2024. április 20., szombat

Szerbia győzelemmel rajtolt

Japán csak a nyitány első félidejében izzasztotta meg a házigazdákat

Szerbia győzelemmel kezdte meg a hazai rendezésű 21. női kézilabda-világbajnokságot, de nagyjából ez az egyetlen pozitívum ezzel a mérkőzéssel kapcsolatban, hiszen a világ élmezőnyétől elég messze járó japánok voltak az ellenfelek, mégis megizzasztották az érmet remélő házigazdákat.

A végén mégis pacsizhattak a szerbek (Fotó: Beta)

Az első gól a 4. percben született Tanabe révén, s még akkor sem izgult senki, amikor 2:0-ra vezettek. A 16. percben azonban már 7:3 volt a javukra, ráadásul büntetőhöz jutottak. Tomašević kapus azonban kivédte, de egy gyors ellentámadásból Tanake harmadik gólját szerezve 8:3-ra mégis növelte az előnyüket. Ekkor mintha felébredtek volna a szerb lányok, egy gólra megközelítették az ellenfelet, de ismét több technikai hibát vétettek, s a 29. percben ismét négy volt a különbség, azzal, hogy ez az előny nagyobb is lehetett volna, mert a japánok utóbbi két büntetőjét védte Tomašević, akinek teljesítménye megmentette a szerbeket a szégyentől. Az első félidő (10:13) ugyanis egyáltalán nem tetszett a niši közönségnek, akik közül már a végére füttyögettek, tudtukra adva a lányoknak, hogy a folytatásban ennél több kell.

Így is kezdtek a házigazdák, mindjárt csökkentették a hátrányukat, de a japánok kettővel válaszoltak. Ez volt azonban minden, ami a távol-keletiektől kitellett, mert a 43. percben már Szerbia vezetett 18:17-re, aztán kettős emberhátrányt is kibírtak valahogy, s a 48. percben már 22:20-ra vezettek. Ebben az időszakban dicséretet érdemel a cserekapus Risović is, mert vagy fél tucat sikeres védése volt. A vége aztán „nyugodt” volt, mert a szerbek fokozatosan növelték az előnyüket, s bár a japánok a hajrában szépítettek, a vége 28:26 lett.

A kötelező tehát megvan, a következő ellenfél, Algéria sem kellene, hogy gondot jelentsen, de azután ennél több kell majd, mert Brazília és Dánia következnek.

Szerbia–Japán 28:26 (10:13)

Čair Sportcsarnok, 4000 néző, vezette: Garcia és Gonzales (Spanyolország).

Szerbia: Tomašević, Lekić 6, Ogjnjenović 5, Stoiljković, Damnjanović 5, Lojpur 5, Krpež 3, Filipović 1, Popović 1, Cvijić 1, Živković 1, Risović, Erić, Rajović, Nišavić.

Japán: Fudzsima, Nisikori, Takahasi 1, Tanabe 4, Isitate 1, Fudzsi 7, Hara, Ariama 5, Jokosima 6, Kacuren 1, Kamimacsi 1.

A mai műsor, A csoport (Belgrád): Montenegró–Dél-Korea (14.45), Franciaország–Kongói DK (17), Hollandia–Dominikai Köztársaság (19.15). B csoport (Niš): Brazília–Algéria (18), Dánia–Kína (20.15). C csoport (Nagybecskerek): Angola–Argentína (15.45), Lengyelország–Paraguay (18), Norvégia–Spanyolország (20.15). D csoport (Újvidék): Magyarország–Csehország (14.45), Németország–Ausztrália (17), Románia–Tunézia (19.15).

A holnapi műsor, A csoport: Dél-Korea–Hollandia (16), Kongói DK–Montenegró (18.15), Dominikai Köztársaság–Franciaország (20.30). B csoport: Kína–Brazília (15.45), Szerbia–Algéria (18), Dánia–Japán (20.15).