ATLÉTIKA

Két érem Szerbiának!

Amela Terzić ezüst-, Nemanja Cerovac bronzérmet nyert a tegnap Belgrádban megtartott mezeifutó-Európa-bajnokságon. Mindkét szerbiai siker az U23-as mezőnyben született, azzal, hogy a leányifjúsági mezőnyben korábban három Eb-érmet nyert Terzić először indult az idősebbek között, és azonnal dobogós lett, Cerovac pedig pályafutása első trófeáját nyerte mezei futásban. Az Eb-n 37 ország 570 futója indult a hat versenyszámban.

Terzić végig az élmezőnyben futott, s elsősorban a fő esélyesnek tartott brit Charlotte Purdue-t kísérte, amit a 20 éves, afrikai származású holland Sifan Hassan ki tudott használni, és ellenállhatatlan hajrával, hat másodperces előnnyel szerezte meg az aranyérmet. A férfiak U23-as versenyében is izgalmas csata folyt. A belga Pieter-Jan Hannes magabiztosan nyert, a szerb Cerovac pedig a bolgár Mitko Cenovval és az ukrán Ivan Sztrebkovval küzdött a dobogóért, és a végén az ukránt meg tudta előzni. Az ifik futamaiban a lányoknál brit, a fiúknál török győzelem született, a felnőttek között pedig francia nő és spanyol férfi diadalmaskodott. A többi szerbiai képviselő, akárcsak az ifiknél rajtolt négy magyar fiú és egy lány, jóval a győztesek mögött futott be a célba.

Eredmények, U23 nők: 1. Sifan Hassan (holland) 19,40, 2. Amela Terzić 19,46, 3. Charlotte Purdue (brit) 19,49, U23 férfiak: 1. Pieter-Jan Hannes (belga) 24,02, 2. Mitko Cenov (bolgár) 24,07, 3. Nemanja Cerovac 24,08, nők: 1. Sophie Duarte (francia) 26,34, 2. Gemma Steel (brit) 26,39, 3. Ana Dulce Felix (portugál) 26,41, lányok: 1. Emilia Gorecka (brit) 13,06, 2. Sofia Ennaoui (lengyel) 13,16, 3. Maruša Mišmaš (szlovén) 13,27, fiúk: 1. Aki Kaja (török) 17,49, 2. Isaac Kimeli (belga) 17,51, 3. Mihail Sztrelkov (orosz) 18,05, férfiak: 1. Alemayehu Bezabeh (spanyol) 29,11, 2. Polat Kemboi Arikan (török) 29,32, 3. Andy Vernon (brit) 29,35.