SZERB KUPA

Továbbjutottak a vajdasági csapatok

Tegnap lejátszották a szerb kupa nyolcaddöntőit, és mindhárom vajdasági együttes erőfeszítéseit siker koronázta. Szabadkán a Spartacus Aleksandar Nosković duplájával győzte le a Napredakot, habár a kruševaciak egészen az utolsó negyedóráig jól tartották magukat, a hajrában már nem tudtak ellenállni a hazai fölénynek. 2:0 arányban nyert hazai környezetben a pecsincei Donji Srem is, amelynek színeiben Damjan Marčeta az első, Lazar Čordašić a második félidőben volt eredményes a két éve még kupadöntőt játszó čačaki Borac ellen. A legnehezebben az újvidéki Vojvodina harcolta ki helyét a kupa negyeddöntőjében, Marko Nikolić kiválasztottjai a rendes játékidőt gól nélkül zárták a Novi Pazar ellen, de végül tizenegyespárbajban felülmúlták ellenfelüket.

Sikerrel vette a nyolcaddöntő az OFK Beograd és a Partizan is, előbbi az užicei Jedinstvo fölött aratott 2:1-es hajrágyőzelmet, utóbbi pedig Nišben, a Radnički vendégeként nyert könnyedén 3:0-ra – az első gólt Predrag Luka lőtte, majd duplázott a fekete-fehérek új ifjú titánja, a mindössze 18 éves Nikola Ninković.