Az utolsó másodpercek átka

A Partizan és a C. zvezda is vereséget szenvedett a kosárlabda-Euroliga 7. csoportkörében, így mindkét belgrádi csapat nagy lépést tett hátra a továbbjutást illetően. Elvben nem meglepetés itthon kikapni a Maccabitól, vagy vendégségben egy francia csapatnál, de mindkét belgrádi gárda az utolsó másodpercekben mutatott eredménytelenség és ötletnélküliség miatt maradt pontok nélkül. A C. zvezda az utolsó negyed elején 18 pontos (46:64) hátrányban volt, az utolsó percben azonban 76:76-ra egyenlített. Amikor így tűnt, hogy teljes lesz a fordulat, a veterán David Blu bedobott két büntetőt, majd övé lett a lepattanó egy teljesen átgondolatlan belgrádi zárótámadásban. A Partizan a 39. percben még 61:58-ra vezetett, de az utolsó 90 másodpercben nem volt egy épkézláb támadása sem, ami egyenesen a vereséghez vezetett. A C. zvezda a három utolsó fordulóban a Panathinaikosz és a Lietuvos vendége, és a Laboralt fogadja, a Partizan pedig a Budivelniket és a CSZKA-t látja vendégül, és a Fenerbahçéhez látogat, ami mindkét csapat esetében kivételesen nehéz sorozat.