2024. április 24., szerda
MAGYAR FOCI

A hetedik

Szombaton a Paks is kénytelen volt fejet hajtani a Diósgyőr előtt, így Tomislav Sivić fiai sorozatban már a hetedik győzelmüket aratták, s ennek köszönhetően továbbra is tartják második helyüket a táblázaton. A Videoton–Puskás Akadémia találkozón a vendégek közel hetven percig nagyszerűen helytálltak, s elsősorban remekül megszervezett védelmüknek köszönhetően megkeserítették a bajnoki címre törő Vidi játékosainak életét. A hajrában azonban Zé Luis vezetésével a székesfehérváriak felőrölték a felcsútiak ellenállását, s háromgólos győzelmet arattak. A Kecskemét Bódi kiállítását követően hiába került az első félidő közepén emberelőnybe a Debrecennel szemben, hiszen a tíz emberrel játszó Loki magabiztos teljesítménnyel már az első félidőben eldöntötte a találkozó kimenetelét. A Pécs ugyan a 8. percben megszerezte a vezetést Kispesten, s előnyét az első félidőben tartani is tudta, azonban a második játékrészben a Honvéd előbb kiegyenlített, majd a hajrában megfordította a találkozót. A Pápán vendégszereplő MTK a második félidőben három perc alatt jutott három ponthoz. Ennek köszönhetően a fővárosi csapat egy kis levegőhöz jutott, néhány hellyel feljebb lépett a táblázaton, azonban még így is csak egy pont választja el a kiesést jelentő tizenötödik pozíciótól. Itt jelenleg az az Újpest található, mely hazai pályán a Győrtől szenvedett vereséget. A címvédő egyre inkább kezd magára találni, ezt mutatja a vasárnap esti mérkőzés is, hiszen az első negyedórában Pátkai és Lipták találataival már kétgólos előnyben volt, s a lilák erejéből csak Balogh becsületgóljára futotta. A forduló zárómérkőzésén a sereghajtó Kaposvár kisebb meglepetésre közel állt ahhoz, hogy legyőzze a Ferencvárost. A fővárosi zöld-fehérek az 57. perctől kezdve hátrányban voltak, s csak Böde 89. percben szerzett góljával tudtak pontot menteni.

A 10. forduló: Mezőkövesd–Haladás 0:2 (Fotyik 7. (öngól), Radó 64.), Videoton–Puskás Akadémia 3:0 (Zé Luis 66., Nildo Petrolina 75., Alvarez 91.), Kecskemét–Debrecen 0:3 (Kulcsár 32., Bouadla 45., Korhut 80.), Pápa–MTK 0:2 (Bese 54., Pölöskei 57.), Paks–Diósgyőr 0:2 (Elek 34., Barczi 62.), Honvéd–Pécs 3:1 (Lovrić 49., Daud 77., Hidi 79., illetve Grumić 8.), Újpest–Győr 1:2 ( Balogh 36., illetve Pátkai 10., Lipták 15.), Kaposvár–Ferencváros 1:0 (Markus 57.).