőszakoskodni a kormányzati pozíciók megszerzéséért és „magam nem is megyek bele a kormányba”. Hagyni kell Mesterházy Attila MSZP-elnököt kormányozni – fogalmazott a DK elnöke.

A paksi atomerőműnek végzett munkával kapcsolatban azt közölte: valóban dolgozott egy olyan cég 1997-ben az erőműnek, aminek a saját vállalkozása a többségi tulajdonosa. Az Agora Marketingnek az volt a feladata, hogy az európai tapasztalatok összegzésével vezényeljen le egy kampányt, amelyben azt magyarázza az embereknek, hogy nem kell félni a nukleáris energiától.

Hozzáfűzte, hogy ma sem atomenergia-ellenes, Paks bővítésénél nem a nukleáris energiával van a baja, hanem azzal a móddal, ahogy Orbán Viktor „Putyin tenyerébe csapott”.

Azt pedig nem lehet zokon venni egy politikai funkcióval nem rendelkező üzletembertől, hogy dolgozott, ugyanis ez a dolga – tette hozzá.

„Erőlködjenek a kollégák, próbálják meg elkapni a grabancomat, ha tudják” – fogalmazott az újságírókra utalva Gyurcsány Ferenc.