Firenzei Juve-botlás, ötpontos Roma-előny

A Roma játékosai továbbra sem vesznek vissza a tempóból, a közvetlen rivális Napoli ellen sem kaptak gólt – az egész idényben eddig egyszer rezdült meg a hálójuk –, Miralem Pjanić révén pedig kétszer is betaláltak, így továbbra is százszázalékos mérleggel vezetik a bajnokságot.

Neymar próbálkozását Fernandez hárította (Fotó:  Beta/AP)

Neymar próbálkozását Fernandez hárította (Fotó: Beta/AP)

A bosnyák középpályásnak az előző lehetett élete legboldogabb hete, elvégre a válogatottal kedden kvalifikálta magát a világbajnokságra, pénteken pedig klubcsapata neki köszönhetően szilárdította meg helyét a tabella élén. A középpályás nagyon szerényen nyilatkozott a meccs után: „Nem szeretném kiemelni magam, a csapat tényleg kiváló meccset játszott.”

A rómaiak a Fiorentinának köszönhetik meg, hogy a Juventus sem veretlen már, és öt pontra nőtt a hátránya, Firenzében ugyanis óriási meglepetésre 4:2-re nyertek a Violák. A meglepetés főleg azok után nagy, hogy a Juventus 2:0-s előnyével mentek pihenőre a csapatok. A Fiorentina azonban a 66. percben büntetőhöz jutott, és onnan kezdve nem volt megállás, negyedóra alatt négyszer találtak be – a mérkőzés hőse a mesterhármasig jutó Giuseppe Rossi volt.

A szlovén Valter Birša góljával nyert a Milan, megszerezte első győzelmét a Sampdoria és a Sassuolo is – utóbbi csapat így a sereghajtó pozíciót átengedte a Bolognának.

A 8. forduló: Cagliari–Catania 2:1, Roma–Napoli 2:0, Milan–Udinese 1:0, Atalanta–Lazio 2:1, Fiorentina–Juventus 4:2, Genoa–Chievo 2:1, Hellas Verona–Parma 3:2, Livorno–Sampdoria 1:2, Sassuolo–Bologna 2:1, a Torino–Inter találkozót lapzártánk után játszották.

3

A következő forduló (október 26-án, 27-én): Sampdoria–Atalanta, Inter–Hellas Verona, Napoli–Torino, Bologna–Livorno, Catania–Sassuolo, Chievo–Fiorentina, Juventus–Genoa, Parma–Milan, Udinese–Roma, Lazio–Cagliari.

Botlott a Barca és az Atlético, a Real az El Clásicón beérheti őket

Habár nagy mezőnyfölényben játszott, nem tudott a kapuba találni a Barcelona, így elvesztette első pontjait az idényben az Osasuna otthonában. Még rosszabbul járt az eddig szintén százszázalékos Atlético Madrid, amely a másik barcelonai együttes, az Espanyol otthonában maradt alul 1:0 arányban. A nevető harmadik a Real Madrid lett, amely 2:0-ra nyert a Málaga ellen, és három pontra megközelítette az éllovast. Jövő szombaton a Camp Nouban rendezik meg az El Clásicót, ha ott nyernek, a madridiak beérhetik pontszámban legnagyobb riválisukat. Felépült sérüléséből, és pályára lépett a meccsen a nyár csúcsigazolása, a walesi Gareth Bale, aki szerint a média eltúlozta sérülése súlyosságát: „Alaposan túlzásba estek a sérülésemmel kapcsolatban. Kihagytam a nyári alapozást, némi fájdalmat éreztem a combomban, de igazából nem volt jelentős. A lényeg, hogy már játszom. Rászolgáltunk a sikerre, és most a következő két fontos fellépésre koncentrálhatunk.”

A 9. forduló: Real Madrid–Málaga 2:0, Valencia–Real Sociedad 1:2, Osasuna–Barcelona 0:0, Espanyol–Atlético Madrid 1:0, Granada–Getafe 0:2, Almería–Rayo Vallecano 0:1, a Real Betis–Elche és a Real Valladolid–Sevilla meccs lapzártánk után ért véget, a Celta Vigo–Levante és az Athletic Bilbao–Villarreal mérkőzést ma játsszák.

3

A következő forduló (október 25-én, 26-án, 27-én, 28-án): Rayo Vallecano–Real Valladolid, Málaga–Celta Vigo, Barcelona–Real Madrid, Elche–Granada, Levante–Espanyol, Sevilla–Osasuna, Villarreal–Valencia, Real Sociedad–Almería, Atlético Madrid–Real Betis, Getafe–Athletic Bilbao.

Tovább tart a lendület Londonban

Egyaránt 4:1-re nyert az Arsenal és a Chelsea a Premier League hétvégi fordulójában, így két londoni csapat tanyázik a pontvadászat első két helyén. Az Arsenalnál Mesut Özil ezúttal egy duplával igazolta, hogy a nyár legszerencsésebb igazolása volt a szigetországban, a Chelsea-nél Eden Hazard lőtt kettőt, és vezette győzelemre a végén már szakvezetőjük nélkül játszó csapatát – José Mourinhót időhúzás miatti reklamálásért a nézőtérre száműzte a játékvezető 20 perccel a meccs vége előtt.

Könnyedén nyert a Manchester City is, és három ponttal zárt a top 5 harmadik londoni csapata, a Tottenham is. Továbbra sem megy viszont a Manchester Unitednek, amely hiába vezetett a 89. percig, az idén rendkívül acélos Southampton elvitt egy pontot az Old Traffordról. A címvédőnek így már nyolc pont a hátránya az Arsenal mögött, David Moyes szerint az a legbosszantóbb, hogy nem rúgják be a helyzeteiket: Csalódottak vagyunk, mert a győzelem lendületet adhatott volna a következő meccsekre. Számos lehetőségünk volt, hogy több gólt szerezzünk, idő előtt megnyerjük a találkozót, éppen ezért a kései egyenlítő gól nagyon bosszantó.”

A 8. forduló: Newcastle United–Liverpool 2:2, Arsenal–Norwich City 4:1, Chelsea–Cardiff City 4:1, Everton–Hull City 2:1, Manchester United–Southampton 1:1, Stoke City–WBA 0:0, Swansea City–Sunderland 4:0, West Ham United–Manchester City 1:3, Aston Villa–Tottenham 0:2, a Crystal Palace–Fulham mérkőzést ma játsszák.

1

A következő forduló (október 26-án, 27-én): Crystal Palace–Arsenal, Aston Villa–Everton, Liverpool–WBA, Manchester United–Stoke City, Norwich City–Cardiff City, Southampton–Fulham, Sunderland–Newcastle United, Chelsea–Manchester City, Swansea City–West Ham United, Tottenham–Hull City.

A Bayern könnyedén, a Borussia büntetővel, a Leverkusen fantomgóllal

Végképp elszakadt a tabella első három helyezettje a mezőny többi részétől a Bundesligában, a 4. helyen álló Herthának már hétpontos lemaradása van a 3. Bayer Leverkusen mögött.

A Bayern München a Mainzot verte könnyedén, habár az első félidőt hátrányban zárta, a második játékrész első negyedórájában 3 góllal eldöntötte a mérkőzést. Josep Guardiola szerint az első félidei teljesítményeken még van mit csiszolni: „Nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Az Allianz Arenában az első félidőben szinte mindig nehézségeink vannak. Biztos vagyok benne, hogy ezen rövid idő alatt javítunk.” A Bayern edzőjének az okozhat fejtörést a Viktoria Plzeň elleni szerdai BL-csoportmeccs előtt, hogy Franck Ribéry, csapata francia szélsője bokasérülést szenvedett a találkozón.

Marco Reus meccs eleji büntetőjével gyűjtötte be újabb három pontját a Borussia Dortmund, amellyel azonos pontszámmal áll a Leverkusen, amely úgy nyert 2:1-re Hoffenheimban, hogy Stefan Kiessling kétgólos előnyt jelentő találatánál a szakadt hálón keresztül hátulról jutott a labda a kapuba – fantomgóllal nyertek tehát, ami miatt a hazaiak megóvták a találkozót, és elképzelhető, hogy a mérkőzést újrajátsszák.

A Hertha a Mönchengaldbach elleni sikerrel a 4. helyre jött fel a tabellán, mögé pedig a szezont gyengén kezdő Schalke sorakozott fel.

A 9. forduló: Hoffenheim–Bayer (L) 1:2, Borussia (D)–Hannover 1:0, Bayern München–Mainz 4:1, Werder Bremen–Freiburg 0:0, Eintrach (B)–Schalke 2:3, Eintracht (F)–Nürnberg 1:1, Hertha–Borussia (M) 1:0, Hamburg–Stuttgart 3:3, Augsburg–Wolfsburg.