Nagyszerű Szolnok

A Szolnok csapata megszerezte harmadik idei győzelmét az Adria-ligában, hisz szombaton este a középső két negyedben mutatott jó játékkal felül tudta múlni az esélyesebbnek vélt kragujevaci Radničkit. Dicséret illeti az újonc Mega Vizurát, az Eurokupában jól szereplő ljubljanai Olimpija pedig elszenvedte hatodik vereségét is.

Eredmények, 6. forduló: Szolnok–Radnički 101:92, Igokea–Olimpija 74:61, Cedevita–Široki 85:76, Mega Vizura–MZT 98:77, Krka–Zadar 79:80, Partizan–Cibona – esti meccs, ma: Budućnost–C. zvezda. A sorrend: Cedevita 11, C. zvezda 9, Partizan 9, Radnički 9, Igokea 9, Mega Vizura 9, Krka 9, Szolnok 9, Cibona 8, Budućnost 8, MZT 8, Široki 8, Zadar 8, Olimpija 6 pont. A következő forduló: Zadar–Igokea, Cibona–Mega Vizura, Szolnok–Olimpija, MZT–Krka, C. zvezda–Cedevita, Radnički–Budućnost, Široki–Partizan.

Nincs már veretlen

Kellemes meglepetéssel szolgált az újvidéki Vojvodina, amely idegenben győzte le az éllovas kosjerići Crnokosát, így a hazai I. ligában már nincs veretlen. Mivel nyert a Vršac és a Tamiš is, a vajdaságiak hétvégéjét csak az újvidéki Meridiana rontotta el.

Eredmények, 5. forduló: Konstantin–Sloboda 91:65, Metalac–Borac 70:68, Crnokosa–Vojvodina 94:99, Vršac–Sloga 95:85, Tamiš–FMP 87:81, Meridiana–OKK Beograd 86:95, Napredak–Smederevo 67:51. A sorrend: Konstantin 9, Crnokosa 9, OKK Beograd 8, Borac 8, Metalac 8, Sloboda 8, Meridiana 7, Vojvodina 7, Napredak 7, Smederevo 7, FMP 7, Vršac 7, Tamiš 7, Sloga 6 pont. A következő forduló: Sloboda–Smederevo, OKK Beograd–Napredak, FMP–Meridiana, Sloga–Tamiš, Vojvodina–Vršac, Borac–Crnokosa, Konstantin–Metalac.

Aratnak a kicsik

A C. zvezda szolid vezetés után a hajrában, hosszabbítás után veszített a többszörös Euroliga-bajnok Panathinakosz ellen, a pénteki meccseken viszont remekelt két kis csapat: a német Brose a török Efest, a lengyel Zielona Góra pedig az olasz Montepaschit verte egészen váratlanul.

Euroliga, 3. forduló, B csoport: Brose–Efes 88:86, Real Madrid–Armani 93:74, C csoport: Zielona Góra–Montepaschi 73:65, D csoport: C. zvezda–Panathinaikosz 86:90, Lokomotiv–Maccabi 58:73.

NŐI I. LIGA

Szabadka: Spartacus–Student 84:73 (17:23, 29:13, 11:12, 27:25)

Sétaerdei sportcsarnok, 150 néző, vezette: Peulić, Popović, Jovičin (mindhárman Újvidék).

Spartacus: Aleksić, Bošnjak 11, Vida 10, Krička, Veselinović 21, Laković 4, Grahovac, Škrbić 2, Milovanović 10, Popov 2, Nikić 2, Knežević 22.

Sudent: Petrović, Ilić, Vasić 5, Vukičević 29, Radović 6, Stojilković 6, Popović, Stojanović 12, Virijević, Živković, Milojević, Szemerédi 15.

A találkozó a második negyedben dőlt el, amikor a szabadkaiak a kilencpontos vendégelőnyt (elsősorban Veselinović ebben a negyedben dobott 13 pontjának köszönhetően) ledolgozták, majd előnyüket fokozatosan növelve tízpontos előnyt kovácsoltak maguknak. A folytatásban a harcias vendégek egy alkalommal négy pontra megközelítették a Spartacust, ám közelebb nem tudtak férkőzni a hazaiakhoz. A szabadkaiak 3:2-es mérleggel a 3. helyen állnak a Verbász és a Szenttamás mögött. A következő, 6. fordulóban a Kék Galambok Verbászra látogatnak.

FÉRFI II. LIGA

Szabadka: Spartacus–Željezničar (Inđija) 76:56 (12:18, 29:16, 21:12, 14:10)

Sétaerdei sportcsarnok, 200 néző, vezette: Strika (Belgrád), Arsić (Hódság), Novaković (Nagybecskerek).

Spartacus: Marić, Ilić, Prlja 5, Nikolić, Sokolović 16, Milisavljević 19, Vujčić 5, Drakulić 15, Danilović 2, Matović 4, Vukolić 10, Mijatović.

Željezničar: Ognjenović 15, Bogdanović 2, Sekulić 9, Matijašević, Živković 23, Arsenijević, Marin, Bakić 2, N. Marković, Bubalo, I. Marković 5.

A Spartacusnak sikerült feledtetni szurkolóival a múlt heti, idegenbeli vereséget, s az első negyedbeli bizonytalanság után a folytatásban meggyőző játékkal verték a sereghajtó szerémségi együttest. A négy győzelemmel és egy vereséggel 4. helyen álló Spartacus a 6. fordulóban a 12. čačaki Mladost vendége lesz.